מריחים את השינוי באוויר

בחורה עם מחשב נייד

נושא של ריח רע מהפה קרוב לליבו של כל אחד מאיתנו. חוקרים מצאו כי אחד מתוך ארבע באוכלוסיה סובל מריח רע מהפה.

גם אם אנחנו לא נמנים עם 25% הסובלים מריח רע מהפה, אנחנו נמצאים במחיצתם וסובלים מקרבתם.

הנושא משמש טאבו ולא נעים או נהוג לדבר עליו בפומבי. האנשים מתביישים לשאול או להעלות את הנושא.

קיימים גורמים רבים לריח הרע מהפה. הריח האופייני בבוקר אינו נחשב לבעייה, אלא אם כן אינו חולף לאחר צחצוח השיניים. רוב הסיבות  לריח רע מהפה (הליטוזיס) מקורן בחלל הפה: ריקבון שיניים, אבנית ודלקות חניכיים, כתרים לקויים, נזלת כרונית או סינוסיטיס,  דלקת גרון, דלקת שקדים. למרבה ההפתעה רק חלק קטן מהסיבות נובע מבעיות קיבה.

כאשר לפני כמה שנים שאלתי את רופא שיניים שלי איך ניתן להפטר מריח רע מהפה, למרבה הפתעתי הוא הציע לי בנוסף לצחצוח מוקפד וביקורת אצל שיננית, להשתמש בשתיפת פה של מרידול. בזמנו לא הבנתי למה דווקא מרידול (קיימים בשוק מגוון תכשירים לשטיפת הפה).

 לאחר שהשתתפתי בהשקת מרידול הליטוזיס ושמעתי הרצאות של רופאים המומחים בתחום, השתכנעתי לגמרי.

 מה זה הליטוזיס?

כרבע מן האוכלוסייה סובלים לעיתים מהליטוזיס שהינו המושג הרפואי לריח רע מהפה. לעיתים קרובות אלו הסובלים מן הבעיה אינם מודעים לכך משום שהם עצמם אינם מסוגלים לחוש בריח המתנדף בעת שהם נושמים או מדברים. עם זאת, אנשים בסביבתם חשים בריח הרע ועל כן ריח רע מפה עלול לפגוע ביחסים הבין-אישיים הן בעבודה והן בחיים הפרטיים.

  

ד"ר אלון וקסלר, רופא שיניים ומנהל תחום דנטלי בחברת טבע, הציג מערך מרידול הליטוזיס הינו פרי פיתוח של מעבדות המחקר של מרידול ומיועד להעניק הגנה יעילה מפני ריח רע מהפה.

המוצר הוא פרי פיתוח של חברת GABA שוייצרית שאיתה טבע עובדת כמה עשורים.

מדובר בשילוב המרכיבים הפעילים הייחודי, פועל כנגד הגורמים לריח רע מהפה באמצעות מנגנון הפעולה המשולש:

* פועל כנגד רובד חיידקים יצרני ריח על הלשון  ובכל חלל הפה.

* מנטרל תרכובות ריח

* מפחית את פעילות ייצור הריח של רובד החיידקים.

כל זאת, תוך שמירה על האיזון הטבעי של הפלורה בחלל הפה. למרידול הליטוזיס יעילות גבוהה המוכחת קלינית.  מערכת הפלואוריד הכפולה המבוססת על אמין פלואוריד וסטאנוס פלואוריד מעניק בנוסף הגנה יעילה בפני עששת.


סרטון פלאש

 ג'ל לניקוי השיניים והלשון מרידול הליטוזיס – פועל כנגד הגורמים לריח רע מהפה ומנטרל תרכובות ריח בחלל הפה. פעילותו מבוססת על שילוב ייחודי של מרכיבים פעילים בדומה לשטיפת הפה. מיועד לצחצוח השיניים ולניקוי הלשון באופן יום-יומי באמצעות מברשת שיניים ומנקה לשון.

מרידול הליטוזיס ג'ל מעניק הגנה יעילה לשיניים בפני עששת. מעניק ביטחון בנשימה נקיה ורעננה בכל יום.

מנקה הלשון מרידול הליטוזיס– צחצוח שיניים בלבד איננו מספיק להגנה לאורך זמן מפני ריח רע מהפה, כיוון שהחיידקים יצרני הריח מצטברים בעיקר על הלשון.

מנקה הלשון מרידול הליטוזיס, מסיר את מעטה חיידקי הלשון ומנקה ביעילות את הלשון כולל משטח זיפי לפיזור הג'ל ומזיפות גומי לאיסוף השיירים. בעל מבנה שטוח במיוחד להפחתת גירוי הגרון.

