משקפופרית גאה

כשחלמתי על משקפיים וראיתי את הנולד

רן האופטיקאי רואה לי בעיניים צלמת: עמית מילנר-סער

אהבתי פעם נערה במשקפיים? ובכן, אותה נערה הייתה אני ואני אוהבת אותה עד היום, עם או בלי משקפיים. מעולם לא הייתה לי בעיה עם היותי "משקפופרית" ואף להיפך. מגיל 17 ועד היום, אני מקפידה תמיד על רכישת משקפיים במקום מקצועי ועתיר ניסיון בלבד, כי עבורי משקפיים תמיד היו הרבה יותר מאביזר אופנה מתחדש. ללא משקפיים חשה ממש מוגבלת, המשקפיים הם חלק בלתי נפרד מהמראה שלי, אך גם ממי שאני. 

בגיל 17, התחלתי ללמוד נהיגה, במסגרת הבדיקות שלפני, נאמר לי שאני זקוקה למשקפיים לראייה מרחוק בלבד. משמע, בנהיגה ואף בקולנוע. לא ידעתי את נפשי מרוב שמחה, בזמן שילדים ונוער נרתעים מלהרכיב משקפיים וחשים אפילו רגשי נחיתות ויותר מזה, לעיתים חווים גם הצקות בעניין בכיתה, אני מיד הפכתי משקפופרית גאה ומרוצה. הרגשתי בוגרת לפתע וכמובן שמיהרתי עם אמא שלי לחנות האופטיקה הקרובה, לבחור את המשקפיים הראשונים שלי. הציפייה לטלפון המבשר לי שהם מוכנים הייתה מרגשת ואני חייבת לומר שמאז ועד היום, רגע לפני גיל 42, אלה שיחות משמחות.

היו שלום משקפיים קודמות צילום סלפי
היו שלום משקפיים קודמות צילום סלפי

בגיל 25 לערך, חזרתי לחנות האופטיקה עם כאבי עיניים וראש, בדיקה הראתה שהמספרים שלי עלו וממישהי שמרכיבה משקפיים רק למרחקים, הפכתי למישהי שמרכיבה אותם בכל שעות היום. חייבת לציין שהפעם כבר פחות שמחתי, חששתי שזה יציק לי בטיולים, בהליכות מהירות שנהגתי לעשות, בים, בבריכה (כשאשאר בלעדיהן בתוך המים) ועוד. המשקפיים ללא המסגרת, בעיצוב העדין, הפכו להיות משקפיים עם מסגרת עבה יותר של מותג מוביל, מרוצה מהבחירה האופנתית, הודעתי לכל חברותיי שמאותו היום אני משקפופרית על אמת. המראה החדש קצר מחמאות ואני לא נפרדתי מהן לרגע (למעט כשלא הייתה ברירה).

זוגתי עמית בלוק אלגנטי צלמת: כרמל מילנר-סער
זוגתי עמית בלוק אלגנטי צלמת: כרמל מילנר-סער
חשה עצמי פישנזון     צילום סלפי
חשה עצמי פישנזון צילום סלפי

עם השנים, הבנתי שהמשקפיים שומרים לנו על העיניים ולכן כל כך קריטי לרכוש אותם במקום המקצועי ביותר ובטח לא בדוכן ארעי בקניון או באיזה מבצע באתר כלשהו. לאחר שקופת החולים שלנו הפסיקה לעבוד עם רשת אופטיקה גדולה וכבר לא הציעה סבסוד חלקי של המשקפיים, התוודעתי לראשונה למקום חדש, "אופטיקה הלפרין". שמעתי עליו רבות דרך בת דודתי שעבדה בזמנו ברשת כמוכרת ולאחר מכן, כאופטיקאית. הפרסומות המלהיבות בטלוויזיה גם לא ממש איפשרו לרצון לבדוק אותם לחמוק ממני. מצאתי עצמי עושה סקר שווקים ולבסוף, אכן בוחרת בהם. ההמלצה שלה בנוגע למקצועיות ולאיכות כמובן הייתה החשובה מכל, אך גם המגוון של המותגים, זולים, יקרים, פרטיים ובינלאומיים ואף המחירים האטרקטיביים מאד יחסית לשאר הרשתות/ חנויות, גרמו לי לבחור בהם להזמנת המשקפיים הבאים ובדיעבד, להפוך אותם לרשת הבית שלי, של זוגתי ושל הוריי היקרים (משפחה של משקפופרים/ות כבר אמרנו)?

