מר תשע נשמות

המלצה חמה: רוצו עם המשפחה לראות את הקומדיה החדשה בכיכובו של קווין ספייסי

 

Nine-lives-12
.
אני אוהבת את השחקן קווין ספייסי וכשראיתי שיוצאת לאקרנים קומדיה חדשה בכיכובו היה לי ברור, שאני לא מפספסת את השילוב בין השניים. לקחתי את הבנות ויצאנו לבילוי קייצי של אחה"צ. הבילוי לווה בהרבה צחוק, חיוך ומצבים קומיים, שאפשריים רק בסרט. לצד ההנאה מהסרט אי אפשר היה לפספס את המסר, שאסור להזניח את המשפחה וגם אם אתם אנשי קריירה, אתם חייבים למצוא זמן פנוי לבילוי עם המשפחה. יש רגעים שאי אפשר להחזיר לאחור וחייבים למצוא דרך לשלב בין השניים.

.

_DSC0354.ARW

.

טום ברנד (קווין ספייסי)  הוא מיליארדר, שעסוק בהשגת ההישג הבא. עכשיו הוא בונה את המגדל הגבוה והמיוחד ביותר, אך נראה שיש חברה אחרת שמצליחה לבנות בניין גבוה יותר. הוא כל-כך עסוק בניסיונות להציל את המצב, עד כדי כך שהוא לא עונה לשיחות של אשתו וכמעט שוכח את יום הולדתו של בתו בת ה-11. טום מוקף יועצים ואנשי הנהלה ודירקטוריון, שמנסים להנפיק את החברה שלו והוא עסוק בניסיונות להדוף אותם. הבן הגדול שלו מנישואים קודמים, שעובד יחד איתו, מנסה להרשים אותו, למצוא פתרונות למצב, אך מרגיש שהוא כל הזמן מאכזב את אביו ולא מצליח להגיע אל ליבו.

.

_MG_8928.CR2

.

רבקה, בתו בת ה-11, מצליחה למצוא איתו רגע פנוי ומבקשת ליום הולדתה חתול. מסתבר שכבר כמה שנים היא מבקשת את המתנה הזו, אבל טום כל-כך שונא חתולים, שהוא קונה לה כל פעם מתנה אחרת. אחרי סיעור מוחות עם העובדים שלו, הוא מחליט שהפעם יקנה לה חתול. הוא מגיע אל חנות חיות מיסטית ומוזרה וקונה לה חתול, אך רגע לפני שהוא מגיע הביתה הוא מקבל שיחת טלפון, שמחזירה אותו לגג הבניין החדש. מזג האוויר הסוער מוביל לתאונה, שבסופה טום נכנס לתרדמת והעובדים שלו מנסים להשתלט על החברה.

בכל הזמן שטום שוכב בתרדמת, הוא מגלה שאיכשהו הוא נלכד בתוך הגוף של החתול ומוצא את עצמו מבלה כל הזמן עם משפחתו. הבילוי הצמוד עם המשפחה גורם לטום להכיר טוב יותר את אשתו, את הבת שלו ואת הבן שלו. הוא מתחיל להסתכל על החיים בפרספקטיבה אחרת ומבין שפספס הרבה. הוא לומד להבין עד כמה הבת שלו אוהבת ומעריצה אותו ועד כמה הבן שלו מוכשר, עד כדי כך שהוא הופך עולמות להציל את החברה.

מ

NINE-LIVES-1

.

בעל חנות החיות המיסטית יודע ללחוש לחתולים וטום גורם למשפחה לפנות אליו. בעל החנות מסביר לו, שכדי לזכות בחייו מחדש הוא חייב להתאמץ ולזכות בקיומו. טום נאלץ להיות יצירתי, מתחיל לתקשר עם המשפחה דרך החתול ורגע לפני שנראה שמשפחתו מאבדת אותו מתחולל מהפך, שמפתיע גם אותו.

לדעתי הסרט מתאים לילדים מגיל 8.  בסרט יש כמה קריצות ותובנות שמתאימות למבוגרים, אבל לא פוגמות בהנאה של הילדים. הסרט מציג באנגלית עם תרגום לעברית ובגרסה של דיבוב לעברית. אם הילדים שלכם יכולים לקרוא את התרגום, אל תפספסו את הגרסה באנגלית.