מתי כבר תבינו שנשים הן לוחמות טובות יותר?

"מולאן"- הצגה מקסימה שממחישה עד כמה אנחנו לפעמים מתעקשים להשאר "תקועים" עם החוקים שיצרנו לעצמנו…

הסטיגמה שנשים לא יכולות לצאת לקרב התחילה כנראה אי שם בשלהי ההיסטוריה, אבל גם היום, רגע לפני 2017, עם כל הקדמה והחתירה לשוויון בין המינים, נדמה שכלום לא ממש השתנה בתחום הזה. פרויד כנראה צדק כשאמר שהאמונות שלנו מושתתות כל כך עמוק בתרבות שעיצבה אותנו שקשה מאוד לשחררן…
הצגת הילדים החדשה "מולאן" של תיאטרון אורנה פורת לילדים ונוער, ממחישה שוב את מקורה של התרבותויותר מזה- את גודל הטעות!
מולאן
עלילת ההצגה מתרחשת בסין העתיקה, על תרבותה העשירה שכוללת גם לא מעט חוקים מגדריים, כמו זה הקובע שנשים לא מתערבות בעינייני גברים ובטח לא יוצאות למלחמה.
באחד הימים מאיימים ההונים על הממלכה וקיסר סין מגייס את כל הגברים, גבר מכל משפחה, על מנת להתגייס לצבא ולהגן על המולדת לכשיצטרכו.
מולאן הקטנה היא בת יחידה. אביה חולה והיא מחליטה לעשות את המעשה הבלתי נתפס ולהתגייס במקומו למלחמה. כדי שתוכל לממש זאת, היא מתחפשת לבן, יוצאת לקרב ומגלה שם חוכמה, אומץ, אצילות ולא מעט תכונות מנהיגות.
מהר מאוד הולך שמה לפניה והיא הופכת להיות סגנית המפקד הדגול. כשהמפקד נפצע, היא נחלצת לעזרתו וחושפת כך את נשיותה. חשיפה שכמעט עולה לה בחייה…
IMG_1207
מעבר למסר החשוב של ההצגה לגבי מסוגלותן של נשים והחיים על פי צו הלב, ההצגה היא פשוט מהנה.
השירים, הריקודים, האופן שבו משולבים אלמנטים מהתרבות הסינית, ההיסטוריה ואפילו המספר הכל יודע (שיעור קטן בספרות)- כל אלו שזורים יחד לשעה של איכות.
מתאים לילדים מגיל 6
לעמוד ההצגה

Ya'arit Trabelsi
אמא + לא כל כך קטן, בעלת עסק לניהול תוכן וייעוץ שיווקי, מג'נגלת בין הדברים שחייבים לדברים שצריכים בשביל הנשמה