מנקה לשון של מרידול תורם לניקוי מוגבר ולתחושה של רעננות בפה לאורך זמן. מומלץ להשתמש עם מרידול הליטוזיס ג'ל לניקוי השיניים והלשון בכמות של גרגר אפונה.

ב-9 מבין כל 10 מקרים המקור לריח רע מהפה נמצא בחלל הפה עצמו ולא במערכת העיכול כפי שמקובל בטעות להניח. על כן, מרפאת השיניים הינה הכתובת המתאימה להתמודדות עם ריח רע מהפה. אע"פ שהיגיינת פה לקויה או דלקת/מחלת חניכיים עשויות לתרום לריח רע מהפה, הגורם העיקרי לריח הלא נעים הינו מעטה החיידקים המחפה את הלשון. חיידקים יצרני ריח רע מתיישבים על הגבשושיות בבסיס הלשון ומעכלים תרכובות אורגניות כגון שיירי מזון, תאים מתים ומרכיבים אורגנים הקיימים ברוק. כתוצאה מן התהליך משתחררות תרכובות סולפה נדיפות הגורמות לריח רע המשתחרר בעת נשימה או דיבור.

מברשת השיניים מרידול הליטוזיס– להסרה של רובד החיידקים בכל חלל הפה. בעלת קצוות סיבים דקיקים ורכיבי גומי רכים לניקוי יסודי של השיניים והחניכיים. כולל משטח זיפי בגב המברשת, להסרה של חיידקים בחלל הפה ובמיוחד על הלשון והלחיים.

יתרונות של מברשת שיניים הם:

* מברשת עם קצות סיבים דקיקים ורכיבי גומי רכים לניקוי ייסודי של שיניים והחניכיים

* משטח זיפי בגב המברשת להסרה של חיידקים בחלל הפה

* ידית אחיזה ארגונומית ומעצור אגודל רחב לאחיזה משופרת

 

שטיפת הפה מרידול הליטוזיס: נלחמת בגורמים לריח רע מהפה באמצעות  מנגנון הפעולה המשולש:  נטרול תרכובות ריח, הפחתת פעילות ייצור הריח ופעילות כנגד רובד החיידקים יצרני ריח על הלשון ובכל חלל הפה. פעילות המוצר מבוססת על שילוב ייחודי של מרכיבים פעילים: אמין פלואוריד-סטאנוס פלואוריד, אבץ לקטאט ומרכיבים נוגדי ריח רע, אשר פותחו על ידי מעבדות המחקר של מרידול.

  

מחיר מומלצים:

שטיפת פה – 37.99 ₪

משחה – 22.99 ₪

מברשת – 26.99 ₪

מנקה לשון – 24.99 ₪

  

ד"ר ניר שטרר הסביר בהרצאה שלו על מקור הריח רע מהפה ושיטות הטיפול בו:

מקור של רוב הריחות הלא נעימים הוא בחיידקים. למעלה מ-90% ממקורות ריח הם בחלל הפה עצמו ועל מנת שאותם חיידקים יתפקדו בחלל הפה, הם צריכים תנאים נטולי חמצן.

 

החיידקים בפה נמצאים במערכת שנקראת BIOFLEM:

סקלה של הריח נמדדת מערך 0 -אין ריח, 2 – ריח קל (ל-25 % מאוכלוסיה יש דרגה 2 ומעלה), 3 – ומעלה – ל-12% מהאוכלוסיה. ריח חזק ובלתי נסבל קיים אצל 2-3% מהאוכלוסיה.

לפני כשנה וחצי במסגרת המחקר בחסות חברת GABA באמצעות חברת טבע, ד"ר ניר שטרר בדק נוסחה חדשה אשר אמורה לתת מענה לריח רע מהפה. לאחר מספר טסטים ליעילות הפורמולה (נלקח חומר בריכוז של 3% בתוך המבחנה), התקבלו תוצאות המחקר אשר רמת הריח ירדה מתחת ל-2.

במהלך הערב שמענו הרצאה של אורח מחו"ל, פרופ' מרק קירנן בנושא סיבות לריח רע מהפה ופתרונות לבעיה.

מה שחשוב לדעת זה שבדר"כ לא קשה לטפל בבעיית הריח הרע – הבעייה הקשה ביותר בתופעת ריח רע מהפה (הליטוזיס) היא חוסר ידיעה!

חשוב להעיר בעדינות לבעל ריח רע מהפה אם זה חבר, קרוב משפחה או בן/בת זוג.

 את התמונות מהשקה של מרידול הליטוזיס ניתן לראות כאן