ניוזפלש: יש לי גלי חום

איך הפכתי בן לילה לאישה הכי לוהטת בישראל

1287388156_1280x800_3d-graphics-girl-in-fire

בהתחלה חשבתי שאולי אני חולה. אחר כך הייתי בטוחה שדני רופ טעה בתחזית. אבל אז זה הבליח עוד פעם ופעמיים כאילו מנסה להגיד לי באמאש'לך תפסיקי להדחיק ותתחילי לקרוא לדבר הזה בשמו, ואז נפל לי האסימון שזה אשכרה זה.

"זה" מרגיש כמו להיות מאוהבת רק בלי המושא לפנטזיה, כשהוא מתחיל בכפות הרגלים ומטפס למעלה במהירות האור עד שהוא מגיע לקרקפת. תוך שניות את בוערת, מרגישה את האש בכל מקום, אפילו בשניצל של האוזן. בחוץ שיא החורף כולל שלג בחרמון וכל מה שאת רוצה זה לעמוד עירומה בגשם ולשיר את  This Girl is on Fire של אלישיה קיז בגרון ניחר. כל הדבר הזה נמשך 60 שניות ועד שאת מתחילה להבין איפה את נמצאת ומה קורה לך זה עובר, פוף, עד העונג הבא. זה מפתיע, זה מצחיק לפרקים וזה בעיקר מה שזה.

1287388156_1280x800_3d-graphics-girl-in-fire

בשבוע שעבר זה קרה לי בלילה על כביש חיפה תל אביב כשדהרתי צפונה על 100 קמ"ש. עוד זה מדבר וזה בא, הצונאמי הפסיכי הזה, ואין לי לאן לברוח, אין לי איפה לעצור ואין לי שום דרך לקלף מעלי את הפאקינג ז'קט שמרגיש פתאום כמו חליפת לחץ מעיקה. בלית ברירה המשכתי לנהוג כשמחשבות חלפו לי בראש, כשהראשונה והראשית בהן היא פאק, ככה ירגיש המשך הקליומטרז של החיים שלי מעכשיו והלאה?

עד לפני כמה שנים המחשבה על זקנה היתה מכניסה אותי לחרדה מטורפת. הפסקת המחזור התפרשה אצלי כאבדן החיות והחיוניות, בגידת הגוף והמוח, אפוקליפסה עכשיו ויללה ביי.

לקחתי אישית את צמד המילים גיל הבלות ואת הריח החמוץ  שהתלווה אליהן, משהו שנע בין נפטלין לטחב של מרתף. כמו פטרוזיליה בשיניים, אף אחד לא מדבר על הריח הזה. אבל הוא כל כך חזק ונוכח שהוא אומר את מה שהמילים פוחדות להגיד בקול: שהנה – אוטוטו תם הטקס, לשירת התקוה תקומי על רגליך הכושלות וחסל סדר הרלוונטיות שלך בחיים.

לפני שנתיים המחזור התחיל לזגזג. בהתחלה הוא עבר לתדירות של כל שלושה וחצי שבועות, אחר כך כל שלושה, אח"כ שמחת בית השואבה ואח"כ חודש כן, חודש לא, חודש למה לא. ידעתי שזה רק ענין של זמן עד שיהפוך לנחלת העבר. ובגיל 49 וחצי הוא נעלם ולא שב. ברוך בואך בלות?

 אז זהו, שלא.

הפרשנות המילונית של בלות מכוונת לאישה שהתרפטה ונשחקה מרוב שימוש, וסליחה, אבל זאת לא אני.

כי דווקא כשהמחזור התחיל לזגזג החיים שלי התחילו להתיישר. התחלתי להיות יותר חדה, מפוקסת, רלוונטית, אמיצה וחכמה משהייתי אי פעם. סוף סוף התחיל להיווצר רצף הגיוני לאירועים ולנסיבות של החיים שלי ורק עכשיו אני מתחילה להבין אותם, את התפקיד שלי בהם ואת הערך שאני יוצקת לתוכם. יש לי עוד חתיכת דרך לעשות עד שאני אפצח אותם ועד שזה יקרה – בחייאת, בלי גיל, בלי בלות ובלי בטיח. אל תספידו אותי עדיין, כי גלי החום הם תעודת יושר וכבוד על האישה הלוהטת שאני הופכת להיות.

 

[youtube 4b04jq7NB1s nolink]