נישואין באמצעות שליח Marriage by Proxi

בחורה עם מחשב נייד

נישואין באמצעות שליח היו תופעה שכיחה באיטליה של המאות 14-17, בעיקר בקרב המשפחות העשירות. מאחר והנישואין אורגנו בין משפחות שאיחודן העצים את רכושן, עושרן וכוחן, ההורים של "הזוג הצעיר" היו בוחרים לצאצאיהם את בני זוגם. אך במקרה ואחד מבני הזוג המיועד גר בעיר אחרת, ואף רחוק מכך – בארץ אחרת, אחד מבני המשפחה, עם כתב יפוי כח של בן או בת הזוג היה נוסע לארץ של בן/בת הזוג המיועדים ונישא לו.

כך אמו של לורנצו די מדיצ'י, שאף בחרה לו את רעייתו, קלאריס אורסיני מרומא, נישאה לקלאריס בשמו של בנה. מרגע שהיא "נשאה" לקלאריס לורנצו די מדיצ'י נחשב לגבר נשוי. קלאריס הנשואה, הגיעה לפירנצה רק שנה לאחר נישואיה.

 

לורנצו די מדיצ'י תמונה2

ד"ר ענת מוברמן - נשיות, מיניות וזוגיות בראי האמנות
כמרצה, במשך שנים אני מרצה על מקומה של האשה בהיסטוריה כפי שהיא נבחנת בתוך התא המשפחתי ומערכות היחסים שהיא מנהלת (אם בתוך הנישואים, ואם מחוץ להם). בואו הצטרפו אלי למסע מרתק מהעבר ועד היום, מסע שהביא אותנו עד היום - למקום שהאשה נוכחת ומגשימה את עצמה. קצת עלי: בעלת דוקטורט בפסיכולוגיה של החינוך, אוניברסיטת ניקרגואה (2014), תואר שני בתולדות האמנות, אוניברסיטת ת"א (2000). לימודי התמחות בתרבות איטליה מטעם "האוניברסיטה לזרים" של סיינה (2002) , תואר ראשון בתולדות האמנות, אוניברסיטת ת"א (1998). מרכזת קורסי כתיבה אקדמית במחלקה לעיצוב ב"מכון הטכנולוגי חולון" ומרצה לתולדות האדריכלות ועיצוב הפנים . מרצה לתולדות האדריכלות ועיצוב הפנים והריהוט ב"בבית הספר לעיצוב", המכללה למנהל, המסלול האקדמי. מרצה בקורסי סטיילינג ועיצוב פנים ב"בנין ודיור". מרצה לתולדות האמנות, האדריכלות והעיצוב ב"אבני" . מרצה על אהבה, זוגיות וארוטיקה בראי האמנות ב"אסכולות", וב"מכון אבני" לאמנות.