נדל"ן במיאמי – נדל"ן בפלורידה – מה שכל משקיע חייב לדעת!

בחורה עם מחשב נייד

נדל"ן במיאמי – נכסים מניבים או סתם אגדה אורבנית?

 

כאשת נדל"ן העוסקת בנדל"ן מזה עשרות שנים, רבים האנשים השואלים אותי האם כדאי להשקיע בנדל"ן במיאמי.
אז נכון שמחירי הנדל"ן במיאמי לא מתקרבים למחירי הנדל"ן בארץ, אך האם באמת כדאי שיהיה לך נכס אשר רחוק ממך 12 שעות טיסה במקרה הטוב ?
ובכן התשובה היא מורכבת ולכן אציג בפניכם מספר נתונים שיעזרו לכם להכיר את שוק ה- נדל"ן בארה"ב.
אם לא ידעתם אז כדאי מאוד שתדעו, כשני שליש מאלה שרוכשים דירות במיאמי, הינם ניורקים לשעבר.מיאמי מאז ומתמיד הייתה הרובע ה 6 של ניו יורק ולפתע כמות עצומה של יזמים החל לצוץ במיאמי ממש כמו פטריות אחרי הגשם, אותם יזמים הביאו איתם קונים רבים מניו יורק , וכאשר אתה מביא את ניו יורק למיאמי, אתה מביא איתך גם את היוקרה של ניור יורק למיאמי.
בשנתיים האחרונות מחירי הדירות על קו החוף של מיאמי עלו בכ- 12%, כלומר כמעט 11,000 דולר למ"ר, במקביל מספר הדירות למכירה ירד לשפל של 65% , כלומר ל – 627 דירות.
מאז המשבר הגדול של 2008 , הספיקה ארה"ב להתאושש מהמשבר ולרט לרט המחירים מתחילים לעלות וכך גם שווי הנכסים, במיוחד במיאמי שטופת השמש החמימה והנעימה.

נדל"ן במיאמי מחירים

 

בזמן שהמחירים במיאמי ובפלורידה רק עלו, היו מספר נדלניסתים שהתחילו לחשוש האופציה של תיקון השוק. תוך כדי המיתון האחרון, מיאמי הייתה אחת הערים שנפגעו בצורה מאוד קשה, המשקיעים כמובן ברחו, וכשהמשקיעים בורחים, המחירים צונחים. מאז השוק התאושש לו במהרה, ההיצע שוב זינק לשחקים וניתן לומר בוודאות שמאז 2011 הוכרזו על בניית 300 מגדלים חדשים בעיר השמש והים.

 

''

קו החוף של מיאמי.

תמונה: תמיר דניאל נחום

 

אז מהם באמת תנאי הרכישה במיאמי?

 

כיום , עקב המשבר הגדול של 2008, יש הנוקטים באמצעי זהירות, מה שלא כל כך קרה במשבר הקודם. היזמים כעת דורשים מהרוכשים להפקיד מקדמה של בין 40% ל 60% במקום 10%- 20% , מה שהיה אז. את המודל הנ"ל הביאו היזמים מאמריקה הלטינית, שם לא מרחמים על הקונים, והם נאלצים לשים מקדמה של 100% ממחיר המכירה ועוד לפני סגירת העסקה הנדלנית.

קניית דירה במיאמי – צעד חכם או לא?

אני לא דוגלת לרכוש דירה בארץ, בטח לא במחירים המופקעים של היום. כמובן שאם יש כסף אז זה צעד מבורך, וזו החלטה של בעל הכסף, אך אני מאמינה שכאשר אנשים באמת יפסיקו לרכוש פה דירות והביקוש לדירות באמת, אבל באמת ירד, אז אולי המחירים יתחילו להתאזן, אך זה בהחלט נראה כמדע בדיוני, המחירים רק עולים ולצערי הרבה עוד ימשיכו לעלות.
לכן המלצתי, אם יש את האפשרות, לכו לרכוש דירה בארה"ב, המחירים נחתכים בכמעט חצי, התשואה נאה בין 7 ל 12 אחוזים, מה שבארץ עומד על תשואה של גג 4 אחוזים, ואם אתם שואלים כיצד ניתן לנהל נכס בארה"ב בזמן שאתם חיים כאן בארץ..על השאלה הזאת אענה לכם בפוסט הבא אשר יעסוק בחברות ניהול נכסים בארה"ב.
כותבת המאמר הינה הגברת אסתר בן יוסף, מנכ"לית חברת INVplace, אשת נדל"ן וקאוצ'רית.
 
*פרסומת*
''