משכנתא מוחקת- כל בעל דירה צריך להכיר!/ מרטין בוקסדורף

בחורה עם מחשב נייד

יש לכם דירה עם משכנתא יחסית קטנה? פחות מ50 אחוז משווי הנכס? אתם יכולים לקחת את כל ההלוואות שלכם ולהכניס אותן לתוך המשכנתא. כלומר להפוך הרבה מאוד

מרטין בוקסדורף
מרטין בוקסדורף

הלוואות למשכנתא אחת קטנה עם החזר חודשי נמוך.

איך עובדת משכנתא מוחקת?

הדבר הראשון שצריך לדעת זה שניתן להגדיל משכנתא קיימת רק עד 50 אחוז משווי הבית. כלומר אם יש לכם כרגע משכנתא קיימת שהיא 300 אלף שקלים והבית שלכם שווה נניח 1 מיליון שקלים, אז ניתן לקחת עוד 200 אלף שקלים כדי למחוק את כל החובות וההלוואות הקיימות עד שמגיעים ל50 אחוז משווי הנכס, שזה 500 אלף שקלים.

משכנתא לכל דבר ועניין:

חשוב להבין שאנחנו מדברים על משכנתא לכל דבר ועניין, שזה אומר רישום בטאבו, שמאי מטעם הבנק, חתימות על ניירת, פתיחת תיק משכנתא עם העמלה הכרוכה בזה וכל שאר הדברים שאתם אולי זוכרים מהמשכנתא הראשונה שלכם.

חשוב לציין שזה לא עניין של יומיים או שלושה. מדובר בהליך משכנתא לכל דבר ועניין, כלומר מדובר בתהליך של שלושה שבועות עד חודש ימים, כאשר הדברים מתנהלים חלק.

התנהלות המשכנתא הראשונה:

הדבר הראשון שבודקים כאשר רוצים לקחת משכנתא שנייה זה איך מתנהלת המשכנתא הראשונה. כלומר, האם היו בעיות עם תשלומי המשכנתא הראשונה? במילים פשוטות: אם היו בעיות של התנהלות המשכנתא הראשונה, ככל הנראה לא יסכימו לתת לכם משכנתא נוספת. הרי אם את המשכנתא הראשונה לא משלמים כמו שצריך, למה שיתנו לכם עוד משכנתא תוספת.

התנהלות פיננסית כללית:

הדבר הקריטי הנוסף הוא שצריך לבדוק איך ההתנהלות הפיננסית הכללית? כלומר, האם היו החזרי צ'קים? האם היו בעיות בהוראת קבע? האם היו בעיות של בי די איי? כל הדברים האלו משפיעים בצורה משמעותית מאוד על קבלת ההחלטות של הבנק בכל הנוגע לאישור משכנתא נוספת. כלומר, הבנקים לא רוצים לתת עוד אשראי לאנשים שמתנהלים לא תקין בחשבון.

ריביות משכנתא למשכנתא מוחקת:

הדבר הכי חשוב להבין זה שהמשכנתא הזו היא משכנתא לכל מטרה, כלומר משכנתא שהיא לא לצורך רכישת נכס. אלא יותר בהגדרה של הלוואה, כלומר מדובר בריביות גבוהות יותר מאשר משכנתא לצורך דירה.