משחקי בילוש: קווסטומניה

ובו הכותבת ועוד ארבע לוחמות מוכשרות מצילות את העולם ממתקפת זומבים

מי שמכיר אותי יודע, שאחד התחביבים שלי הוא חידות היגיון ומשחקי חשיבה. אחת מקטגוריות משחקי החשיבה הפופולריות ביותר, בעיקר מאז שפרץ האינטרנט לחיינו, היא קטגוריית משחקי בריחה מהחדר, או כמו שאתן מכירות את זה, Escape the Room. יש המון משחקים כאלה ברחבי הרשת, ונעים לשחק אותם לבד. אבל כשסלונה הציעו לי ללכת להשתתף במשחק חי כזה, עם עוד ארבע בלוגריות אחרות, שמחתי ממש. אחרי שעידן האינטרנט הצליח לקחת כל משחק חברתי ולהפוך אותו למשחק לבודד מול מסך, מגיעה תנועה שלוקחת משחק לבודד מול מסך והופכת אותו למשחק חברתי אמיתי, כזה שנפגשים בו פנים אל פנים, ומשתפים בו פעולה.

אז בשישי בבוקר הגענו אל משרדי קווסטומניה, הנמצאים בקומת המרתף (כמה הולם) של בניין גבוה בעיבורה של תל אביב. שם, בחדר הסבה מרווח, על כוסות מים וקפה (מזל שהציעו קפה. הזדקקנו לו אחר כך!) סיפרו לנו על הטרנד החדש של משחקי בילוש חברתיים, שהחל ברוסיה והתפשט כאש בשדה קוצים ברחבי העולם, והגיע גם לישראל. הקרינו לנו סרט קצר המתאר את כללי המשחק, ושלחו אותנו להרפתקה, לא לפני שהפקדנו את תיקינו, על שלל מוצרי האלקטרוניקה שבהם, בארון נעול. כן, הבנתן – במשך שעה (זה אורך המשחק), אין גישה לסלולאר. משחק חברתי א-מ-י-ת-י.

אני לא ממש רוצה לספר לכן מה היה במשחק, כי באמת חבל לקלקל את החוויה למי שתגיע לשחק בהמשך. זו היתה שעה של מתח, חשיבה, שיתוף פעולה והמון המון צחוקים. אני כן יכולה לספר שהצלנו את העולם ממתקפת זומבים, ושאפשר לפתור גם הרפתקה של מוסך קטלני, לנטרל מתקפת טילים, ובקרוב גם לשחק בעולמה של עליסה בארץ הפלאות.

zombies1כן, זו אצבע. כן, חיטטתי איתה באף. לא, לא באמת. גם באוזן.

בקיצור, זו המלצה חמה לבילוי של שעה משובחת.

קווסטומניה
החשמונאים 100 תל-אביב
03-5531194
מומלץ להזמין מקום מראש!