מתנה לחיים

בחורה עם מחשב נייד

יש לי חברה שתמיד אומרת עלי ש"החיים שלי הם כמו ספר. אני בוחרת מטרה, כותבת את העתיד וגם משיגה". אני חייבת להודות שזה די נכון. בגיל 21 החלטתי שאני בונה את עצמי – לימודים, קריירה… ויתרתי על הטיול הגדול אחרי הצבא ודי מהר התחלתי את "החיים של הגדולים". רצתי, רצתי, רצתי… לא עצרתי לחשוב – זה טוב או לא טוב, זה מתאים לי, מה באמת אני רוצה לעשות.. חשבתי שאני מנהלת את החיים שלי.

לפני כשנתיים בערך, חשבתי ללמוד קואצ'ינג והלכתי ליום מיון למאמנים, קואצ'רים לצורך העניין, שנערך בתו"ת. כן, כן – תקשורת ותוצאות של אלון גל.  כל מי שמגיע ליום הזה מקבל פגישת הכרות עם מאמן או מאמנת בתחום שהוא רוצה – אימון אישי או עיסקי.

אני קושרתי עם דנה (הנדירה והמיוחדת יש לציין!!) לפגישת הכרות, מפגש ששנה את חיי. וזו לא קלישאה. הגעתי אליה מתוך סקרנות, עניין לשמוע ויצאתי משם כשבכוונתי להתחיל בתהליך שייתן לי כיווני התפתחות חדשים. חוץ מזה, לדעתי כדי להיות קואצ'ר טוב, חייבים לעבור בעצמנו את הדרך.

כשהתחלנו את התהליך, הייתי בת 31, עם 10 שנות ותק במקום העבודה בתפקיד ניהולי ועל סף סיום התואר. לכאורה, הצלחתי בחיים והשגתי את מה שרציתי.

אז זהו – שלא! הכל היה למראית עין. בעבודה הרגשתי כבויה וללא מעוף, בדיוק באותה תקופה חזרתי לגור אצל אמא שלי, ללא זוגיות… למען האמת, הייתי מאוד מבולבלת. לא ידעתי מה אני רוצה לעשות ולאן אני רוצה ללכת. פתאום לא ידעתי לאן לכוון. פתאום הבנתי שהחיים ניהלו אותי ולא אני אותם!

תהליך הקואצ'ינג עוזר לקלף את כל הדברים המיותרים שאנו אוספים איתנו במסע המופלא של החיים, כל השכבות שמרחיקות אותנו מהאני האמיתי שלנו. כשדנה מלווה אותי במסירות ובהמון אהבה, פרצתי מחסום ועוד מחסום, התקדמתי צעד-צעד והיום אני יכולה להגיד בגאווה שאני רצה. דברים שבעבר נראו לי מפחידים או הזויים, היום נראים הכי פשוטים בעולם לעשייה. חזרתי לעצמי. כל כך הרבה דלתות נפתחו – עברתי למרכז, אני עוברת התפתחות מקצועית אדירה ושינויים מאוד גדולים בהתייחסות לחיים וזוגיות… גם היא תגיע…. את כל שמחת החיים, שתמיד היתה לי, אני יוצקת היום למקומות שאני כן רוצה, מתעלת את האנרגיה לעשייה משמעותית.

למרות שקואצי'נג הוא אנטי-סיסמאות, יש שני משפטים שמלווים אותי כל הזמן. האחד, "תנסה, מקסימום תצליח" והשני, "אצל פסיכולוג מדברים על… בקואצ'ינג עושים את…" (ותודה לתו"ת ואלון גל).

זו לא המלצה שיווקית ואני לא אומרת לאף אחד איך לנהל את חייו, אבל אם אתם כן מחפשים שינוי ולא יודעים איך להתחיל אותו או שאתם פשוט צריכים דחיפה קלה – אז זו המתנה הכי יפה שתוכלו לתת לעצמכם! נכון, אתם צריכים "לעשות" כדי שדברים יקרו והדרך לא תמיד קלה, אבל כמו שנאמר "קשה באימונים, קל בקרב".

החיים יכולים להיות נפלאים אם רק נעשה אותם כאלה!

נועה ענתבי-גלילי
כותבת על כל מה שקרוב לליבי: טיולים בעולם, נוודת דיגיטלית, קהילות ואנשים, אפליקציות וטכנולוגיה. אני כותבת ויוצרת תוכן במילים ובתמונות, מראיינת, מאמנת להתפתחות אישית ורוחנית, מגשימת חלומות ונשואה באושר.