משכנתא למסורבים בבנק- לסגירת הלוואות וחובות/ מרטין בוקסדורף

בחורה עם מחשב נייד

חושבים להגדיל את המשכנתא הקיימת ולהכניס לתוכה את כל ההלוואות הקיימות בעובר ושב ועוד מקומות אחרים.? בדיוק בשביל זה קיימת משכנתא לכל מטרה, אשר מטרתה

מרטין בוקסדורף
מרטין בוקסדורף

היא להוות כסף זמין עבור האנשים, שמעוניינים להפוך את כל ההחזרים החודשיים שלהם להחזר חודשי אחד מוגדל של המשכנתא.

מה זה בעצם משכנתא לסגירת חובות ?

משכנתא לסגירת חובות היא אחד הדברים הכי טובים שקיימים במערכת הבנקאות הישראלית, היא מאפשרת לאנשים שנשארה להם משכנתא נמוכה ויש להם התחייבויות שצריך לסגור- להכניס את כל ההלוואות שלהם לתוך המשכנתא ולהפוך את ההחזרים הרבים בדרך כלל להחזר אחד נמוך יחסית של המשכנתא.

לדוגמה:

נניח שיש לי משכנתא נמוכה של 200 אלף שקלים שזה משכנתא נמוכה לכל הדעות, יחד עם זה יש לי הלוואות של עוד 250 אלף שקלים אשר מהווים החזר חודשי של 7000 בחודש. במצב הזה אני יכול להגדיל את המשכנתא הקיימת שלי בעוד 250 אלף שקלים, ואז להגיע למצב שבו יש לי משכנתא של 450 אלף שקלים, אשר ההחזר שלה הכול יחד יהיה 3000 שקלים בערך, בהנחה שפורסים את זה להרבה שנים.

לעומת המצב הקודם שבו היה לי גם תשלומי משכנתא וגם תשלומי הלוואות. כלומר, הדרך הזו היא הטובה ביותר והחכמה ביותר שיכולה להיות לסגירת הלוואות וחובות שקיימים בעובר ושב.

עכשיו שאנחנו מבינים את הרעיון המרכזי מאחורי משכנתא לסגירת חובות והלוואות, אני רוצה לדבר קצת על הדברים החשובים שהם מרכיבים את הרעיון העיקרי ואת הדברים שעוזרים לנו לקבל משכנתא לסגירת הלוואות.

רק עד 50 אחוז משווי הבית ולא יותר:

בכוונה התחלתי את הכתבה הזו בדוגמה שבה המשכנתא שנשארה היא נמוכה מאוד, הסיבה היא שזה דבר שמתאים לאנשים שנשארה להם משכנתא נמוכה מאוד. המשכנתא הקיימת יחד עם המשכנתא החדשה יכולות להגיע יחד עד 50 אחוז משווי הנכס.

כלומר: נניח שהבית שלי שווה 1 מיליון שקלים, ויש לי כיום משכנתא של 200 אלף שקלים, אני יכול לקחת עוד 300 אלף שקלים במטרה לסגור הלוואות וחובות, כך ביחד המשכנתאות יגיעו לסך הכול של 500 אלף שקלים אשר מהווים 50 אחוז משווי הבית. הנקודה היא שלא ניתן לעבור את חמישים אחוז משווי הבית אפילו לא בשקל אחד. זה לא אפשרי.

שימו לב לתשלומי המשכנתא:

אחד הדברים החשובים ביותר שצריך לשים לב אליהם הוא התנהלות המשכנתא הראשונה, כלומר לשים לב איך היו תשלומי המשכנתא הראשונה בשנים האחרונות. הסיבה היא שאם היו בעיות עם תשלומי המשכנתא הראשונה, למה שירצו לתת לכם עוד כסף. הרי אתם כבר עכשיו עושים בעיות, אז לכאורה הבנקים לא רוצים להכניס ראש בריא למיטה חולה.

שימו לב להתנהלות החשבון:

הרבה אנשים מגיעים לבקש משכנתא לסגירת הלוואות כאשר המצב מעט מאוחר מדי, כלומר כאשר כבר יש החזרות של צ'קים בעובר ושב, הוראות קבע שלא שולמו ועוד מגוון של דברים שנראים רע מאוד כאשר עוברים על העובר ושב. כאשר הבנקים רואים את זה הם אוטומטית דוחים את הבקשות בגלל התנהלות לא תקינה, שימו לב לדבר הזה היטב, הדברים האלו מחסלים את הסיכוי שלכם לקבל משכנתא נוספת או משכנתא בכלל אם כבר מדברים על זה.