מתי נשים פקקים לתיקון צנרת בצנרת מים שלנו?

בחורה עם מחשב נייד

לחץ בצנרת הינה תקלה גדולה מאוד בבית, מהסיבה שהמון מערכות ביתיות ותעשייתיות עובדות על בסיס המים. לדוגמה מאפיות רבות חייבות מים בשביל להפעיל את תנורי האפייה שלהם. התקלות בצנרת הן רבות, ולכן הן צריכות פתרונות. במאמר זה נדבר על פתרונות בצנרת, ביניהם טיפול בלחץ של הצנרת, לדוגמה פקקים לתיקון צנרת ללא לחץ.

מדוע ישנם בעיות לחץ בצנרת?

בדרך כלל בתים רבים מכילים צנרת ישנה שלא עברה אחזקה זמן רב. לכן, הצנרות נהרסות ונשחקות. כשהלחץ בצנרת יורד, סיכוי גדול מאוד שיש נזילה לא רצויה מהצנרת.
רוב הצנרות מורכבות ממתכת, ולכן קורה מצב של קורוזיה בגלל המגע הישיר של המים והמתכת, וכך נוצר תהליך של חמצון עקב ריכוז החמצן במים שבא במגע טוב יותר עם התוכן הפנימי של המתכת. מצב שני ישנם צנרות מחומרים קשיחים אחרים, ומה שסודק אותם זאת האדמה שמקשה עליהם. האדמה שלוחצת על הצנרות הללו עושה סדקים בצנרת, וגורמת לאיבוד מים.

כיצד מזהים בעיות לחץ בצנרת?

הבעיה שנובעת לרוב היא פריצה בצנרת. לכן, הבדיקה שמתבצעת היא במידה ויש זליגת מים במקום מסוים. יש לבצע מספר שלבים:

  • סגירת כל הברזים – וודאו כי אין מים פועלים בבית. הכוונה היא למים שלא יוצאים משום ברז, לא למים בצנרת בכללי. לאחר מכן, פתחו את אחד הברזים ובדקו אם עדיין קיימת הבעיה הזו.
  • גלגל המים – במידה ועדיין ישנה בעיה, יש לגשת לגלגל שמראה אם המים זורמים או לא. במידה והגלגל מסתובב, סימן שיש זליגה של מים במקום כלשהו, וזה הזמן להזמין אינסטלטור שיבדוק היכן הנזילה.
  • רטיבות – בדקו כתמים רטובים על הקירות בבית או במבנה שלכם. עקבו אחרי הרטיבות הזו במשך 3 ימים לפחות, וראו אם זה כתם זמני מרטיבות מקרית, או שזו רטיבות שנוצרה עקב נזילה של מים.

כיצד עובדים פקקים לתיקון צנרת?

המים בצינור זורמים תחת לחץ שנמדד ביחידות אטמוספרה, לדוגמה אם אתם נמצאים כרגע במקום לא הררי, הלחץ כרגע באטמוספרות הוא 1. הלחץ שזורם בצנרת הביתית הוא בערך 3 אטמוספרות, ולכן ברגע שהלחץ הוא פחות מ-3 אטמוספרות, אז המצב לא תקין. ניזכר בצינור בגינה, ברגע שהמים לא יוצאים בעוצמה חזקה מספיק בשביל לבצע שטיפה מסוימת, אז מבצעים סגירה על פתח הצינור בשביל שהעוצמה תגדל מעט. פקקים לתיקון צנרת עובדים בצורה דומה, במידה והלחץ בצינור לא מספיק טוב, אז התיקון הטוב ביותר הוא הרכבת פקקים אלה.