ניהול נשי

בחורה עם מחשב נייד

ניהלתי שנים רבות ארגון שכלל מאות עובדים . נשאלתי רבות איך הסתדרתי? איך תמרנתי בין הבית והמשפחה לתפקיד תובעני ושואב זמן ?תשובתי הייתה בלהטוטנות אין קץ, לילות ללא שינה ,עבודה בבית, עזרה מהמשפחה וממטפלות.

האם כל זה היה נכון ושווה? בהסתכלות לשנים שעברו והיום כאשר אני מחוץ למערכת אני שמחה לבשר שכן זה היה נכון והיה שווה ,הגשמתי את עצמי ,עשיתי ,פעלתי ,שיניתי , הפכתי עולמות ואני יכולה להגיד בסיפוק שנהניתי מהרבה מאד רגעים של עשיה וניהול.

היום כיועצת לדור הצעיר של הנשים המנהלות אני יכולה לומר בגאווה ובחוסר צנעה כי יש לנו המנהלות יכולות מיוחדות שבזכותן אנחנו מגיעות לעמדה מובילה ולמנהיגות .

היכולת שלנו לתת לאחרים להיות מה שהם ולהרגיש בנוח עם עצמם, להתגאות בעשייתם ולקבל משוב מעודד מאתנו המטפח את הביטחון האישי שלהם כל אלה ועוד נקבל בחזרה מן העובדים.

יכולת ההכלה הגבוהה שלנו לקונפליקטים, הפתעות , אכזבות ,שונות ועמימות הם היתרונות שלנו כנשים.

ההחלטיות שלנו על צעדים ברורים והוראות ברורות שהם לדעתי חלק מן הסגנון הנשי מבטיחים לנו יכולת בניית הסכמות, שיפור התקשורת הבינאישית ובניית אווירה כללית בארגון משופרת ומסודרת יותר.

יותר מן הגברים לדעתי יש לנו את היכולת להפגין רגש חיובי כלפי הכפופים לנו, על ידי כך לבנות הקשבה ושיחה פתוחים יותר .

במשפחה אנחנו מוצאות עצמנו גם כן אל מול קונפליקטים, צורך להקשיב האחד לשני , יכולת ניהול שיחה והקשבה וגישור בין הילדים או בפערים שונים בזוגיות.

יכולת ההכלה בבית , ההתמודדות מול אכזבות אישיות או של בן משפחה , הצורך להיות ,לתמוך, להעניק חום ואהבה לבני המשפחה ולבן בזוג וגם באותה מידה לקבל חום ואהבה מהסובבים אותנו במשפחה הם אלו אשר מאפשרים את הצמיחה והביטחון העצמי שלנו ושל האחרים.

היום אני מבינה שנשים מנהלות מביאות איתן את היתרון היחסי הזה של כישורי חיים מן המודל המשפחתי ואין בעצם להפריד בין השניים.

השלמות הפנימית שלנו בין משפחה לעבודה בונה לדעתי את היכולות הניהוליות ליכולות איכותיות יותר ואפקטיביות יותר במשפחה ובעבודה.

תשוקה להצלחה יכולה לבוא לידי ביטוי בשני המגרשים הביתי והארגוני ובעידן בו העולם הדיגיטלי מנגיש לנו את העבודה גם הביתה ואת הבית גם לעבודה היכולת הלהטוטנית שלנו תאפר לנו להגיע להישגים והצלחות אף רבים וגבוהים יותר מן העבר.

תאמינו בעצמכן והשמים אינם הגבול!

חנה הרצמן
מנכ"לית עיריית חולון לשעבר. יועצת אסטרטגית לניהול עיר חכמה . מוזיאולוגית.