מתנה שהפכה למותג

האם גם לאליעזר מותר להגיד היוש, ביוש וסבבוש?
איך התחיל המותג "אליעזר- חולצות מחדשות שפה"?

בחורה עם מחשב נייד
צילום:שמרית הלל  עגילים :תמרה סנטוס
צילום:שמרית הלל
עגילים :תמרה סנטוס

c

היוש זה בעברית?

או יותר נכון הי,  אני ענת רווקה תל אביבית עם כלב חמוד, מעצבת תקשורת חזותית בוגרת מכון אבני, אוהבת את התרבות הישראלית מגיל צעיר מבלה בהצגות, שעות סיפור וכל דבר שיכול להעשיר את היצירה והראש.

כמובן ולא פחות חשוב חובבת מושבעת של השפה העברית .

וכן גם אני חוטאת בסלנג ובסיומות שמתאימות לגיל העשרה, היוש, ביוש, סבבוש.

למי שהרים גבה גם לאליעזר מותר לעשות כייף עם השפה העברית היום יומית.

לפני שלוש שנים בערך חיפשתי להכין לאחי מתנה ליום ההולדת שלו, מתנה כזו מקורית מיוחדת שתהיה רק שלו, הוא היה סטודנט לקולנוע אז  עשיתי מה שכולנו עושים כבר אוטומטית, הקלדתי בגוגל – קולנוע, מתנות, סטודנטים.

ואז קרה הקסם נתקלתי בדף מסודר בטבלה עם הרבה מושגים מהז'רגון  המיקצועי הקולנועי באנגלית עם תרגום לעברית תקנית עם החידושים המתאימים,  לפי האקדמיה ללשון העברית. ישבתי מול המחשב וכמו בסרטים נדלקה לי מנורה מעל הראש. אני אכין הדפסים מהמילים והתירגומים וזה לקח ממש כמה דקות עד שהבנתי שאלה לא יהיו סתם הדפסים כמו פוסטר,  אלא חולצות מיוחדות עבורו. וכך נוצרו שלוש החולצות הראשונות – תמונית, קול חבוי וצלמנוע .( dolly, voice over, frame )

החולצות התקבלו בשמחה ובצחוק גדול, כעבור  כמה ימים הוא לבש אותן ברחבי האקדמיה  (ואף צילם סרטון קצר שהן חלק מהתלבושות של השחקנים) והתחילו לשאול מאיפה החולצות ואיך ניתן לרכוש אותן . הבנתי שיש לי משהו חדש ביד, למרות התחושה הזו לקח זמן עד שמשהו באמת זז והאומץ קיבל את הבמה שלו.  וממש כמו שהגיע הרעיון כך התקבלה ההחלטה בסיבוב בשכונה עם הכלב הבנתי שאני מהיום מעצבת הדפסים לחולצות בשפה בעברית ומחדשת את השפה יחד עם האופנה.

כך נולד המותג "אליעזר- חולצות מחדשות שפה"

ומאותו היום אני לא רק ענת, אני אליעזר וענת שמפיצים ביחד את היופי של השפה שלנו את החידושים המצחיקים, המרגשים והיפים של "האקדמיה ללשון העברית" על הפריט שהוא פריט חובה בארון הישראלי – חולצת הטי שרט.

אז נעים להכיר מוזמנים לעקוב מבטיחה לחדש לרגש ולספר לכם קצת  על מאחורי הקלעים של המותג שהוא בעצם אליעזר.

 

צילום:שמרית הלל

דוגמן מתן גל צילום : מתן בלמקרס
דוגמן מתן גל צילום : מתן בלמקרס

 

צילום שמרית הלל דוגמן :דביר גיאת
צילום שמרית הלל דוגמן :דביר גיאת

 

ענת - מחדשת השפה
הי אני ענת בעלת המותג אליעזר חולצות מחדשות שפה. מותג ששם את השפה העברית נר לרגליו את המילים היפות, המצחיקות, המרגשות והמיוחדות בשילוב האופנה היומיומית שלנו הישראלים כמובן חולצת הטישרט . אני מאוהבת בתרבות שלנו תיאטרון קולנוע טלויזיה אני חושבת שיש לנו כל כך הרבה מגוון העיקר שזה יהיה בעברית תקנית :) אני מתל אביב בתשע שנים האחרונות ויש לי כלב חמוד וקצת נבחן בשם אוסקר . מקווה שתהנו מהבלוג שלי .