מקררים קטנים לזוג צעיר

מקרר לזוגות צעירים

מקררים קטנים לזוג צעיר

אנחנו הישראלים, אוהבים לאכול, לכן, הגיוני, שאחד הדברים הראשונים שעושה זוג צעיר שעובר לגור יחד, הוא לחפש מקרר מתאים. אבל, הנה הבעיה: מרבית הזוגות הצעירים עובדים מחוץ לבית ושם גם סועדים את ארוחת הצהריים שלהם. מה שאומר, שבחיי היומיום, מקרר לזוג צעיר לא צריך להכיל בהרבה יותר מזון מאשר מקרר סטודנטים קטן וממוצע, אבל, מצד שני, לפעמים, זוגות צעירים מארחים ואז, כמות האוכל הגדולה לא בהכרח תצליח להיות מאוחסנת כולה באותו מקרר קטנטן וקומפקטי שמספיק לסטודנט. הפתרון הוא מקררים קטנים לזוגות צעירים, שאינם גדולים (ויקרים) כמו המקררים המשפחתיים הסטנדרטיים, וגם אינם קטנטנים כמו מקררי הסטודנטים. אבל, היות והזוגות הצעירים אינם מיקשה אחת, נציג לכם את כל סוגי המקררים האפשריים, ואתם תהיו אלה שתחליטו איזה מהם מתאים לאורח חייכם הספציפי.

מקררים קטנים לזוג צעיר – מהם השיקולים בהם יש להתחשב?

כאשר אתם רוכשים מקרר, בכל גודל שהוא, אתם מחפשים את הדרך הטובה ביותר לשמור על המזון שלכם קר, טרי וטעים. אבל זה איננו הקריטריון היחיד ברשימת הנתונים, מאחר ותצטרכו להתחשב בעיצוב המטבח שלכם, בהרגלי האכילה, בתקציב, בשאלה היכן נוח לכם יותר שהמקפיא יהיה (למטה, למעלה או בכלל נפרד מהמקרר) ובעוד נתונים נוספים. מאחר ואתם עתידים להוציא סכום נכבד למדי, במיוחד כאשר מדובר בזוגות צעירים חסרי תמיכה פיננסית מההורים, רצוי לבצע את מלאכת החשיבה לפני שאתם מגהצים את כרטיס האשראי שלכם.

שטח המטבח שלכם

עצוב, אבל באופן הגיוני, אתם לא יכולים לרכוש מקרר גדול יותר מזה שיש לכם מקום עבורו. כך שהתחילו את תהליך בחירת המקרר במדידת השטח הפנוי. חשוב לזכור כי מקרר זקוק למספר סנטימטרים מרווח מקירות ודפנות ארונות מכל צדדיו, כדי שהוא יוכל ליצור סירקולציה עם האוויר החם הפלט ממנו בעת פעולתו. כמו כן, שימו לב לשטח העומד לרשותכם לפתיחת דלת המקרר, וודאו שדלת המקרר לא תחסום לכם מעבר או תתנגש במשהו. החליטו גם על כיוון פתיחת הדלת.

אם אתם שוקלים מקרר שעומקו מיישר קו עם עומק השיש או דלפק הכנת המזון שלכם, יתכן שמקרר כזה יציע לכם נפח אחסון קטן יותר ממקררים אחרים, שבולטים מעבר לדלפק. גם זה נתון שרצוי להתחשב בו, בעת בחירת מקררים קטנים לזוג צעיר.

הרגלי האכילה שלכם

אם אתם מבשלים לעתים קרובות כשאתם עושים שימוש בחומרי גלם טריים, אתם עשויים לאהוב את דגמי המקררים המתוכננים בצורה בה החלק המקרר (להבדיל מהחלק המקפיא) נמצא בגובה נוח, כך שתוכלו להוציא ממנו את הפריטים בקלות. לחלופין, אם אתם חיים על מזון קפוא, יתכן שתעדיפו כי החלק המקפיא יהיה זה הממוקם בגובה הנוח לכם, כך שלא תצטרכו להתכופף כדי להוציא ממנו את הארוחות המוקפאות.

מקררי side-by-side מציעים את הטוב שבשני העולמות, אבל: א. סביר להניח כי אינכם זקוקים עדיין, כזוג צעיר, למקרר כ"כ גדול, יקר ומשוכלל, ב. מרבית המקררים מסוג זה הם צרים למדי, כך שאם תנסו להכניס לשם קופסת פיצה משפחתית ממוצעת, תצטרכו לגייס כל טיפה של יצירתיות שלכם על מנת לצלוח את המשימה בהצלחה, ומבלי לגרום נזק לפריטים האחרים המאוחסנים במקרר. ברוב דגמי המקררים ישנם מדפים נשלפים הניתנים למיקום מחדש, מגירות עם הגדרות טמפרטורה, ומקומות ייעודיים עבור מזונות מסוימים, כך שכדאי להקדיש זמן ולחקור את הרגלי הבישול והאכילה שלכם ולהשוות אותם לתכונות הקיימות במקרר.

מקפיא עם דלת נפרדת או מקפיא בתוך המקרר?

אם אתם שייכים לסוג הבוהה, העומד מול דלתו הפתוחה של המקרר ומתלבט ומתחבט בדעתו מה בא לו לאכול, רצוי להעדיף מקרר בו דלת המקפיא הינה דלת נפרדת מדלת המקרר, ולא יחידה אחת בה המקפיא אמנם סגור בדלת ציר משלו, אבל ממוקם בתוך המקרר עצמו. בדגמים מהסוג השני, כל פתיחה של דלת המקרר, מוציאה מהם את האוויר הקר של הפריזר, וגורמת לא רק לכך שהמקרר יצטרך לעבוד קשה יותר, אלא גם להורדה אפשרית של הטמפרטורות, מה שעלול לגרום לקלקול המזון.

התקציב העומד לרשותכם

דגמי המקררים המסורתיים בלי הרבה התפלפלויות או התחכמויות, בהם המקפיא נמצא למעלה והחלק המקורר נמצא למטה הם הזולים ביותר לאחסון וקירור מזון. מכאן, המחירים מטפסים ועולים, בהתאם לגימור החיצוני, לתכונות מיוחדות, לתוספות (כמו מכונת קרח, קולר) וכד'.

חשבון החשמל שלכם

מקרר, בד"כ, צורך עד ל-14% מכלל צריכת החשמל של הבית, מכיוון שהוא, בניגוד למוצרי חשמל אחרים, עובד ללא הפסקה. לכן, חפשו מקרר בעל סיווג אנרגטי גבוה ככל האפשר, ושימו לב: תוספות (כמו מכונת קרח) נחשבות לזוללות חשמל, ואת זה, אומדני השימוש באנרגיה שמשווקי מקררים אינם מספרים לכם. כך שתוספות כאלה עלולות להוסיף עוד עד ל-20% לעלות הפעלת המקרר!

הרגלי הניקוי שלכם

כן, משעשע להעלות את זה כקריטריון, אבל גם להרגלי הניקיון שלכם יש חלק בבחירת המקרר. למשל, מקררי נירוסטה נראים מדהים כאשר הם נקיים ומבריקים, אבל הם מוכתמים במהירות על ידי טביעות אצבעות. כמו כן, אם אינכם אוהבים בלגן במקרר, כדאי שתבחרו מקררים בעלי מדפי זכוכית עם קאנטים בולטים על פני מדפי רשת, מכיוון שהרבה יותר קל לנגב אותם, ואם משהו נשפך במדף העליון, הוא יישאר שם, ולא יזלוג דרך כל המדפים עד לתחתית המקרר.