כשטראומה הופכת לחוויה מתקנת צלמת: כרמל מילנר-סער
כשטראומה הופכת לחוויה מתקנת צלמת: כרמל מילנר-סער

התחוור לי עם הזמן, שכדי לקנות משקפיים שיתאימו וישרתו אותי נאמנה לפחות לכמה שנים, כדאי לפני הכל לעשות בדיקה אחת לשנה (גם לעיניים מגיעה תחזוקה שוטפת), לצערנו, עם הגיל, המספרים לרוב עולים ואיכות הראייה שלנו יורדת, להזמין משקפיים חדשים הרבה לפני כאבי העיניים או הראש ממאמץ, הפך מתבקש עוד יותר, כשהפכתי בגיל 24 לכתבת בעיתון והבנתי שהישיבה הממושכת מול מחשב ושעות של כתיבה, לא מאפשרות לי לקחת צ'אנס. העיניים שלי הפכו לאיבר החשוב מכל, בכל זאת, גם למדתי צילום סטילס באותן שנים ומיד התחלתי לעסוק בתחום. כל בדיקה שעשיתי מאז ועד היום ב"אופטיקה הלפרין", גם כשגרתי בת"א וגם מאז שחזרתי להרצליה ועד היום (סניף סוקולוב- הסניף המועדף והקבוע), גרמה לי להבין כמה קריטי שאנשים מקצועיים בלבד יבחינו בכל שינוי בראייה שלי ויבצעו את הבדיקה הכי מהימנה ומקצועית שקיימת בשוק. כמובן שתמיד הקפדתי לשאול/ לחפש תעודות של מי שעשו לי את הבדיקות, כי יותר מפעם קראתי על מקומות שמאפשרים למי שאינם אופטיקאים מוסמכים לבצע בדיקות שכאלה בלקוחות. אנשי המכירות תמיד ניסו להתאים לי את המסגרת הכי הולמת לפניי ולרצוני, הניחו בפניי מבחר עצום ואני כמובן, מיהרתי להחליט. כשזה זה, זה זה. בתחום הזה אני בהחלט מאמינה באהבה ממבט ראשון (תרתי משמע).

היוש צלמת: כרמל מילנר-סער
היוש צלמת: כרמל מילנר-סער

למען ההגינות, אומר שבשנים האחרונות חלפה בראשי יותר מפעם אחת, המחשבה לנסות לעבור לעדשות מגע ויותר מכך, לרגעים אף שקלתי לעשות ניתוח להסרת משקפיים בלייזר. חייבת לומר שכמו שהמחשבות האלה הגיעו, כך הן חלפו. אני לא רואה בהרכבת משקפיים נכות או קושי, נהפוך הוא, בלעדיהן חשה מעט נכה ואף חסרת אונים. אמנם המספרים שלי לא מאד גדולים ויודעת שעם עדשות קל יותר מבחינת נוחות, מקורות מים ובעת צילום והניתוחים של היום אכן מתקדמים ויכולים לתת פתרון אמיתי, אך אני לגמרי לא שם. מי שכן שנים נמצאת שם זו זוגתי. עבורה משקפיים היו תמיד ההיפך ממה שהיו עבורי. הכרנו לפני שמונה וחצי שנים ודי בהתחלה סיפרה לי על ניתוח שעשתה כילדה לשם קיצור שריר, מה שבא לתקן פזילה קלה בעין אחת, הצליח גם לתקנה וגם לגרום לה לחיות ללא הצורך במשקפיים במשך שנים. היא ממש סבלה עם משקפיים בכיתה, הן היו עם עדשה עבה ומסגרת לגמרי לא מחמיאה. מזל שהיום יש לילדים כ"כ הרבה אופציות אופנתיות ונאות יותר. כבר שנים שזוגתי מתנהלת עם עדשות מגע ולעיתים בשעות הערב, היא עם משקפיים. זה ללא ספק מציק לה ולכן עבורה, עדשות תמיד היו פתרון נפלא ומתבקש. היא מעולם לא נרתעה כמוני מעיסוק בעיניים והכנסה שלהן לעיניה המאד רגישות. לפני כשבע שנים, כשהיא עברה לגור איתי בהרצליה, לקחתי אותה לסניף הקבוע שלי והתאימו לה עדשות. בחרתי לעשות לה חוויה מתקנת, כי ביקור בחנות משקפיים בילדות היה לה תמיד טראומטי. הציעו לה מגוון סוגים אך מראש לאור עברה ועיניה הרגישות, היא ניסתה את הסוג הכי איכותי ונחשב בחנות, שהוא יבוא בלעדי לחנויות הרשת. העדשות נקראות: פלטינום סיליקון הידרוג'ל. האופטיקאי שהיה במקום, עשה לה כמובן בדיקה קפדנית ואז לאחר העברת הנתונים לאיש/ת המכירות, התאימו לה דגם יומי, תוך התעקשות שהיא לפני הכל תנסה דוגמית מהעדשות כדי לראות שהיא מסתדרת איתן. מאז אנחנו מקפידות לרכוש לה אך ורק את הסוג הזה בסניף הקבוע וכדי שלא תתקע בלי לפתע, מזמינות תמיד לחצי שנה או לשנה מראש, כך גם המחיר הופך הרבה יותר משתלם. גם את משקפי השמש הממותגות שלה שחייבות להיות איכותית ומסננות לגמרי את קרני השמש, רוכשות לה משם.

