זה לא בלוג על עניינים של נשים, אבל הכי אשמח אם כל אישה שעתיד משפחתה לנגד עיניה תקרא את הבלוג הזה

סיפורי נוחי מזכירים לי שסבתא שלי אמרה "כששמים לכלב שקית של זהב על הצוואר,העוברים ושבים מברכים את הכלב "שלום אדוני הכלב,מה נשמע אדוני הכלב?" וגם סיכום קצר של כתבה בדה-מרקר שכותרתה "שמונת השקרים שסיפרו ומספרים לכם על נוחי דנקנר" מאת גיא רולניק

סיפורי נוחי מזכירים לי שסבתא שלי אמרה "כששמים לכלב שקית של זהב על הצוואר,העוברים ושבים מברכים את הכלב "שלום אדוני הכלב,מה נשמע אדוני הכלב?"

האמת כל פעם שראיתי את נוחי דנקנר במציאות או בטלויזיה, חשבתי על זה שהמשפט הזה ממש  נתפר למידתו.

לצערי אני חלק מקבוצת עובדים שחוותה את נחת זרועו, כי חלק ממדיניותו היתה להעדיף את אנשי שלומו בלי קשר למקצועיות שלהם.

בהינף יד , ללא הודעה מוקדמת מקובלת, חיסל קבוצה של אנשים שטיפלה בתקציב של חברה שהיתה בבעלותו (איזה משחרר לכתוב בלשון עבר), ועבר לחבריו הטובים, באמת טובים, שנהיו בזכותו מליונרים, גם הם על חשבוננו.

תגידו זכותו: אבל לא זכות ולא נעליים, זה היה חלק מההימור על כספינו, כספי קופות הגמל וקופות הפנסיה, כספי הצרכנים.

היום כולם כולל כולם יודו בזה. אבל עד לפני יומיים הרבה מאוד אנשים פחדו להגיד משהו רע על האיש הזה. סוג של סטאלין.

אז למה המשפט הזה של סבתא שלי מהדהד כל הזמן בראשי?

כי ברור שלמסע השמדת הערך של דנקנר היו הרבה מאוד שותפים, וסביר להניח שרובם מסתובבים ביננו.

הרבה מאוד אנשים נהנו מהדרכים החוקיות שלו לעשות כסף על חשבוננו.

והמנכ"לים שעבדו עבורו הפכו למיליונרים, באמת של החיים , סתם כך.. קצת מזל, הרבה חנופה, סוג של עבדות וריצוי למספר שנים לא גדול במיוחד ואתה מסודר.

חלק מהם פגשתי במהלך הקריירה, ורק בדיעבד נודע לי כמה שילמו להם כדי להגג את ההבלים שלהם ולנהל מונופולים הרסניים.

אף אחד מהם לא מדבר עכשיו לא בזכות ולא בגנות.

מקווה שחלק מהם נותן איזה מעשר לנוחי מיטיבם..

היכן אתם מנכ"לים מוצלחים של קבוצת אי.די.בי לשעבר? באיזה משרות אתם משחקים היום?

גיא רולניק פרסם היום כתבה בדה-מרקר שכותרתה "שמונת השקרים שסיפרו ומספרים לכם על נוחי דנקנר"

הנה סיכום קצר בשפתי שלי, סליחה גיא אם לא דייקתי,  קיצרתי כדי שעוד אנשים יקראו את הדברים החשובים האלו: (אציין שאנימסכימה עם כל הנאמר)

1. הנזק הגדול ביותר של פירמידת דנקנק לציבור: מניעת תחרות, סירוס הרגולציה, הפיכת הון שילטון לדרך לגיטימית. זוכרים את הימים ששילמנו 1000 ש"ח לחשבון הסלולר? ועוד ועוד

2. דנקנר לא הימר בכספי הפנסיה הוא הימר רק על דבר אחד: שהרגולטורים והפוליטיקאים ימשיכו להתבטל ולהתחנף, ולא יכניסו תחרות לענפים בו פעל.

3. הגופים המוסדיים שקנו את האג"ח הנכשל של אי.ד.בי. נכשלו לא בגלל דנקנר אלא בעיקר כי לא היה אכפת להם להיכשל, ובעיקר כי חשבו על המשרה הבאה שלהם..על "עין תחת עין" או "טובה תחת טובה".

4. רכישת מעריב היה צעד נואש של מיואש, לפני תחילת הסוף של אי.די.בי. והעומדים בראשה.

5. אהדת התקשורת המטורפת לדני דנקנר ,הבן דוד ,שגזר דינו הינו: מאסר לשנה , היתה גם היא בזכות הבוס נוחי דנקנר ורק בזכותו.

6. הבנקים נתנו לדנקנר , ולא לחברות שמייצרות מזומנים, כמיליארד ש"ח כנגד 5%-10% בטחונות, לזה קוראים חובות אבודים, שטמונים עמוק בספרים, כן רבותי מיליארד ש"ח שאלוהים יודע לאן הלכו.

7. אי.די.בי אמנם עברה מטייקון אחד לטייקון אחר, אבל הטייקון החדש לא חבר במועדון של כלבי השמירה, וכנראה לי יקבל מאות מיליוני ש"ח ללא בטחונות בגלל עיניו הכחולות. בכל מקרה ברור שגם הטייקון הנוכחי בא לעשות הרבה כסף לביתו על חשבון כל מי שישתף עם זה פעולה. הכי נכון היה לפרק את הפירמידה הזאת לחברות התפעוליות שלה, נכון להיום לא קרה.

8. אם אנחנו לא רוצים דנקנרים חדשים, יש לנו הזדמנות לבער את הריכוזיות והדנקנריזם מאיתנו, הבעיה היא שזאת עבודה קשה ובלתי נגמרת, שדורשת עימות עם השחקנים החזקים ביותר.הציבור הרחב לרוב אדיש ודומם, ומתעורר רק לאחר שהמערכה הוכרעה. יש לנו הזדמנות עכשיו למנוע השתלטות של יחידים או קבוצות על הדמוקרטיה הישראלית.

גיא רולניק מזמין כל אחד מאיתנו להיות חלק מקבוצה משפיעה.להלן המייל של גיא: GUY.ROLNIK@THEMARKER.COM

מקווה שהאנשים שיש להם מה להפסיד ולהבנתי רובנו, שמעולם ולעולם לא יהיו שייכים לקבוצות הטייקונים, יצטרפו לקבוצה שתשנה את המציאות הנוכחית בישראל. כן כן זה תלוי רק בנו.


חנה רדו
מחפשת פתרונות להגברת התעסוקה בפריפריות. פתוחה לכל רעיון לשינוי המציאות בישראל. מאמינה בשיוויון מגדרי.עובדת במקאן תל-אביב 24/7. www.hanarado.info