נגישות לנכים

בחורה עם מחשב נייד

ישראל מצטרפת בשנים האחרונות למהפכה התופסת תאוצה יותר ויותר בעולם, והיא המודעות לנושא נגישות לנכים. אם פעם היה צריך לחזר אחרי בתי עסק שיקדמו את הנושא אצלם, הרי שהיום נחקקים יותר ויותר חוקים מוסדרים המחייבים לעשות זאת, ואפילו באתרי אינטרנט יש חובה להיות נגישים ללקויי שמיעה וראיה. ומלבד זאת, השוק רווי במוצרי נגישות לנכים גם עבור אנשים ובתים פרטיים, וזוהי תופעה מבורכת.

מהן האפשרויות של מוצרי נגישות לנכים?

רבים הם האנשים הזקוקים למוצרים שעשויים לשפר את שגרת יומם (שלהם עצמם, או של קרוביהם) מן הקצה אל הקצה, וחבל שכך. מיום ליום נוספים לשוק מוצרים איכותיים וחדשניים, המאפשרים לנהל אורח חיים כמה שיותר "חלק" ונוח, עם מגוון אינסופי של מוצרים נלווים – החל ממכשירי תמך "קלאסיים" כמו כסאות גלגלים, תותבות והליכונים (שגם בהם הטכנולוגיה הולכת ומתפתחת, והם מציעים כיום שלל פונקציות שלא היה ניתן בעבר אפילו להעלות על הדעת), ועד למכשירים מזעריים המאופיינים בחשיבה יצירתית פשוטה שמקלה על פעולות יומיומיות שונות – כמו חיתוך ואחיזה יעילים יותר, אמצעים לראיה ולשמיעה בתנאים מיוחדים, ועוד ועוד.

איך תדעו מה הכי טוב לכם?

בארץ פרושים מוסדות וחנויות שונות, המציעים שירותי ייעוץ בכל הנוגע לנושא הנגישות, כך שתוכלו לשמוע יותר על האפשרויות העומדות בפניכם, וכמובן שתוכלו גם להתנסות בעצמכם ולבחור את מה שהכי מתאים לכם בנושא זה. במקומות מסוימים מומחי הייעוץ אף מחזיקים בתעודות מקצועיות רלוונטיות, כמו פיזיותרפיה, אורתופדיה וכן הלאה – ובעזרתם תוכלו למצוא בדיוק את מה שמתאים לכם ולהרגלי היומיום שלכם. עוד כדאי לדעת, שהרבה מאד פעמים ניתנים החזרים כספיים מקופות החולים על הרכישות השונות, וכדאי מאד להתעניין גם באפשרות זו.