נח"ל זורם במדבר

כמה נעים לעיתים להתרפק על זכרונות נעורים, במיוחד כשהם כאלה טובים ובמיוחד כשרואים כמה הולך ופוחת הדור הזה, המחובר לארץ, לערכיה, לנשמה שבה.
בספרו "נח"ל זורם במדבר" מביא המחבר, יוסי (יוסה) שמואלי, את תקופת הנעורים והבחרות שלו בארץ, בקיבוץ, ואת קורותיו של גרעין שהוא וחבריו, חברי תנועת השומר הצעיר, הקימו בראשית שנות השישים.
הספר מלווה את תהליך ההתגבשות של חלקי הגרעין השונים זה מזה עד מאוד.
הוא מתחיל בהיכרות עם חיי קיבוץ, ממשיך בחיי שיתוף בקומונה תל אביבית, בגיבוש בקיבוץ הזורע ומסיים בשירות צבאי בהיאחזות כרם שלום.

במרכז הספר עומד סיפור אהבה מיוחד במינו, אשר הולך ומתפתח מפרק לפרק, משולב עם חוויות מהווי הגרעין, עם סיפורים ייחודיים שאפיינו אותו ומעשי שובבות גובלים בהסתבכויות, שנלוו אליו.
הספר כתוב מנקודת מבט מאד אישית, המעוררת הזדהות עם האירועים ורצון לחזור רגע במנהרת הזמן לתקופה זו ולהיות שם גם. יש איזו תחושת התרפקות על ימים שתמו ורצון לשחזר אותם . גם להיות בארץ ישראל של אותה תקופה, תמימה יותר, נקיה וחפה ממניעים זרים שאינם אידאולוגיים.

נחל זורם במדבר

קבוצת החברים המתוארת בספר נשארה מגובשת עד היום, שומרת על קשר ועורכת כל שנה מפגשי גרעין ואף טיולים למיניהם שיוסי (יוסה) שמואלי אחד המדריכים בהם.

למען גילוי נאות, יוסי הוא אבא שלי. תהליך הכתיבה של הספר ארך כמה שנים בהפסקות ולווה בשינויים ועריכות רבות. הוא נכתב מתוך אמת פנימית ורצון להעביר את התחושות והאוירה של אותה תקופה למי שמכיר את הדברים וגם לקורא אשר רוצה לקבל מלבד היסטוריה גם הווי, רשמים ותחושת חיבור לימי הילדות ,הנעורים והבחרות.

הכתיבה שומרת על ייחודיות השפה העברית, דבר שכבר לא ברור מאליו בעת הזו, ומשמרת ביטויים ותיאורים שאנו פחות נחשפים אליהם היום בעת הזו, וזו גדולתה.

ממליצה בחום לכל אדם באשר הוא, במיוחד למי שהמילה הכתובה חשובה לליבו ותקופות אלה הם חלק בלתי נפרד מהווייתו.

הספר בהוצאת גוונים (טרקלין), נמצא בסניפי רשתות הספרים הגדולות ובחנויות הספרים הקטנות.

מיקה אפלבאום
לבלוגים קודמים לחץ כאן
לדף בפייסבוק: NLP שינוי קצר לזמן ארוך לחץ כאן
ליצירת קשר: 050-6507111

מיקה אפלבאום
אני מנחת מיינדפולנס למבוגרים וילדים. משלבת סדנאות מיינדפולנס עם כתיבה ככלי לביטוי עצמי. עובדת באופן פרטני ועם ארגונים גדולים שמשלבים את תחום המיינדפולנס בתוכם. בנוסף, אני עוסקת בכתיבה ועריכת תוכן. כותבת למגזינים, אתרי אינטרנט, אתרים פנים ארגוניים, בלוגרית בסלונה בנושאי גוף ונפש, תרבות, לייף סטייל. הכתיבה היא אהבתי הגדולה והשילוב שלה עם מיינדפולנס הוא חיבור מנצח בעיניי.