ניהול דאלוג פנימי – אומנות שנשכחה

בחורה עם מחשב נייד

עשה למען עצמך

כך או אחרת,  בני אדם מבקשים לעצמם חיים בריאים, משמעותיים ומספקים. כך אנו עושים את המיטב שאנו מכירים כלפי משפחתנו, עבודתנו וכלפי עצמנו. החיים בארץ אינם פשוטים, יש בהם מתח קיומי, מתח כלכלי ולאחרונה גם מתח בריאותי, כל אלו יוצרים פחד, חרדה וחוסר שביעות רצון.

אפשר לומר כי אנו משקיעים זמן רב ומאמצים רבים מידי יום כדי להתקדם ו"להצליח", אנו מודדים את ההצלחה שלנו באמצעות כסף, מעמד, כוח ותהילה. והיי ביננו גם הנזיר שמכר את הפררי שלו עשה מזה הרבה מאוד כסף וקנה לעצמו תהילת עולם.

במשך שנים רבות עבדתי עם יזמים, מנהלים ובעלי עסקים, ראיתי כי אצל חלקם במקום לחוות סיפוק והגשמה פנימיים, יש פחד, חרדה וחוסר שביעות רצון. הערך הנקי אינו משתווה לערך העצמי. נוחות חומרית לא ממלאת את החלל. התחושה כי יש משהו "חסר" בחיים, חיה בהם ובועטת בעוצמה.

וכאן המקום להסביר ישנם שני מסלולים בהם אנו פועלים, חיצוני ופנימי. המסלול החיצוני אנו פוגשים את הקריירה שלנו, הנכסים שלנו, ההישגים האקדמיים שלנו. במסלול הפנימי כאשר אנו צועדים בו אנו פוגשים העולם הרגשי שלנו, את מצב הרוח, הרגשות, הריגושים. אנו פוגשים גם עולם רוחני, את הנפש כמקור המזין את ההוויה החומרית שהיא אנחנו .

שני המסלולים לפעמים מתחרים זה בזה ולעיתים משלימים זה את זה. כאשר הם מתחרים זה בזה הם מוציאים אתנו משיווי משקל. רבים יוצרים העדפה לעולם החומרי בו ניתן מקום מצומצם לעולם פנימי. מעטים מאוד נותנים העדפה לעולם פנימי  ומקום מצומצם לעולם חומרי [אצל נזירים למשל]

אל המקום הטבעי הגיעו אלו אשר למדו שזור את העולם החיצוני בפנימי, אפשרו להם להשלים זה את זה. הם יכולים למצוא את המרחב הדרוש לנקות את מוחם, ללמוד מההתנסויות שלהם, ליצור בקרת שליטה טובה על התגובות ללחצי החיים ואתגריהם.

כך מוצאים את עצמם רבים נעזרים בחכמי רפואה קונבנציונלית ואלטרנטיבית, בחכמי רוח ודת. הם מחפשים הקלה מהסימפטומים הטורדים אותם [סדר לי את מצב הרוח, תן לי משהו שלא אהיה מודאג, שארדם בלילה, שאפסיק לאכול את עצמי לדעת….], הם אינם מטפלים בבעיה עצמה, בדיוק כפי שאקמול אינו מטפל בשפעת, אלא מוריד חום וכאבים שהם סימפטומים של שפעת.

אז מה, נעצור את החיים, נצא כולנו למסע לגילוי העולם הפנימי, נלמד איך לשזור אותו בעולם חיצוני ונגיע כך לרווחה נפשית. אין ספק כי הרעיון קוסם למרות שאינו מעשי.

במקום מהלך מנצח אחד, אני מבקש להציע לכם המון מהלכים קטנים יומיומיים והם מבוססים על קיום דיאלוג וניהול מו"מ עם עצמכם.

קנו לכם מחברת עבה, רבת דפים עם כריכה קשה. מידי יום קחו לכם 10 דקות והקשיבו לעצמכם. פתחו את המחברת וענו על שאלה יומית לעצמכם, אח"כ נהלו מו"מ קצר עם עצמכם על משהו שאתם יכולים לעשות או לא לעשות היום, ותנו לעשיה או חוסר עשיה משמעות פעולות אלו אחת ליום במשך ימים רבים יחברו אתכם לעולם הפנימי שלכם. אט, אט תצברו בטחון, תעיזו לחדור פנימה, לחדור אל העולם הפנימי שלכם, שאתם כנראה פחות מכירים. תמצאו את עצמכם, שואלים שאלות יותר ויותר מהותיות, כמו מהם חיים משמעותיים עבורי, איך אני מתעדף זמן, למה אני מכור ומה זה עושה לי…. גם החלופות לבחירה במו"מ שאתם מנהלים עם עצמכם יהיו יותר משמעותיות, יותר מאתגרות.

רוצים לדעת עוד הכנסו לאתר שלי :

www.efiraz.co.il
www.efiraz.co.il
גם לכם יש בראש את תמונת הניצחון האישי שלכם?גם אתם משוכנעים כי תהיו במקום הזה, אם רק תיקחו את עצמכם בידיים, ותשפרו את מצבכם הכלכלי, או תזכו לזוגיות יציבה ומהנה?אני מציע לכם דרך, בה תוכלו להפסיק לחיות בתסכול בגלל העבר, או לחשוש מהעתיד... דרך בה תרכשו לעצמכם בטחון עצמי גבוה... דרך בה תוכלו להשיג את תמונת הניצחון ... להצליח!אימון אישי ועסקי מיועד לאנשים בוגרים הרוצים לארגן מחדש את החיים, להוביל ולא להיות מובל. לעזור לך לנווט בחוסר הוודאות והאתגרים חסרי התקדים של ימינו או ליצור את הפרק הבא בקריירהאפי רוזנברג - מאמן עסקי ואישיאם התהליך מסקרן אותכם, וגם אתם מבקשים הזדמנות אמיתית לחולל שינוי ...עשו מעשה, התקשרו לשיחת אבחון והתאמה לתהליך. עוד כתבות, מאמרים וסרטונים תמצאו בבלוג שליhttps://www.efiraz.co.il/lifecoaching-post