איך הקמתי את העסק בפעם השניה

לפני עשר שנים סיימתי את לימודי התואר הראשון בעיצוב פנים, חודש לאחר מכן קיבלתי הצעה לעצב מגה בר של 650 מ"ר, תמיד הייתי מאוד אמיצה וקצת משוגעת ולכן הסכמתי וקפצתי ישר למים. הבר הצליח ושמי כמעצבת תפס תאוצה באזור השרון. משם העניינים התגלגלו לגמרי לבד, פרויקט הוביל לפרויקט ופתאום קלטתי שאני מעצבת פנים בעלת עסק עצמאי אך בינוני. האמנתי אז שכל מה שצריך זה המלצה מפה לאוזן וכך התנהלתי במשך שנים, בלי דף פייסבוק ואפילו בלי אתר. אנשים פשוט היו שומעים עליי, מחפשים אותי ויוצרים איתי קשר, הכל היה כל כך פשוט עד שתפקיד חיי נכנס לתמונה- להיות אמא

תמיד ידעתי שאני רוצה להיות אמא, הרגש הזה הלך והתעצם מהרגע שהתחתנתי בגיל 28. במשך שנתיים בעלי לשעבר ואני ניסינו להביא ילדים לעולם ללא הצלחה. עברתי טיפולי פוריות, שהובילו להריון תאומים בסיכון גבוה, בו הייתי בשמירת הריון כבר מהשבוע השמיני. ניסיתי להמשיך לעבוד, התגלגלתי מבדיקה רפואית, לפיקוח בניה ולבחירת ספה, עד שכבר ממש לא יכולתי לזוז והתאשפזתי. לא היה רגע של נחת בהריון הזה מתחילתו ועד סופו. בחודש שמיני בקיסרי חירום ילדתי את נינה וארי שלי והגשמתי את היעוד הכי משמעותי בחיי- להיות אמא שלהם. בילינו יחדיו חודש קשוח בפגיה ואח"כ הגענו הביתה.

53077627_10157082137601252_695974088534917120_o

קרדיט לתמונה: רועי חסון

שישה חודשים בחופשת הלידה, לבושה בסמרטוטים וחיה מניגוב פליטה להחלפת טיטול, אני עונה לשיחה לא מזוהה. בצד השני של הקו קול מוכר, הוא מספר שפעם פגשתי אותו באותו הבר הראשון שעיצבתי והוא הצהיר בפניי אז שיום אחד אעצב את בית חלומותיו. "רוני הרגע הגיע" הוא אומר לי בנחישות. בחיי שהמח שלי נשאר בחדר הלידה ומרוב לילות ללא שינה בכלל שכחתי שאני מעצבת פנים או עצמאית או אישה או משהו בכלל, כל מה שהיה לי בראש באותם ימים זה רק נינה וארי שלי. אבל אני משוגעת כבר אמרתי, ניגבתי את הפליטות והלכתי לראות את הבית.

זה היה הפרויקט הראשון שהחזיר אותי קצת לעניינים, אמא שלי ואמא שלו עזרו עם הילדים והתפנתי מעט לעבודה, ממש מעט, פרויקט אחד בכל פעם, שכר טרחה נמוך ושעות עבודה מצומצמות. באותה התקופה מערכת היחסים שלי ושלו כבר הייתה במקום ממש לא טוב והחלטנו להפרד. זה קרה באותו הבוקר, בתאריך 1.9.16 כאשר נינה וארי נכנסו לגן בגיל שנה ותשעה חודשים (מי אמרה אמא לא משחררת?) והגיעה משאית הובלה גדולה ובעלי לשעבר עזב את הבית.

מצאתי את עצמי בתקופת גירושין לא פשוטה, מגדלת תאומים במשמורת מלאה ומנסה לחזור לעניינים בעבודה. באופן לא מפתיע לא חיכו לי עשרות לקוחות פוטנציאלים מחוץ לדלת. עם כל הקושי של אותה התקופה לא ממש הייתה לי ברירה, לגדל לבד שני ילדים, שעדיין בחיתולים, מכורים קשות למוצצים ועוד בגן פרטי, מצריך ערימות של כסף שלא היה לי. החלטתי להרים את עצמי ולהקים את העסק בפעם השניה.

