משחק בריחה בקופסה

חדרי בריחה הם אחד המקומות היותר כיפיים לברוח אליהם. בקופסה בבית זה גם עובד?

חדרי בריחה הם אחד המקומות היותר כיפיים לברוח אליהם. הטלפונים מאוחסנים לאחר כבוד בלוקר, וביחד עם חברים או משפחה אתה נהנה מאסקפיזם טהור.
כל החבורה נשאבת לתוך הרפתקה: האדרנלין זורם, החושים מתחדדים והמוח עובד על טורבו.

החדרים הטובים בנויים באופן כזה שאתה לגמרי שקוע בחוויה של הסיפור. לא משנה עד כמה עלילת הסיפור מופרכת. התפאורה, העלילה והחידות פשוט שואבות אותך פנימה.
לא הייתי בהמון חדרי בריחה. אבל מאד נהניתי מאלו שהייתי בהם. אם לא היה מדובר בהוצאה מכובדת, כנראה שהייתי מבלה בהם הרבה יותר. בסך הכל מדובר בהוצאה לא קטנה עבור שעה משפחתית של הנאה.

בקופסת משחק הבריחה "תעלומת באחוזת מצפה הכוכבים" של thinkfun נתקלתי ממש לפני יום ההולדת ה 11 של בני. למצוא מתנה לבנים בגילאים האלו זה ממש סיוט (במיוחד לאימהות כמוני שלא מוכנות לעודד צריכה של מותגים או של קניות של  אביזרים וירטואליים). החלטתי ששווה לתת לזה צ'אנס.
חשבתי שבמסגרת מסיבת הפיג'מות עם החברים זה יהיה אטרקטיבי. פחחח…. הפסדתי לפורטנייט ול dnd.
המשחק שכב לו כאבן שאין לה הופכין בארון במשך מספר חודשים. אבל לילה אחד, כשחבר נשאר לישון והיה להם ממש משעמם, נזכרנו במשחק.

נטולי ציפיות פתחנו את האריזה המושקעת. בתוך האריזה מגיעות 5 מעטפות.
כל מעטפה מכילה כתבי חידה. לא פותחים מעטפה עד שמצליחים לפתור את התעלומה הגלומה בתוכה.

20181009_150646

סיפור המסגרת מספר על אסטרונום שבנה מכונה ענקית בביתו ועקבותיו נעלמו. האמת, זאת החוליה החלשה ביותר בסיפור. אבל מכאן והלאה החידות הפתיעו לטובה.
הן בהחלט דרשו מכולנו להפעיל את התאים האפורים. נסחפנו לשעה כיפית של פתרון חידות משותף. היה ממש כיף!

כמה טיפים למשחק:
חדר הבריחה אינו מתאים לילדים מתחת לגיל 9-10. אבל בהחלט מתאים גם לבני נוער ולמבוגרים.
אם נתקעים, האתר מספק רמזים ממש כמו בחדר בריחה אמיתי. הרמזים מוגשים בצורה כזאת, שלא ניתן להציץ במקרה בהמשך. כך שאין מצב שתהרסו לעצמכם את החוויה אם תבקשו רמז.
לכל אורך המשחק, ניסיתי לזכור איזה פתק ואיזה חלקים הגיעו מאיזה מעטפה (רציתי שעוד אנשים במשפחה יוכלו לשחק). די מהר גיליתי שאין מצב שאזכור. לשמחתי גיליתי באתר הוראות מסודרות ומפורטות להחזרת כל חלק וחלק למקום. שאפו!
אידיאלי ל 3-4 אנשים

מומלץ בחום לבילוי ערב משפחתי.
הטריילר למשחק

קישור לאתר המשחק

נ.ב. ממליצה לעשות סקר שוק קטן באינטרנט. יש פערי מחירים לא קטנים בין האתרים שמוכרים אותו.

מיכל מוטאי
מעצבת גרפית, אמא ל-4 בחינוך ביתי, יזמת ובעלת עסק. אוהבת טכנולוגיה, מדע, יצירה, קסמים, אקרובטיקה, אינטרנט ועוד מיליון דברים. משתדלת ללמוד משהו חדש כל יום.