ניצחון האנדרדוג

בריאליטי הסיפורים האישיים של המשתתפים מתפקדים כמושכי רייטינג. אלו הם חוקי הפורמט. אצל הזוכה הטריה, נטע ברזילי, הקושי הצמיח יצירתיות מקורית ומרגשת שאי אפשר לעמוד בפניה

צילום מסך מאתר מאקו

אל הבמה עולה בחורה צעירה בלבוש יוצא דופן שכל כולו אומר ״אני לא דומה לשום דבר שאתם מכירים״. היא לא הראשונה וכנראה גם לא האחרונה בתחרות הזו, והשופטים, שראו כבר המוני מתמודדים, לא יודעים מה מחכה להם. יש קצת סמולטוק והאודישן שלה מתחיל, והוא לא דומה לשום דבר שאני מכירה. גם השופטים נראים מופתעים.

צילום: צילום מסך מאתר מאקו
צילום: צילום מסך מאתר מאקו

מאז אותו אודישן ועד הזכיה בגמר הפגינה נטע אומץ מקצועי ויצירתיות, והפתיעה בכל פעם מחדש: בלבוש, בבחירות המוזיקליות שלה, בפרשנות הכל כך אישית ומרתקת שנתנה לכל שיר ושיר שבחרה. במקביל, איפשרה לנו בהדרגה להכיר חלק מהחוויות שעיצבו את מי שהיא. הילדה הדחויה על ידי החברה, הלא-אהובה, זו שכולם מעליבים או גרוע מזה – מתעלמים מקיומה, צמחה להיות יוצרת מוכשרת, ייחודית, עם עמוד שידרה מקצועי בטוח וברור.
מולה בגמר היה מרגי, שהוא כנראה הקוטב ההפוך חברתית לנערה שהיתה נטע. הוא נאה. הוא מלא קסם וכאריזמה שכבשו את השופטים ואת הקהל מהפעם הראשונה שעלה להופיע. יש לו כישרון שלא מוטל בספק, הוא כוכב בכל קנה מידה בז׳אנר ולכל אורך הדרך הוא היווה תחרות קשה לנטע.

הלב שלי היה עם נטע כמעט מתחילת הדרך. משהו באופן שבו היא מביאה את הקול הייחודי שלה בביטחון, בעיקשות, בלי פשרות, נגע בי ובילדה שהייתי. בגילה הצעיר היא כבר העזה לעשות את מה שאני יכולתי להגיע אליו רק בהיותי מבוגרת הרבה יותר – לקבל ולאהוב את מי שהיא וללכת אחרי הלב שלה בביטחון מלא. מהמעט שנחשף בתוכנית אני מנחשת שההורים שלה העניקו לה אהבה, ביטחון, חיבוק מנחם ודחיפה קדימה כשצריך. זו קרקע פוריה ומזינה שממנה יכולה היתה לצמוח האשה הצעירה שמאמינה בעצמה ובכשרונה ולהתמיר את כאבי הילדוּת לאישיות בימתית כל כך ייחודית ומרגשת.

בעיניי הגמר של הכוכב הבא היה כמו ניפוץ הסטיגמות החברתיות המקובלות. במרכזו עמדו הדברים החשובים באמת – הכישרון, היכולות המקצועיות והייחודיות של המתמודדים, וכאילו דחקו לרגע הצידה את הנורמות המקובלות של המיינסטרים. הניצחון של נטע, האמיתי והמשמעותי באמת בעיני, הוא הניצחון של האמונה העצמית, התקווה וההליכה עם קולו של הלב.

רוצה ללכת אחרי הלב שלך? אני מזמינה אותך להיות איתי בקשר
Bio_B.Card_Livuy 3

גלית סביליה
פסיכותרפיסטית גופנית בגישת ביוסינתזה. מלווה נשים בתהליכי שינוי ומשבר בחיים ונשים בתהליכי התמודדות והחלמה מסרטן. אני מטפלת כי אני נמשכת אל העיסוק במרכיבים העמוקים והמהותיים של החיים ולעבודה קרובה ואינטימית עם אנשים ועם עולמם הפנימי. בשבילי, ללוות אשה בתהליכי התמודדות עם קושי ותהליכי שינוי פנימיים משמעותיים, להיות איתה במקומות פגיעים וכואבים וגם במקומות שמחים ומרחיבי לב, להרגיש איתה את השינוי קורה לאט לאט ולשמוע אותה אומרת שהיא מרגישה את עצמה שונה, טובה יותר – זה המקום שבו אני רוצה להיות, זה מה שאני מבקשת לאפשר לאחרות.