משלוש יוצא אחד

מה אני חושבת על טלויזיה? ועל סקס בטלויזיה? ולמה לא להיכנס למיטה ל 61 ימים? ואם כן – למה בדיוק אני חושבת שלא צריך להראות את זה בטלויזיה. בסופו של דבר – משלוש הרי יוצא אחד. קיראו בעצמכם!

בחורה עם מחשב נייד

נדמה שבזמן האחרון יש יותר ויותר תוכניות טלויזיה מעניינות אבל הכל בעצם
more of the same
זאת אומרת קצת טיפה יותר, מאותו הדבר בדיוק.
אני לא מבקרת טלויזיה וקחו גם וידוי קטן: שנים רבות לא צפיתי במכשיר הזה. את זה אמרתי גם לנציגי רשות השידור שלא ממש האמינו לי אבל זה כבר סיפור אחר. איכשהו יצא שבירושה קיבלתי מקלט-טלויזיה (נא לא לגלות לעורכי-דין של הנ"ל) והחלטתי לנצל אותו. ולכן ובכל-זאת בא לי לחלוק איתכם את מחשבותיי בנוגע לשלוש תוכניות.
61 ימים של אהבה
לקחו כל מיני זוגות, ויצרו משהו שקוראים לו ניסוי מיוחד במינו (להלן: הניסוי). אל תתבלבלו! רומזים היוצרים. זו לא סתם עוד תוכנית. פה מדובר בתוכנית דוקומנטרית – כנראה שמישהו חשב שבלועזית זה נשמע יותר טוב- שהיא גם ניסוי טלויזיוני מיוחד. נשמע מרתק? בואו תראו מה הם צריכים לעשות: שום דבר מיוחד. רק סקס, וכל יום. הלוקיישן הוא מיטה אחת גדולה, והזוגות הם השחקנים הראשיים. ואנא הסירו דאגה מליבכם – את ה"ניסוי" מלווים גם פסיכולוג וסקסולוגית והם אחראים לשלומם ולבטיחותם של הזוגות המקסימים בכל רגע נתון. שלא ינשור להם, חס וחלילה.
מה יש לי לומר על זה? אחרי צפייה בפרק אחד החלטתי שגם אני חושבת שסקס מוכר, ואם המילה אהבה שם בכותרת אז היי – למה בעצם לא לצפות?
ובכל זאת יש לי תחושה פנימית חזקה שאני לא הולכת להיצמד לזוגות המקסימים, ולא משנה עד כמה טוב הם נראים או אילו תובנות אני עשויה לרכוש מדעותיהם לגבי סקס רציף במשך חודשיים ימים. "תוך כדי שאני מזיין אותה אני חושב….ואני לא מאמין שאני מזיין קולגה". "מאוד נמשכתי לכפות ידיים שלו", ועוד לא ממש נשמעים לי כמו משהו ששווה לבזבז עליו זמן יקר, ועוד בליווי מוזיקת רקע מעצבנת במיוחד.
שלוש
היה ונגמר. אסי עזר הוביל את שלישיית הבנות המקסימות בכל הדרך עד למציאת האהבה. הם יצאו לדייטים, נסעו במכוניות חמודות בצבעים ססגוניים (מעניין מי נתן להם את המכוניות האלו…) ואני והחברות לא פספסנו פרק. איך זה בדיוק קרה אני לא יודעת, ובכלל הסיבה שהתחלתי לצפות בתוכנית הזו די מהר כבר לא הייתה רלוונטית, אבל עקבתי באדיקות. מה למדתי? שאין חוקים באהבה, שכל דייט נגמר מתישהו, ושאפשר להתאהב בזמן קצר, ושאפשר גם לא. אבל היי – את זה בעצם כבר ידעתי.
בסופו של דבר יצאו שני זוגות מהתוכנית, וגם הם עידכנו אותנו שהם כבר לא.
אני חושבת שהתוכנית הזו נהייתה כל כך פופולארית לו רק בזכות מכבש יחסי הציבור שעבד מהרגע שהתוכנית יצאה לאויר העולם ועד הפרק האחרון, אלא גם בזכות הנגיעה שלה לחיים של כולנו, כמעט.
הרבה זכרו את שרית מהסרט התיעודי שעשתה כשהייתה בהיריון מיד לאחר מלחמת לבנון השנייה, חלק זכרו את מיה משערי "לאישה" בשנות ה 90' העליזות, והציבור בוודאי זוכר את השם דודו בוסי שהוא לא רק אבא של-.
וזה חוצ מהעובדה שכמעט כולם יוצאים לדייטים, או יצאו לפחות לדייט אחד אי פעם.
לתשומת ליבכם- ממש לא הפתיע אותי שכל מי ששאלתי אותו אם היה משתתף בתוכנית כזו, גברים ונשים כאחד, ענו כי היו משתתפים אם ורק אם הם היו בצד הבוחר. זאת אומרת שאף אחד לא רוצה לראות את עצמו מתחרה עם עוד 100 משתתפים על סיכוי לכך שיבחרו בו, אבל להיות בצד הבוחר ועוד לקבל מתנות? זה כן.
לחיי האהבה.
קליפורניקיישן

אין על התוכנית הזו, פשוט אין.
לא משנה שאני מאוהבת בדיויד דוקובני האיש עוד מימי "אקס-פיילז" הזכורים לטובה.
לא משנה שבכל פרק מחדש הוא וחבריו מתמודדים עם אותן שאלות הרות גורל. מונוגמיה, אהבת אמת, אמון וכל השאר. נו בקיצור – הדברים המעניינים שבחיים.
לא משנה שהדמות שלו כל כך משכנעת, עד כדי כך שלא ברור אם יש עוד אדם אחד בעולם הזה עם כמות הקסם האישי והאינטיליגנציה הריגשית של פרופסור האנק מודי (ואם יש – בבקשה ליידע אותי ומהר).
זה לא משנה, כי זו פשוט אחת הסדרות הטובות ביותר.
המשחק, הסלנג המיוחד של הגיבור ושאר הדמויות, וכל היתר הופכים אותה למשהו שרוצים לראות ממנו עוד ועוד.
הסידרה בגדול עוקבת אחרי עלילותיו של הגבר המדהים הזה, וכל הנשים שמסביבו: הבת שלו, אישתו שבעצם מעולם לא אישתו אבל תמיד תהיה, והוא באמצע כמובן.
בדרך כמובן יש הרפתקאות ושום דבר כמו בעולם האמיתי לא ברור מאליו.
השם, אגב, הוא שילוב של השם קליפורניה עם כל מה שהוא מייצג עם הפועל
fornication, שהוא סקס במובן הפיזי של המילה.
ועכשיו מה? הרי הבטחתי לכם בכותרת שמשלוש יוצא אחד. אני בחרתי כבר, ברור – לא? עכשיו תעשו אתם את הבחירה.
שלכם,
איזמרלדה