ניקיון

בחורה עם מחשב נייד

בעולם שבו אנו חיים, אנו נדרשים להיות יעילים ולמצוא דרכים להתייעלות, מוצאים את עצמו עובדים שעות רבות במקום עבודה, חוזרים מהעבודה הביתה ולכן אנו צריכים לשמור על הניקיונות וסדר בכל מקום שאנו נמצאים.

חשיבות הניקיון

בחיינו חשוב להקפיד על הרגלי ניקיון והיגיינה לאורך כל חיינו על מנת להימנע מחיידקים. שמירה על כך הינו מפתח לחיים בריאים יותר תוך מניעת חשיפה לחיידקים בסביבתנו, ומכאן נובעת חשיבות הניקיון ושמירה על גופנו.

מחקרים מוכיחים כי סביבת עבודה מסודרת, נקייה הינה משפרת את יעילות ואפקטיביות של בני האדם, בין אם זה כרוך בצוות עובדים של המקום או עבור עצמכם. ישנה חשיבות בהשקעת זמן על מנת לבחור בצורה נכונה חברת ניקיון או מנקה פרטי. ניקיון אינו טוב ואף גרוע עלול לגרום להשלכות שליליות, לכאב ראש, חוסר נוחות, לכלוך בסביבתכם.

האם לבחור מנקה פרטי או מחברת ניקיון?

לא משנה אם אתם נמצאים במשרד או בבית שלכם, עליכם לבחור האם אתם מנקים את הסביבה שבה אתם נמצאים או שוכרים מנקה פרטי או לחילופין מחברה שמעניקה שירותים של ניקיונות. קיימים שלושה קריטריונים אשר עשויים להקל עליכם בבחירה:

הראשון, המחיר בא לידי ביטוי כאשר משרדים בוחרים להעסיק מנקה פרטי בשל הוזלה במחיר מהעסקת חברה. מה שחברה איננה לוקח בחשבון את החישוב הכלכלי לטווח ארוך הכולל תשלום הבראה, חופשה, מחלה, קרן פנסיה, פיצויים ועוד האמורים להילקח בחשבון בהוצאות עבור מנקה פרטי. לעומת זאת, העסקת חברתה המעניקה שירותי ניקיונות שונים, ישנו מחיר קבוע וברור המחייבת את המעסיק ביחסי עובד מעביד ובכל הקשור לתחום של אחריות סוציאלית עבור המנקה.

השני, אחריות שבהעסקת עובד פרטי אשר כוללת אחריות מלאה במידה ועובד נפצע או החליק על הריצפה. דבר המצריך מאיתנו הדרכת עובד, מתן הערות ושיפורים וכן התעסקות הכרוכה בהעסקת עובד ופיטוריו. לעומת זאת, כאשר מעסיקים חברה המעניקה שירותי ניקיונות חלים זכויות וחובות הכרוכים ביחסי מעביד עובד וכן מתן ביטוח למבוטחים וצד ג'. כך שהחברה מטפלת בכל בקשה ותלונה , זמנים וחיסורים.

השלישי, בהעסקת עובדת פרטי יכול להיווצר שתשלמו שכר גבוה מן המקובל בשוק ובכך יכולים לאפשר לו להרוויח בהתאם לעבודתו. לעומת זאת, חברת ניקיונות הוגנת דואגת לשכר ראוי לעובדיה, מתן בונוסים ותמריצים ומחויבת לספק את כל התנאים. דבר היכול לסייע למנקים לתחושות טובות, מסירות לעבודתם ולהביא ליחסי עובד מעביד הוגנים ותקנים.

liatmizrachy
בת 41 נשואה אמא ל 2 בנות מתגוררת ברמת גן בלוגרית ותיקה לעינייני הייטק, עסקים, סטארט אפ