מתולתלת גאה

אני מתולתלת. ככה נולדתי, ככה אמות. לא תצליחו לשכנע אותי שזה לא יפה או לא מקצועי כי יש לי את הרעמה הכי גאה, שובבה, מטופחת, ולא צייתנית

בחורה עם מחשב נייד

סלונה

לפני כמה שנים, רגע לפני שיצאתי לפגישה עסקית, כשאני חנוטה בג'קט רישמי ורעמת תלתלים מעטרת את ראשי, חברה אמרה לי "זה לא מקצועי להגיע לפגישה עיסקית עם תלתלים".

אם היא לא היתה סופר חכמה, המשפט הזה היה עובר לידי והייתי מחליקה אותו. אבל היא גם חכמה, וגם מתולתלת. מתולתלת בהכחשה. כאשת עסקים בכירה, היא מגיעה לפגישות עסקיות רק בשיער מוחלק.

אני מתולתלת. ככה נולדתי, ככה אמות. מעולם לא חשבתי על החיבור הלא סביר בין רעמת התלתלים שלי ובין היכולת שלי לעשות עסקים.  ואם להיות כנה, שנים ארוכות התקדמתי למרות התלתלים שהיו שם, במלוא הדרם. בעולם העבודה, ומחוצה לו, אף פעם לא "האשמתי אותם" בהזמנות בלתי הולמות בעליל שקיבלתי, אבל בהחלט יש מצב שהם שידרו שובבות, גם אם נושאת הרעמה היא חנונית על.

 כילדה חוויתי הקנטות והצקות. לא אשכח את רפי שהיה מסתתר בפינות בית הספר ועט עלי בקריאות כבשה פועה "מממממהההה, ממממההה". החלקתי גם אותו.  חברת ילדות אחרת, ליאת נבון רמתי, שכנראה שמעה גם היא כמה פעיות של רפי,  כתבה על זה ספר "תלתלי הקסם של ענבר". ספר מקסים שמהווה צוהר לחייה של מתולתלת.

מאידך, ההערה של חברתי גרמה לי לספור – כמה אנשים מתולתלים אתם רואים בעמדות מפתח? על המסך? יש לא מעט, אבל רובם נכנעו לפעיות החברתיות והחליקו את שיערן. מה שמרתק הוא החיבור של  התלתלים לאופי שובב והלא שגרתי.

חיפוש אחר דוגמא טובה להפריך את החיבור האינהרנטי בין תלתלים ושובבות העלה חרס. אבל גם כשחיפשתי חברה משעממת ובלתי שובבה בעליל, שהיא גם חלקת שיער, לא מצאתי. כל אחת היא עולם ומלואו וקישוט הפדחת בשיער לא צייתן לא מעיד על בעליו.

או שכן.

ואם כן, אני בעד שקיפות. לא רוצה להסתיר את זה. טיפוח הרעמה אומר לכם "דעו יקירי, טרם אתם חותמים איתי על חוזה העיסקי שאני – רונית קריספין, בת ליוסי קריספין המתולתל, דור רביעי מתולתל, נושאת בגאווה את הנטל המתולתל על ראשי, על כל המשתמע מהם. ואם סיבוב בשיער מעיד, בעינכם, על סיבוב בראש, יש לי הרגשה שהבעיה לא בתלתלים שלי.

אז נכון, מעבר לרושם שהוא משאיר, שיער מתולתל דורש תשומת לב, ואהבה וחפיפה כל בוקר. אבל היי, אפשר לספור את מספר הביקורים שלי במספרה על שתי אצבעות (מלבד פעמיים של תרומת שיער ל"עזר מציון"). כל מה שצריך ליום שיער טוב, זה שמפו איכותי, מרכך ונטורל פורמולה ורוד הישן והטוב.

לכן, נהניתי במיוחד בארוע חגיגי שהוזמנתי על ידי נטורל פורמולה. ארוע על טהרת אורחות מתולתלות, טיפים להתמודדות עם השיער הסורר. היה סוער במיוחד רווי חיוכים ונשים קופצניות שרעמה גאה מעטרת את ראשן.

ביננו, אתם יכולים לדמיין את הליהוק של שרה ג'סיקה פארקר לסקס והעיר טרם ההחלקות? אני לא.

אז השאירו מקום בחלל העצום שאתם תופסים, כי אני מגיעה אליו עם הרעמה הכי גאה, שובבה, מטופחת, לא צייתנית שיש לי.  ואם לא תתייחסו אל התלתלים שלי יפה, אחליק. אתכם

saloona