מתגרשים? קודם כל תעשו את הדבר הבא

מתגרשים?

[youtube 6ro6R4dYKIQ]

הגעתם למסקנה שאת/ה רוצה להתגרש, שנכון לכם לפרק את החבילה, שאתם לא עושים טוב אחד לשני, שאין טעם להמשיך להיפגע ולפגוע. החלטתם שניסיתם מספיק, ואתם מאמינים שתהיו מאושרים יותר בזוגיות אחרת.

בתוך כל הטלטלה הרגשית שאתם חווים כרגע, יש נושאים רבים שעליכם להסדיר עם בן הזוג: עליכם לחלק את הרכוש המשותף שצברתם במהלך חייכם המשותפים, לקבוע את דמי המזונות, את הסדרי הראייה, ייתכן כי עליכם למצוא מקום מגורים חדש ועוד. בין אם השכלתם להסכים ביניכם ואתם עורכים גירושין בהסכמה, ובין אם לפניכם מאבקים משפטיים ארוכי שנים – יש דבר אחד שחשוב מאוד שתעשו בהקדם.

הטעות שעלולה לעלות לכם ביוקר

הליך הגירושין הוא הליך מתמשך שמועד סיומו אינו ידוע מראש. חשוב לדעת שאם חס וחלילה אחד מבני הזוג ילך לעולמו בטרם הגירושין ייכנסו לתוקפם – בן זוגו לשעבר יירש את מחצית מנכסיו. כל עוד לא ניתן גט, ולא נערכה צוואה – מחצית מהעזבון של המנוח עוברת לבן הזוג, והמחצית השנייה לילדיו. בהנחה שלא תרצו להוריש לבן או בת הזוג לשעבר את מחצית מרכושכם, יש להתייעץ עם עורך דין, לכתוב צוואה בהקדם האפשרי, ולהוריש את רכושכם למי שתחפצו.

יש להדגיש כי הצוואה לא תפגע בזכויות המגיעות לבן זוגכם לשעבר בכל הנוגע לרכוש המשותף שצברתם בחייכם המשותפים. אם התחתנתם משנת 1974 והלאה, חל עליכם חוק יחסי ממון חוק יחסי ממון בין בני זוג, התשל"ג.1973  לפי החוק הרכוש המשותף שצברתם בחייכם המשותפים יתחלק שווה בשווה עם בן הזוג. רכוש משותף כולל בתוכו: דירת מגורים, נדל"ן להשקעה, קרנות פנסיה, חשבונות בנק, ועוד. לחוק יחסי ממון יש חריגים – אם אחד מפני הזוג קיבל פיצוי בגין נזקי גוף, הפיצוי לא יחולק גם אם התקבל בתקופת חייהם המשותפים של בני הזוג.

למידע נוסף
https://gerushin-lawyer.co.il/