מפסקים מדליקים

יצירה עם מפסקים – תחרות ותערוכת עבודות לרגל השקת מפסקים של חברת VIMAR

בחורה עם מחשב נייד

"מפסקים מדליקים" - מירב רהט

שיתוף פעולה בין אמנים ויוצרים לבין חברות מסחריות מזמן אפשרות להפיכת מוצרי צריכה לאובייקטים פחות קונבנציונאליים. לרגל השקת מוצרי המותג האיטלקי VIMAR בארץ,  פנתה האוצרת הילה תדמור לכ-20 אמנים, מעצבים ואדריכלים וביקשה מהם ליצור עבודות בעזרת מפסקים של החברה האיטלקית. בתערוכה שהתקיימה באירוע ההשקה של המוצר שהפיק אייל נאור תחת הכותרת "להדליק את האור" הוצגו עבודותיהם של היוצרים, מתוכן בחר צוות שופטים שלוש עבודות שזכו לפרס.

כניסה לאירוע ההשקה - האנגר 2, נמל יפו (צילום:אסנת שפס)

במקום השלישי זכה עדי נחשון, פסל ובונה תפאורות, שבעזרת יציקת פוליאסטר הפך את המפסק לאובייקט פיסולי המורכב משלוש ציפורי טרף

צפורי טרף - עדי נחשון

במקום השני זכתה אסנת שפס, מעצבת פנים ואמנית היוצרת בתחום התאורה, ששיחקה עם הסימנים הגרפיים של פלוס מינוס ומעגל חשמלי כפיקטוגרמות צבעוניות על גבי המתגים.

פיקטוגרמות של מעגל חשמלי - אסנת שפס (צילום: אסנת שפס)

במקום הראשון זכיתי אני (-: האובייקט שלי צמח מהרצון להפוך את המפסקים לתמונה פונקציונאלית. את האובייקט התחלתי ממשחקי טקסטורה, דוגמאות וצבעים, מהם בניתי קומפוזיציות דו מימדיות. במקביל שיחקתי עם גובה הצבת המפסקים לצורך יצירת אלמנט פיסולי תלת מימדי שניתן להציב על הקיר. ניתן להשתמש בחלקים ליצירת קומפוזיציות יותר מורכבות, פחות מורכבות, או להציב מפסק אחד צבעוני ועליז כתחליף לגרסה הקלאסית המוקפדת (מצורפות תמונות של האובייקט שהוצג ; יש גם גרסאות בצבעוניות שקטה יותר …).

מפסקים מדליקים - סקיצה דו מימדית
"מפסקים מדליקים - מבט מהצד

מירב רהט
יוצרת, אוצרת, חוקרת, כותבת ומרצה אודות עיצוב-אמנות-תרבות ומגמות בעיצוב עכשווי. http://meravrahat.wordpress.com