משחקי נופש ליום הולדת – Home made (פוסט שני בסדרת יום ההולדת)

משחקי נופש אפשר לקנות בחנויות במחירים סבירים יחסית אבל אפשר גם אחרת. מה עושים ביום הולדת חורפית שבה אין אפשרות לצאת החוצה ולשחק בחצר וכשאין חלל מספיק גדול להפעלה של משחקי נופש. בפוסט המשך לפוסט יום הולדת אני מציעה להכין משחקי נופש מחומרים ממוחזרים כשהילדים מכינים בעצמם את המשחקים. יום הולדת חגיגה נחמדת – פוסט ספורט בפינת היצירה

אחד הדברים הטובים בילדים זה הדמיון המפותח שלהם.  תנו להם חומרים ומעט הכוונה והם יפליגו למחוזות רחוקים.

לאחר כתיבת הפוסט הראשון בסדרת ה"דו-פוסט יומולדת" פנו אליי הורים עם בקשה להצעה להפעלה ביום הולדת חורפית או במקרה שהמקום לא גדול ואין די מרחב לפעילות.   למען האמת השאלה 'התלבשה' בול הפוסט הזה.   כאן אני מביאה רעיונות מדליקים ופשוטים ליצירת משחקי נופש שיכולים לשמש במסיבת יום הולדת וגם אחריה.  מה שיפה הוא שכל המשחקים מוכנים מחומרים שנמצאים בכל בית.  מיחזור כבר אמרנו???

בשנים האחרונות נכנסו לחיינו המושגים "איכות הסביבה" "מיחזור" "אקולוגיה" וגם "חיסכון".  באמצעות טיפה יצירתיות וחיפוש רעיונות ברחבי האינטרנט ניתן להשיג רווח כפול: מיחזור ואיכות סביבה ואח"כ פעילות גופנית.

במשחקים שמכינים אפשר להשתמש במסיבת יום הולדת. כל ילד יכול לבחור להכין משחק אחד שהוא אוהב ולקחת איתו הבייתה.

אורך החיים של המשחקים האלו קצר מאלו הנקנים בחנות ועשויים פלסטיק קשיח וצבעוני אבל תהליך ההכנה, המוצר המוגמר והפעילות איתו שווים.  חוץ מזה תמיד אפשר למחזר עוד ולהכין חדש.  🙂

אספתי ברשת כמה רעיונות מצויינים למשחקי חצר.  את כולם (ודברים נוספים) ניתן למצא ב Pinterest שלי.

הנה כמה רעיונות למשחקי חצר:

משחקי מחבט
משחקי מחבט. צלחת חד פעמית מודבקת למקל

צלחת חד פעמית ומקל של רופא (או מקל ארטיק) יכולים להפוך למשחק מחבט מדליק.  אפשר לשחק בזוגות עם בלון ואפשר גם ביחידים: לנסות להתקדם במרחב מבלי שהבלון ייפול.  לכאורה מיומנות פשוטה אבל הילדים צריכים לדעת לנווט את עצמם בין ילדים נוספים ולהתקדם בקצב כזה כך שהבלון לא יעוף.

עוד על הכנת המחבטים אפשר לקרא בבלוג Babbling Brooke

טבעות קרטון מושחלות על מקל. קליעה למטרה
גליל קרטון וצלחות חד פעמיות מתחברות למשחק קליעה למטרה

טבעות קרטון ניתן להכין מצלחות חד פעמיות שכבר נעשה בהן שימוש (למשל אחרי שהוגש בהן כיבוד יבש).  הילדים יוצרים בעצמם. את העיגול הפנימי המבוגרים חותכים בזהירות.

על הכנת טבעות קרטון אפשר לקרא בבלוג A Little Learning

בקבוקי באולינג צבעוניים

בקבוקי באולינג פשוטים מאוד להכנה וניתן להכין אותם מבקבוקים ריקים הנמצאים בכל בית.  לפני ששולחים אותם למיחזורית אפשר להכין מהם יופי של משחק.  אפשר לחבר פעמון קטן באמצעות גומייה לחלקו העליון של הבקבוק מה שמוסיף אפקט של רעש כאשר הבקבוקים נופלים.  שימו לב את הבקבוקים כדאי לצבוע מבפנים כפי שמוסבר בפוסט בבלוג U create

פחיות שימורים וחבלים – מוטוריקה גסה ושיווי משקל.

קופסאות שימורים יכולות להפוך למשחק שיווי משקל.

מה שיפה בכל המשחקים האלו זה שהילדים יכולים ליצור את המשחקים בעצמם, בעזרת מבוגר כמובן.

בוודאי אפשר למצא רעיונות נוספים להכנת משחקי חצר.  אם יש לכם כאלו אתם מוזמנים לשתף.

שרית כהן חכם
לאן את רצה אני שואלת את עצמי בכל פעם מחדש. לאן יש לך לרוץ?שואלים אותי. לא עדיף לך ללכת? זה גם יותר בריא, מצקצקים. אוליי תוותרי (המהדרין). מה יש לך עם השיגעון הזה של הריצה? איך יש לך כח לרוץ? הריצה... ב 2012 התחלתי בתור אתגר עם חברה ומאז זה נשאר. הפך לתחביב, הפך לדרך חיים. הריצה מתנהלת במקביל לחיים. היא חלק מהחיים. מלמדת ומשקפת את החיים עצמם. את הרגעים הקשים, את ההצלחות, המלחמות, וויתורים, פציעות, יעדים, מטרות, חברים, ויותר מכל את המשפחה. בלוג שנכתב בזיעה עם שתי רגליים על הקרקע. תפעילו שעון... מתחילים.