משפחת בלייה. לא משפחה רגילה. סרט חדש ומומלץ.

famille-belier-francesoir_2

משפחת בלייה, צרפת, 2014. La Famille Belie

סרטו של אריק לרטיגו.

בני משפחת בלייה הם חירשים. אב, אם ובן. מלבד הבת פאולה בת השש עשרה, אשר מתפקדת כמתווכת ומתרגמת להוריה ואחיה הצעיר. היא מהווה עזר רב עבורם בחיי היום יום: החל מעניינים פורמליים הקשורים לחווה המשפחתית, לבנקים, למכירת מוצרי החלב שהם מייצרים בשוק השבועי, ועד לביקורים עם הוריה אצל הרופא. המשפחה חייה בכפר. מנהלת חווה, מעבדת שדות מייצרת גבינה. הנופים יפהפים ושלווים אך חייהם היומיומיים של המשפחה רחוקים מכך.

 יום אחד מחליטה פאולה להצטרף למקהלת בית הספר, בעקבות בן שמוצא חן בעיניה שגם שר יפה. שם היא מגלה כי יש לה כישרון שירה בלתי רגיל. המורה שלה, טיפוס ממורמר שעד היום לא קיבל משרה נאותה בפריז ותקוע "בחור הזה", מפציר בה לגשת לאודישנים לבית הספר למוסיקה הנחשב ביותר בצרפת, אלא שאותו בית ספר נמצא בפריז, ומעבר אליו יאלץ אותה לעזוב את הכפר ואת משפחתה.

ההורים מתנגדים ונעלבים. הם בפחד לתת לה ללכת לבד ויתרה מכך, בפחד להישאר לבד כחרשים, דבר שהיו צריכים לחשוב עליו לפני זמן רב. פאולה הפכה סוג של עובדת במשפחתה ומנהלת חיים כפולים הן כתלמידה  והן בכמות העבודה והאחריות המוטלים עליה, שאינם תואמים לבת גילה.

LaFamilleBelier6 LaFamilleBelier5

LaFamilleBelier4LaFamilleBelier3

כשהיא נרדמת בשיעור ספרדית המורה מעירה אותה והיא מצטדקת שמתאימה עצמה לשעון ספרד- הסייסטה..

בביקור אצל רופא היא מתרגמת ומסבירה להורים למרוח משחה שם למטה ולהימנע מסקס שלושה שבועות…

כשהיא מקבלת מחזור בפעם הראשונה היא מקבלת סטירה מאביה שחושב ששכבה עם הבחור שבא להתאמן אתה בשירה.

האב אף מנסה לרוץ לראשות עיר המחוז בעזרתה. האם יוצרת לו קמפיין שלם והמתחים מאיימים על כולם.

נוסיף גם את האח הצעיר שמפתה את החברה שלה..

הסיפור מאוד מקורי ומרתק אך עיקר החן בפרטים הקטנים. הוא מצחיק ומרגש כאחד בקטעי הומור שזורים ומשחק וירטואוזי הן של הנערה והן של המשפחה החרשת בהבעות פנים וקולות גרוניים.

המשפחה לא שומעת דבר ולכן לא שמה לב שרוחצים כלים ברעש, מזיזים כיסאות ברעש.

נוגע ללב שהקהל עומד על רגליו להריע לבתם לנוכח כישרון שהם לא מסוגלים לשמוע ולהבין ושדווקא הכישרון הגדול שלה הוא בטווח הנכות שלהם.

מרגשת האהבה הגדולה בין בני המשפחה.

צחקתי, בכיתי, גם בן זוגי שהגיע הרוג מעייפות החזיק מעמד ונהנה, שכן הוא משוגע על קומדיות צרפתיות  והיחידי שהכיר את השחקנים מסרטים קודמים.

סרט המתאים לכל המשפחה. מצחיק, רומנטי ועם סוף מרגש.

המוזיקה נפלאה. השירים שנבחרו מושלמים וקול הנערה שלנו יחסיר לכם פעימה בלב.

 משפחת בלייה

https://youtu.be/gYZakMK8z1c
 
שלכם בסגנון והשראה,
רוית
כנסו  לבלוג החדש שלי והירשמו-

Style and Inspiration with Ravit

http://styleandinspirationwithravit.blogspot.co.il/

תשוקה ואהבה לעולם העיצוב, מקורות השראה, אמנות ואמנים, אופנה, טרנדים ומגמות, תערוכות בעולם, פרוזה עולמית וישראלית והקצפת- הרומן הרומנטי. כל אלו בעין נשית ובזוית אישית.

רוית ליפשיץ ציון- בלוג בסגנון והשראה
רומנטיקנית חסרת תקנה בעלת תשוקה ואהבה לעולמות העיצוב, הספרות, אמנות, אופנה, טרנדים ומגמות, תערוכות בעולם. בלוגרית רב- תחומית, יוצרת וכותבת תוכן, עיתונאית עיצוב, סופרת, מוזיקאית. רומן הביכורים שלי: "אהבותיה של אמה" יצא לאור בהוצאה עצמית בשנת 2018 והפך לרב מכר. נשואה ואם לחייל ולחיילת הממשיכים את דרכי האמנותית.