ניסויים וקסמים במוזיאון

המלצה חמה לילדים: ד"ר מולקולה במופע גלריה מצחיק, קצבי ומדעי במוזיאון תל אביב

לקחתי את הקטנה להכיר קצת מקרוב את העבודה של הרסטורטור במוזיאון. טוב, לא רסטורטור מקצועי, שיושב בחדר עבודה מוקף בהמון יצירות אומנות, תמיסות וחומרים, אלא את ד"ר מולקולה, שמגלם לשעה קלה את התפקיד. הוא צריך לבדוק אם יצירה שהגיעה למוזיאון היא אכן יצירה מקורית ולשם כך לוקח איתו את הילדים להרפתקאה באחד מחדרי המוזיאון.

promo_long

ד"ר מולקולה

קרה לכם שניסוי מדעי גרם לכם לצחוק? גם אם אתם לא מדענים מדופלמים והילדים לא מבלים כל היום במעבדה, הם לא ירצו להפרד מד"ר מולקולה, השחקן אורי וויל, שמשלב מדע עם הומור וקסם. וויל מסביר לילדים מה יש לו במעבדה ולשם מה הוא הגיע. לאורך ההצגה הוא משתף את הילדים, מזמין חלק מהם לעזור לו בניסויים ומסביר להם את עבודת הרסטורטור דרך ניסויים מדעיים.

.

IMG_6929

.

בין הניסויים הילדים למדו כיצד ניתן לתקן צבע דהוי בתמונה, איך מנקים ציור או בודקים האם מסגרת התמונה או המסמרים שעליה מקוריים ואיך הפיקו בעבר צבעים מחומרים שנמצאים בטבע. בין לבין הילדים לומדים להפיק צבע מכרוב וגם לגוון אותו לצבעים אחרים עם חומרים שיש בכל בית: חומץ ואבקת כביסה.

ההסברים של ד"ר מולקולה נעשים בקלילות, בשפה פשוטה ובגובה העיניים גם כשהוא שוזר מושגים מעולם המדע כמו בסיס וחומצה, מסביר על הפיכת נוזל לגז, חומרים מתכלים ושמות של חומרים. הוא לא שוכח להסביר שהחומרים במעבדה מסוכנים ותמיד חייבים לעבוד עם משקפי מגן ולהזהר מחומרים דליקים.

סיפור המסגרת כולל הצגת יצירות אומנות, ביניהן ציור של בוטיצ'לי ועבודה של רובנס: הדיוקן של מאדאם דה ויק ובעלה. בסיפור הוא מסביר בקצרה ובצורה הומוריסטית על ההבדל בין תמונה מקורית לצילום ושהמקור של הדיוקן של מאדאם דה ויק נמצא בלובר.

בשורה תחתונה, המופע מהנה מאוד וכולם יוצאים עם חיוך. מומלץ בחום.

אם כבר הגעתם למוזיאון, נצלו את הזמן לבקר לפחות באחת מהתערוכות במוזיאון או להנות מאחת הפעילויות שיש באגף לנוער.

.

IMG_6935

.

אל תפספסו גם את מופעי הגלריה:

מכחול, אמן ואיש סקרן

האשה שגרה בתמונה

 

איפה, מתי, כמה?

מוזיאון תל אביב לאומנות, שד’ שאול המלך 27 ת”א
המוזיאון פתוח בימים שני עד שבת: ימי שני, רביעי ושבת: 10:00 – 18:00; יום שלישי וחמישי: 10:00 – 21:00 שישי: 10:00 – 14:00
הכניסה למוזיאון לילדים עד גיל 18 חינם (עד 3 ילדים למשפחה) ולמבוגרים – 50 ש”ח. הנחות לתושבי תל אביב, סטודנטים, אזרחים ותיקים וחיילים.
המוזיאון מציע מגוון פעילויות קיץ לילדים. ללוח הפעילויות לחצו כאן
כל מופעי הגלריה מתקיימים במוזיאון תל אביב לאומנות בשעה 11:30 בבוקר. מחיר כרטיס 55 ש”ח. כרטיסים בקופת המוזיאון- טלפון 03-6077020
מופעי הגלריה מתאימים לגילאי 6 ומעלה
ד"ר מולקולה – בימי שני ה-21.8.17, 28.8.17
מכחול אמן ואיש סקרן – בימי שלישי ה-8.8.17, 15.8.17, 22.8.17, 29.8.17
האשה שגרה בתמונה – בימי חמישי ה-17.8.17, 24.8.17