שמש לך מצפים        צלמת: כרמל מילנר-סער
שמש לך מצפים
צלמת: כרמל מילנר-סער

מעולם לא קרה ששילמנו ברשת מחיר מלא על משקפיים עבורי או עדשות עבורה, איכשהו בכל רגע נתון יש מבצע כלשהו ולאחר השוואת מחירים תמיד נוכחות לדעת שאלה אכן מבצעי אמת ולא כאלה שרק מנסים לסחוף לקוחות חדשים, לא סתם הם מוכרים כרשת הזולה בישראל ואם יורשה לי, גם הכי מקצועית שאני באופן אישי הכרתי. חייבת לומר שפעם היה מבצע לסופ"ש בלבד באחד מאתרי האינטרנט המוכרים, הוצעו עדשות של מותג בינלאומי במחיר אטרקטיבי, התפתינו להזמין לה כמה קופסאות ולמרות המותג המוביל והאיכותי, לאחר שימוש אחד בעדשות ושלל תופעות כמו גירוי בעין ואי נוחות, היא השאירה אותן במגירה ורצה מיד להזמין את הקבועות במחיר אטרקטיבי ובעיקר בלי הפתעות לרעה. למדנו את הלקח שהרבה ישראלים נאלצים ללמוד תוך כדי הפסד כספי ואחר, משקפיים ועדשות מזמינים/ות רק ברשת מוכרת ואצל אופטיקאים מוסמכים ועדיף כאלה שכבר מכירים היטב את העיניים שלכם/ן.

מימין : רן האופטיקאי ואורי, מנהל סניף סוקולוב הרצליה צלמת: כרמל מילנר-סער
מימין : רן האופטיקאי ואורי, מנהל סניף סוקולוב הרצליה צלמת: כרמל מילנר-סער

בשישי האחרון, רגע לפני החג, שמנו פעמינו לחנות הקבועה, לראשונה הגענו לבצע הזמנה ביחד, היא של עדשות לחצי שנה ואני של משקפיים. זיהיתי את האופטיקאי המקסים והקבוע שלי רן והתוודענו אל מנהל חנות חדש וסופר שירותי אורי, קיבלו אותנו כלקוחות vip, לא פחות, בכל זאת, לקוחות ותיקות. שתינו נכנסנו בזו אחר זו לבדיקת ראייה אצל רן ולאחר כמה דקות טובות של הקראת מספרים ממסך (עם משקפיים מצחיקות א-לה פישנזון) ובדיקה במכונה מקצועית יצאנו לדלפק ההזמנות בידיעה שלשתינו עלה המספר בעין אחת. מבאס, אך לא מפתיע. שתינו עובדות שעות רבות ביום מול מחשב ושינוי במספרים הוא בלתי נמנע. ראיתי את כל מבחר המסגרות ואיכשהו הפעם, הזוג הראשון שמדדתי היה הזוג הנבחר. נראה שאורי הופתע ממהירות ההחלטה שלי ובטח מההתלהבות. יש מי שנרגשות מהגעתה של חולצה שממש רצתה לרשת האהובה עליהן, אני נרגשת מציפייה לטלפון המבשר שמשקפיי החדשים מוכנים עבורי. אני אוהבת את המסגרות העבות, האופנתיות, עם נוכחות, לא אוהבת צבעוני או צעקני וגם מעצבים לא תמיד מדברים אליי. מכירה את מי שיוציאו אלפי שקלים על מסגרת של מעצב על, אך לא בהכרח ימצאו לנכון להשקיע בעדשות דקות ומובחרות, ציפויים שונים וחשובים ועוד. חשובה לי האיכות של המסגרת אך יותר מכך של העדשות ואני מקציבה תמיד סכום ראוי ושפוי לכך, כי מעבר לכך שמשקפיים אצלי מוזמנים כל שנתיים, שלוש, מה שחשוב זה לא המראה, אלא איך את/ה רואה.

הזוג הנבחר צילום סלפי
הזוג הנבחר צילום סלפי

 

לאתר: 

http://www.optica-halperin.com/

לדף הפייסבוק: 

https://www.facebook.com/optica.halperin/

כרמל מילנר-סער
צלמת סטילס, עיתונאית במאקו+מעריב. מנהלת תוכן ומדיה חברתית. בעלת העסק- הערך המוסף- כרמל מילנר-סער. אוהבת בני אדם, בעלי חיים, טבע, מילים וקולינריה. חיה באושר עם בת זוג מדהימה ושתי כלבות שהן החיים- מייפל וג'ינג'ר. לינק לדף העסק: https://www.facebook.com/Haerech.hamusaf/ לינק לדף הפרטי: https://www.facebook.com/carmel.saar