ניקיון יסודי לדירות חדשות וישנות

בחורה עם מחשב נייד

כל אחד מאיתנו דואג, בתדירות זו או אחרת, לניקיון הבית שלו. הבעיה, אם אפשר לקרוא לה כך, היא שיש מצבים שמצריכים ניקיון יסודי באמת, החורג לעיתים מהיכולות של המתגוררים באותה דירה. מצבים אלה פשוט מחייבים, בהמשך לכך, פנייה לחברות ניקיון מקצועיות, המציעות כשלעצמן שורה ארוכה של שירותים בתחום.

מתי נדרש לפנות לחברות הניקיון ?

נקודת המוצא היא שפנייה לחברות ניקיון מקצועיות צריכה להתבצע במצבים אשר מצריכים, כפי שנרמז מעלה, פעולות ניקיון מקיפות יותר מאשר אלה הבסיסיות (טאטוא אבק או שטיפת רצפה, למשל). בהמשך להגדרה הבסיסית הזו, אפשר לראות שחברות הניקיון יידרשו כאשר הלכלוך בבית מאסיבי וחורג מהממוצע, או לחילופין כשנדרש ניקיון ללא כל רבב.

כדי להיכנס מעט יותר לעובי הקורה, יש לציין מצבים נפוצים בהם נהוג לפנות לחברות ניקיון מקצועיות, ובכלל זה:

  • ניקיון דירות לפני מעבר אליהן – הן דירות חדשות והן דירות יד שניה.
  • ניקיון דירות לפני מכירה עתידית שלהן – במטרה, כמובן, להרשים ככל האפשר את הרוכשים הפוטנציאליים.
  • ניקיון דירות כהכנה שלהן לאירוע מיוחד – למשל, אירוע משפחתי או ערב חג.
  • ניקיון דירות לאחר שיפוצים – חברות הניקיון, במקרה הזה, יתמודדו עם הלכלוך, האבק, שאריות הבניה וכן הלאה.
  • ניקיון דירות לאחר פגיעות נקודתיות בהן – שריפה או שיטפון, למשל.

דגשים בבחירת החברה המקצועית

חשוב להדגיש, בנקודה הזו, כי תחום השרותי ניקיון, כפי שניתן להסיק מהסקירה שהובאה מעלה, רחב בכל קנה מידה. הוא כולל בתוכו שורה ארוכה של פעולות ומשימות, שלא בהכרח נמנות על סל השירותים של כל חברת ניקיון טובה הפועלת בתחום, ובכלל זה: ניקיון חלונות, פוליש לרצפה, חיטוי, הדברה וכן הלאה.

חברת ניקיון בתים

לכן, בבחירת החברה חשוב לבדוק מהם השירותים שהיא מציעה, פועל יוצא של כוח האדם המרכיב אותה, הציוד הטכנולוגי וחומרי הניקיון בהם היא נעזרת. בדיקה חשובה אחרת נוגעת למאפייני הלקוחות שלה: יש הבדל עצום בין ניקיון דירות לבין משרדים, או אפילו בין ניקיון דירות בבניינים רווי קומות לבתים פרטיים.

אזורי הפעילות של החברה והזמינות שלה בתאריך מסוים צריכים להיכנס אף הם לתוך משוואת הבחירה.