מקלאבמארקט ועד למגה למה אנו לא לומדים מטעויות

בחורה עם מחשב נייד

מגה שוב חזרה לכותרות הפעם זהו יו"ר הוועד שלהם ,אלי אייל, אשר קיבל במשך כמה שנים משכורת כפולה גם כיו"ר הוועד וגם כמנכ"ל קרן ההשתלמות של העובדים.

טוב שזה היה רק לכמה שנים אבל הוא  בורג קטן בחברה גדולה שלא התנהלה נכון.

אנחנו צריכים לבדוק את כל החברות הגדולות שבהם תלויות משפחות רבות שמתפרנסות מהן. צריכים לבדוק מה המצב שלהם מבחינת התנהלות ,לעשות בדק בית על מנת שמקרים כאילו לא יחזרו.

כי מי שנפגע באמת אלו העובדים שנמצאים למטה.למנהלים אין לנו מה לדאוג כי הם מרוויחים משכורות מופרזות ובטוח שימצאו לעצמם עבודה בשוק כמו קפלן שהיה לפני בהדסה ובכלל.

אנו צריכים לגרום לכך שתהיה נורמה קבועה בחברה שלנו שבה המנהלים ובעיקר בעלי ההון ידעו מהי צניעות, לא חייבים להרוויח בכל דרך אפשרית . צריך להרוויח בכך שאתה נשאר באיזון בין ההוצאות להכנסות

הרי מדברים על חובות של 1.2 מיליארד שקלים ,איך הגיעו לכזה מספר ?

לחברת אוסם הגדולה חייבת מגה 88 מיליון ש"ח  האם זה נשמע לכם הגיוני איך ייתכן שחברה כל כך גדולה מוכנה שיהיו חייבים לה כל כך הרבה כסף?

תחשבו על הצרכן הקטון מספיק שהוא חורג מהמסגרת בבנק ,ישר מקבלים טלפון מהפקיד שדורש להפקיד כסף או מחזירים צ'קים והוראות קבע.

אתם מתארים לכם שהבנקים יעשו זאת חברות כמו תנובה,קוקה קולה, אוסם, שטראוס ? אלו חברות מונופול ששולטות בשוק המזון בארץ

מדוע לא עוקבים אחרי בעלי ההון שלהם בטוח יש חובות ענק לבנקים השונים -לא רק בבנק אחד והכל על חשבון הכסף שלנו -המושקע בקרנות הפניסיה למינהם

איך ייתכן שכל פעם שקורה כזה אסון הפיתרון היחיד הוא "התספורות" בהן מוחקים את החובות יותר מחצי .תחשבו כמה כסף הבנקים הפסידו ומה היה אפשר לעשות עם כל הכסף הזה

בסופו של דבר הכל על הגב שלנו כי קל להיתפס לצרכן הקטן כי ממנו נקבל את הכסף, אך אם אתה בעל הון אתה יכול לשכוח מכך .

לא ייתכן שלצרכן הקטן יאיימו בתביעות והוצאות לפועל בעוד שבעלי ההון יתחמקו מהכל הרי אם הם קורסים גם אנו קורסים כי הם מעסיקים אלפי עובדים .

מדוע הם לא מוכנים לשלוח יד אל הכיס על מנת להציל את המצב ,הם מעדיפים לשתוק ולהסתתר מאחורי עו"ד שלהם שמדברים בשמם.

אסור לנו לתת למצב להימשך כך זה הכלכלה שלנו שבסיכון

ממליצה לכם לראות את התוכנית "מגש הכסף " ששודרה בערוץ 8 . זוהי תוכנית מדברת בדיוק על המצב הזה על המונופולים בארץ .מדינה כל כך קטנה שמנוהלת על ידי מספר מועט של בעלי הון שמסכנים את הכלכלה שלנו .

דוגמא למונופול המזון בארץ:

אוסם כוללת  את :אוסם ,טבעול ,בית השיטה ,נסטלה ,עוף טוב,מטרנה,קפה טסטר צויס ,רד מאג , פרפקטו,דורות,סלטי צבר,בונזור,דוגלי

תנובה כוללת את : תנובה ,סנפרוסט ,מאמא עוף,השף הלבן, טירת צבי , עופות ובשר אדום אדום,משקאות סויה

תחשבו שאם החברות הללו קורסות אנחנו נשארים עם סופר ריק כי אין תחרות .עם קם להם מתחרה הכי קל להם זה לקנות אותו.

המצב עצב מאוד בכל התחומים בארץ בואו נעשה משהו כדי לשנות אותו.

 

חנה
אוהבת לכתוב ורוצה לעבוד בתקשורת- העיתונות הצרכנית על מנת לחשוף הטעיות וללמד את האזרח/צרכן את זכויותיו -הרי ידע זה כח. כל תחקיר או כל מחדל מכעיס ומרגיז אבל מה שבאמת מעצבן זה שאנו חושבים שאין לנו את הכח לשנות את המצב ולכן הוא נשאר כך.