משפט בוונציה/ רוברטה ריץ'

אהבתם את ה'המילדת מוונציה' ואת ה'מיילדת מההרמון'? אז בטוח תאהבו גם את ספר ההמשך 'משפט בוונציה'. הפעם חנה, המיילדת היהודיה, חוזרת לוונציה, כדי להציל שוב את מתיאו, גם במחיר סיכון חייה וחיי העובר שברחמה…

משפט בוונציה

"משפט בוונציה" הוא ספר ההמשך לספריה האהובים הקודמים של רוברטה ריץ': המיילדת מוונציה והמיילדת מההרמון.
תקציר לספרים הקודמים-
אלו רומנים היסטורים, המספרים את סיפורה של חנה לוי , מיילדת יהודייה. חנה הצליחה להציל את מתיאו, תינוקה של הקונטסה של אחוזת וילה די פדובני מידיו של דודו, אשר רצה להרגו כדי לזכות בירושה, לאחר שהוריו מתו מהמגפה.
היא נמלטה עם מתיאו ובעלה איזק לקונסטנטינופול, שם היא גידלה אותו כבנה.
הבעיה היא שמתיאו הוא יורש של ההון המשפחתי, הון גדול, אשר צמד נוכלים שמו את עיניהם עליו.
אנטוניו פוסקארי, אציל ערמומי, בעל אף מכסף, יחד עם פרנצ'סקה, יפייפיה בת לזונה מקומית, המחפשת את דרכה לעולם האצולה הנכסף, מעוניינים לשים את ידם על מתיאו על מנת שפוסקארי יוכל להגיש בקשה לאפוטרופסות עליו בבית המשפט ועל ידי כך לגזול את הונו.

"משפט בוונציה" מתחיל, כאשר חנה ההרה, יוצאת עם מתיאו לשוק בקונסטנטינופול. כאשר לפתע הוא נעלם לה…

הסתבר שפוסקארי ופרנצ'סקה (צ'סקה) הצליחו לחטוף את מתיאו ולקחו אותו איתם לוונציה.
תוכניתו יכלה לצלוח, אילולא השופט בבית המשפט ביקש מפוסקארי שני דברים: שמתיאו עצמו יעיד ושהמיילדת היהודיה, חנה, תעיד אף היא שזהו מתיאו, הבן הקונטסה של אחוזת וילה די פדובני.
מתיאו איננו משתף פעולה וכיצד ישכנעו את חנה להגיע לוונציה ולהעיד על דבר כזה?

צ'סקה שלחה מכתב לחנה, בו היא מספרת לה שמתיאו חולה מאוד, ושהיא מוזמנת להגיע לוונציה לפגשו לפני מותו. כמובן שחנה תעשה הכל למען מתיאו, שהיא רואה בו את בנה לכל דבר. איזק בעלה מתנגד נחרצות לנסיעה. ההפלגה מקונסטנטינופול לוונציה, לא תהיה פשוטה כלל וכלל עבור חנה. עונת ההפלגות על סף סיום בגלל תנאי מזג האוויר, חנה הרה והגרוע מכל, הוא שאסור לחנה לחזור לוונציה, שמה יעצרו אותה בגלל שגידלה ילד נוצרי כיהודי או חמור מכך, שתואשם ברצח דודו של מתיאו.

חנה מחליטה להסתכן למען מתיאו שוב ונוסעת לבדה, למרות שבעלה התנגד. היא מפליגה לוונציה, פוגשת באחיה אשר, אשר האשים אותה לפני שנים בגניבה של הכינור של אביהם, אך היא מקווה שייטה לה חסד ויארח אותה למספר ימים. היא מתחזה לנזירה כדי להגיע למתיאו מבלי להיתפס על ידי הרשויות. אך, למרות זאת היא מוצאת את עצמה בבית הכלא בוונציה ובבית המשפט.

מה יעלה בגורלה של חנה והתינוק ברחמה? האם היא תצליח להציל את מתיאו שוב ולהחזירו אליה? האם איזק יחכה לה או יגרשה?

מאחלת לכם קריאה מהנה!

XOXO

אחת שיודעת 😉

קרין מילשטיין
סטייליסטית, מאמנת כושר ובוגרת תואר שני לתקשורת ועיתונאות. זה מה שיוצר את הבלוג על תרבות, סגנון חיים, טיולים, ביקורת ספרותית, שירה ועוד... מוזמנים לקרוא, להגיב ובעיקר להנות... XOXO אחת שיודעת ;-)