מתיחת פנים: בחירת ארונות אמבטיה מעוצבים לבית

בחורה עם מחשב נייד

אנו נוטים להפחית מערכם של ארונות האמבטיה, ולמעשה יש להם תפקיד מרכזי שעלול להשפיע על כל עיצוב חדר הרחצה והאווירה בו. מפני שמדובר על אזור שימושי שבו אנו נמצאים מספר פעמים ביום, בדרך כלל הדגש המרכזי הוא עבור פונקציונאליות ואחסון ורק לאחר מכן אנו חושבים על הפן העיצובי.

ישנם מספר פרמטריים אקוטיים שעלינו לקחת בחשבון לפני שאנו מבצעים רכישה של ארונות אמבטיה מעוצבים. חשוב להגדיר את המטרות העיקריות שנרצה בעבור הארונות, וכתוצאה מכך החיפוש עבור המוצר האופטימלי יהפוך למשימה פשוטה.

בכדי לעשות סדר ולעזור לכם להתמקד, הנה כמה טיפים שווים:

  1. הערכת צרכים – ישנם מספר תפקידים שארונות האמבטיה משמשים אותנו. החל מפרקטיקה ואחסון פריטים ועד כדי עיצוב מדויק ומרגש. החליטו מראש מה בדיוק אתם רוצים מארונות האמבטיה. לדוגמא, ארון אמבטיה קלאסי ישמש כמקום לתליית חלוקים, אחסון מגבות מקופלות והצגת אוסף הבשמים שברשותכם.

  1. מסגרת תקציבית – בחירת ההשקעה מראש תעזור לכם לצמצם את האופציות הרבות אשר נמצאות בשוק ולבחור את ארון שיתאים לכם. ככל שהתקציב שלכם יהיה ממוקד והטווח יהיה קטן יותר כך תוכלו לזהות בקלות מאילו ארונות אתם יכולים לבצע את הרכישה.

 

  1. מדידת המקום – לפני שאתם בכלל ניגשים אל עבר החנויות והרשתות השונות, מדדו את השטח הפיזי בתוך חדר האמבטיה שבו תרצו להציב ארונות אמבטיה מעוצבים. זכרו להתחשב באופן בה נפתחת דלת הכניסה לחדר הרחצה וכמובן להתייחס לחלונות הממוקמים בו.

 

  1. שרטוט מפה – רוחבם הממוצע של ארונות אמבטיה (אין התייחסות לעבודה אישית) לרוב נע בין 47 – 122 ס"מ ולכן תצטרכו לתכנן מראש ובצורה מדויקת את המרחב המיועד לפריטים. חשוב לקחת בחשבון את נפח המקום שנתפס כאשר פותחים את הדלתות של הארונות בכדי שיאפשר לכם מעבר נגיש בכל עת. בכדי לשרטט מפה איכותית כדאי לשים לב לקווים מנחים כגון: סימון דלת הכניסה, האמבטיה והחלונות וכמובן הצבת הארונות על המפה באופן פרופורציונאלי.

 

  1. החלטה עיצובית – כמובן שישנם סוגים רבים של ארונות מעוצבים ולכן כדאי להתאים את הסגנון לשאר הבית. כאשר תגיעו לחנויות תוכלו להתרשם מארונות עמידה שניתנים לתזוזה לעומת אחרים שיש צורך להתקין ולחבר אותם לקיר. גם עבור סוגי החומרים והצבע המבוקש תאלצו לבחור באופן שקול מפני שאינכם רוצים לספוג בלאי מהיר שיגרום לכם לעלויות נוספות בכדי להחליף את הריהוט. לדוגמא, בית קלאסי שחומרי עץ מעורבים בו, ידרוש שמירה על אותו קו עיצובי ולכן ארונות אמבטיה מעוצבים בשילוב עץ יועילו לתדמית העיצובית.

 

התקנה מקצועית – חשוב לזכור שארונות אמבטיה אותם תרצו להתקין בחדר, דורשים קדיחה של ברגים שעלולים לפגוע בצינורות מים שונים. לכן, וודאו שאתם מודעים למפת הצינורות שעוברים בקירות ובמידה ואין לכם את הידע הדרוש בהתקנה, כדאי לשלם לבעל מקצוע שיבצע זאת באופן מדויק וללא טעויות.