זה הרגיש כאילו אני מקימה את אותו העסק בפעם השניה, רק שהפעם אני מגיעה יותר נחושה והרבה יותר חכמה. הקמתי דף עיסקי שצבר תאוצה והצליח מהר מאוד, פתחתי אתר שחושף את הפרויקטים שלי בצורה הטובה ביותר, עברתי אימון עסקי בו חידדתי את הדרך בה אני מנהלת את העסק בכלל וכל פרויקט בפרט, התמקדתי בסוג לקוחות מסוים שנעים לי איתם ופשוט הייתי נוכחת בעשייה שלי.

Roni_421

קרדיט לתמונה: טלי דברת

אני מאמינה בקארמה. כשאת עושה טוב, כשאת נותנת המון כבוד לסביבה וללקוחות, כשאת נחושה וממש ממש רוצה משהו, הוא פשוט יגיע. וזה אכן הגיע, לקוח ועוד לקוח, פרויקט ועוד פרויקט. נתתי את כל כולי ורוב הלקוחות שלי אפילו לא ידעו איזה קושי אני חווה בחיי האישיים באותה התקופה. זה היה שילוב של בושה ופחד שירחמו עליי, רציתי פשוט שיתיחסו אליי כרוני, מעצבת פנים שיודעת בדיוק מה היא עושה.

עכשיו אני שנתיים וחצי אחרי כל זה, אמא לתאומים הורסים בני ארבע, גרושה וטוב לי ואני מקווה שגם לו פשוט טוב. מעצבת פנים שמאוהבת במקצוע שלה עם קהל לקוחות מהמם ומפרגן, איתם אני חולקת הכל בלי להתבייש מהרגע הראשון כדי שיבינו בדיוק מה הם מקבלים עם כל היתרונות וכל החסרונות. כימיה היא הדבר החשוב ביותר בעיצוב פנים מכיוון שהלקוחות ואני עוברים יחד תקופה מרגשת, עמוסה ולעיתים מלחיצה בדרך אל עיצוב החלל המדויק עבורם.

ועכשיו, כחלק מההתפתחות העסקית שלי אני גאה לומר שאני גם בעלת הבלוג הזה #טיפממעצבת בו אשתף אתכן במאחורי הקלעים של התחום הנפלא הזה, מה בעצם קורה מאחורי תמונות המגזין המרשימות?

לתמונות מפרויקטים נוספים: https://ronishani.co.il/

 

רוני שני פלדשטיין
רוני שני פלדשטיין, בעלת תואר בעיצוב פנים B.DESIGN נושמת, חושבת וחולמת עיצוב ,עוסקת בתחום משנת 2007.התפישה העיצובית שלי מתמקדת בחיבור בין חללים לאנשים, תוך שימת דגש על פונקציונליות, יחודיות, אותנטיות ואסתטיקה. מבחינתי עיצוב פנים זה לא רק מקצוע, אלא דרך חיים.אני מאמינה בעיצוב טוטאלי משלב התכנון הראשוני ועד לפרטים הקטנים ביותר, תוך יצירת מיקומים ברורים לכל פריט, בדרך המבטיחה שהחלל המעוצב ייראה במיטבו בכל עת, לאורך שנים.אני מייחסת חשיבות רבה גם להתפתחויות בתחום העיצוב ומקפידה להתעדכן במגמות, חומרים טכנולוגיות חדשניות, המרחיבים את מנעד האפשרויות העיצוביות.הלקוחות שלי תמיד במרכז – לקוחותיי, האמורים לחיות, לעבוד וליהנות מהחללים שאני מעצבת הם תמיד שותפים מלאים לתהליך. הדיאלוג עמם ומעורבותם מבטיחים יצירת סביבה מעוצבת ונעימה המותאמת להם אישית ומבטאת היטב את הצרכים, האופי והרצונות שלהם