ניקוי שק שינה

ניקוי שק שינה

שק השינה שלכם מלוכלך? הוא לא ינקה את עצמו. וככל שתשאירו אותו כך זמן רב יותר הלכלוך יהיה עוד יותר מגעיל ובקמפינג הבא לא תרצו להשתמש בו.
כיצד מנקים אותו בצורה נכונה? כיצד מייבשים ומאחסנים אותו? ומה אסור לעשות? הנה כל התשובות.

שק שינה מלוכלך אינו שימושי

לא משנה עד כמה שק השינה שלכם יהיה איכותי ועד כמה הוא יוכל לחמם אתכם בלילות הכי קרים שיש, בסופו של דבר אם הא יהיה מלוכלך הוא לא יהיה נעים לשימוש.
שק השינה עם הזמן יכול להיפרם ולהיקרע וכאשר קיים קרע חייב לתקן אותו באופן מיידי כי אם לא, הוא ימשיך להיקרע עד אשר המילוי יתחיל לצאת ומשם הוא כבר לא יהיה שימושי, יחד עם העובדה שתיקון שלו יהיה יקר יותר. לכן חשוב לתחזק אותו היטב כבר מהנקודה הראשונה, כך תחסכו קניית שק שינה חדש.

אלו מילויים יש ולמה זה חשוב?

יש לשק השינה מספר מילויים שונים שכל אחד מהם משפיע על דרך התחזוקה שלו. ככל ששק השינה איכותי יותר כך יש צורך לכבס אותו בצורה עדינה יותר, הייבוש הטבעי יועיל לו יותר וגם האחסון שלו יצטרך להתבצע בצורה מרווחת ומאווררת.
המילוי הטוב ביותר לשק השינה הוא מילוי פלומה. הפלומה נמצאת בין נוצות האווז והיא גם הנוחה והנעימה יותר, עם זאת היא גם היקרה יותר. מילוי נוצות אמנם פחות איכותי אך הוא זול יותר ולכן שקי שינה אלו פופולריים במיוחד. יש גם מילויים סינטטיים שיהיו זולים יותר המילוי משפיע מאוד לא רק על דרך הכביסה של שק השינה אלא האחסון והתיקון שלו.

ניקוי שק שינה

לפני הכביסה תפרו את הקרעים

כדי לנקות את שק השינה יש צורך לכבס אותו בכביסה עדינה. כביסה עדינה היא תכנית כביסה שיש בכל מכונת כביסה בימינו ויש צורך לשים לב שהמים יהיו קרים, עדיף לא יותר מ-60 מעלות. מומלץ לא לשים עם שק השינה עוד פריטי לבוש במכונת הכביסה וכך תוכל ולהיות בטוחים ששום דבר לא יכול לפגוע בו. לפני שאתם מכניסים את שק השינה למכונת הכביסה אתם צריכים לסקור את כל החלקים שלו ולדאוג שאין בו קרעים. תזכרו שברגע שיש בו קרע אחד קטן, במהלך הסיבובים החזקים במכונת הכביסה הוא יכול לגדול והמילוי שלו ייצא. בנקודה הזו שק השינה כבר ייהרס לחלוטין.

אל תשכחו לייבש לפני האחסון

כאשר שק השינה נמצא במכונת הכביסה הוא מתנקה כראוי, וחשוב לבחור בחומרי כביסה עדינים. תמיד מומלץ בעת קניית שק שינה כמו כל מוצר שקשה יותר לנקות אותו, לברר מהי דרך הניקוי הטובה ביותר ואולי תקבלו גם את החומרים הספציפיים. גם אחרי שמכונת הכביסה תסיים את הניקיון יש לכם עוד משימות, הייבוש והאחסון שלו.
ייבוש שק שינה עדיף שיתבצע בדרך טבעית כך שתפרשו אותו עד אשר כל המים יתייבשו מהאוויר. אם אתם משתמשים במייבש כביסה כדאי להכניס כדור טניס לתוכו וכך שק השינה ייחבט במהלך הייבוש והמים ינדפו ממנו בצורה טובה יותר.

אפשר להיעזר בחברת שירותי ניקוי וכיבוס מוצרי פוך טבעי

אם אתם לא יודעים כיצד לכבס את שק השינה שלכם או שאין לכם דרך לעשות זאת בצורה יעילה, ואתם רוצים ששק השינה שלכם יריח כמו חדש, תוכלו תמיד להיעזר בחברה מקצועית אשר תדאג לניקיון שק השינה שלכם ואתם תקבלו שק"ש נקי לטיול הבא שלכם.