משכנתא שנייה כדי לסגור חובות והלוואות- מרטין בוקסדורף

בחורה עם מחשב נייד

 רוצים לקחת משכנתא תוספת כדי לסגור חובות? אנחנו נשיג לכם משכנתא לכיסוי חובות בריביות מעולות. כבר ביצענו מעל 200 משכנתאות לכיסוי חובות 

מרטין בוקסדורף
מרטין בוקסדורף

יועץ משכנתאות מומחה של חברת "משכנתא מאושרת" ילווה אתכם כל הדרך אל הבנק כדי להשיג לכם הלוואת משכנתא לכל מטרה, כמו סגירת מינוס, שיפוצים או להחזיר חובות למשפחה וגם ישיג לכם ריביות אטרקטיביות וזולות במטרה להוזיל את עלויות ההלוואה.

מהי משכנתא לכיסוי חובות?

משכנתא לכיסוי חובות היא הלוואת משכנתא לכל דבר ועניין, תקופת הפריסה היא ארוכה מאוד, עד שלושים שנה( בהתאם להגבלות כמובן). המשכנתא כפופה למגבלת 50 אחוז משווי הנכס, כלומר כל המשכנתאות הקיימות על אותו הנכס- יכולות להגיע עד 50 אחוז משווי הנכס.

לדוגמה, אם הבית שווה 2 מיליון שקלים, ונניח יש לכם כרגע משכנתא ראשונה של 750 אלף שקלים- זה אומר שאתם יכולים לקחת עוד 250 אלף שקלים לכיסוי חובות, עד שמגיעים ל1 מיליון משכנתא- שזה 50 אחוז משווי הנכס.

ריביות במשכנתא לכיסוי חובות:                                                                                  

נקודה שצריך לשים לב אליה, משכנתא שלוקחים כאשר רוכשים דירה, היא בריביות מאוד נמוכות. משכנתאות לצורך מחיקת חובות הן בקטגוריה של הלוואה, לכן הריביות שם יותר גבוהות. לפעמים אפילו משמעותית יותר גבוהות.

בנוסף לכך, יש הבדלים עצומים בריביות בין הבנקים השונים למשכנתאות. מומלץ היטב לבדוק את הריביות באותה משכנתא לכיסוי חובות ואולי שווה אפילו לעשות מיחזור של כל המשכנתא כולה לבנק אחר, בהתאם לריביות באותה התקופה.

בדיקות לקראת קבלת המשכנתא:

במשכנתא תמיד בודקים שהתשלום החודשי הוא בערך שליש מכל ההכנסה הפנויה. נניח שאם התשלום החודשי של המשכנתא שלכם הוא 3000 שקלים בחודש, אז ההכנסה אמורה להיות בערך 9,000 בחודש. לעומת זאת אם לוקחים תוספת של עוד 1000 שקלים בחודש, אז ההכנסה הפנויה צריכה להיות 4000 כפול 3, כלומר 12,000 בחודש.

התנהלות המשכנתא הראשונה והתנהלות פיננסית:

שימו לב לדגשים האלו: בדרך כלל אנשים שלוקחים משכנתא תוספת, יש להם כבר משכנתא ראשונה. הדבר הראשון שהבנקים בודקים זה התנהלות תשלומי המשכנתא של המשכנתא הראשונה. כלומר אם היו בעיות עם תשלומי המשכנתא- הדבר מקשה מאוד על קבלת משכנתא תוספת.

אותו דבר בדיוק ניתן להגיד על כל שאר התחומים הפיננסיים של ההתנהלות שלכם מול הבנקים. אם ישנן בעיות של התנהלות מול הבנקים- זה הופך את הסיכוי שלכם לקבל משכנתא למחיקת חובות לבלתי אפשריים.

לשקול את האפשרות לעבור בנק:

ישנם כמה מקרים שבהם שווה בכלל לעבור בנק לגמרי, כולל המשכנתא הראשונה. למשל מקרה שבו הריביות של המשכנתא הראשונה הן לא טובות, מקרה שבו הריביות שמציעים על המשכנתא תוספת הן לא טובות או כאשר הבנק מסרב בכלל לתת משכנתא תוספת.

מרטין יועץ משכנתאות
מרטין יועץ משכנתאות מומחה. טלפון: 0508116397 מייל: maratbok@gmail.com פקס: 153508116397