מקום רחוק מלא פרחי בר

הסלוגן בכפר הוא אני לא חולה יש לי מחלה ,כל ילד הוא שווה כמו כולם בתוך הכפר

בשיטוטי הפייסבוק שלי צדה את עיני מודעה, כפר נהר הירדן מחפש בלוגרים שיבואו לבקר ויכתבו עליו, ביוטיוב בסרטון הכפר הופיעה מתנדבת יפיפיה מהקיבוץ שלי, זו שכבר שנים אני חולמת לצלם לדוגמנות תכשיטים ואף פעם לא היה לי אומץ להגיד לה.

אז נפגשנו לראיון אישי ורועש בלב חדר אוכל, קוראים לה קארין אלמוג, חיילת מתולתלת גבוהה ויפה, היא מצידה סיפרה לי על הכפר, אני הסברתי לה איך אפשר לקלקל כל כוס קפה כך שלעולם לא יבקשו ממך עוד אחת שוב, כך שאני מניחה ששתינו הרווחנו מהתהליך.

זה מה שקארין הייתה רוצה שתדעו על הכפר בהגדרה הרשמית:

כפר נהר הירדן הוא כפר נופש ייחודי לילדים המתמודדים עם מחלות כרוניות, גנטיות או מחלות מסכנות חיים, ולילדים עם צרכים מיוחדים

הכפר עצמו הוא כפר כלל עולמי, פול ניומן הקים אותו לראשונה בארה״ב כמחנה לחולי סרטן ומשם הוא התפתח לכל העולם,בארץ הקים חיים טופול השחקן את הכפר בהתאמה לשאר סוגי מחלות לילדים.

יכולים להיות כ- 60 ילדים בנופש בכל רגע נתון , והילד ומשפחתו מגיעים בחינם על חשבון התרומות, כל הכפר בנוי ממתנדבים יש קומונה קבועה למתנדבים ,ומגיעים מתנדבים לחיזוק  והעברת סדנאות, 4 קבוצות ילדים של 15 ילדים בכל קבוצה, כל מדריך אחראי על 2 ילדים.

וזה מה שקארין רוצה שתדעו בשביל הנשמה:

כפר קסם שקשה להסביר במילים ואיזה פעילויות הוא מכיל עד שלא מגיעים לשם לייב

בסוף כל מחזור נופש עושים מעגל עם הילדים וילד אומר הצלחתי לעבור קיר טיפוס או מצאתי חבר חדש ותודה שהיית שם בשבילי כאוזן קשבת. יש לזה תחושת סיפוק אדירה שמוכיחה שהמקום הזה יכול לשנות ולתת המון לילדים האלה ואין עוד מקום כזה בארץ.

הסלוגן בכפר הוא אני לא חולה יש לי מחלה ,כל ילד הוא שווה כמו כולם בתוך הכפר, המטרה לגרום לילד לשבוע אחד לשכוח מהמחלה לתת לו לבנות ולחוות אתגרים ומכשולים שהוא לא יכול לנצח ביום יום.

הכפר מספק טיפול רפואי מלא לכל הצרכים במהלך השבוע ואז אין בעייה לבלות כי יש ביטחון רפואי .הילדים למעשה מגלים בכפר שיש עוד ילדים כמוהם אני לא לבד יש ילדים שעוברים אותו דבר כמוני, אני שווה כמו כולם.

יש בכפר בסופי שבוע נופש משפחות, ואז ילדים שלא יכולים להגיע לבד לנופש כי צריכים טיפול מסויים קילוח החלפת בגדים עזרה בשירותים מגיעים עם המשפחה בסופש . לעתים קרובות במשפ מאוד קשה שהילד החולה לא יהפוך להיות מרכז החיים, אי אפשר לטוס או לצאת לטיפולים כי יש מחלה שהבית סובב סביבה ואז הכפר נותן מענה לפעילות שניתן לעשות יחד. כל משפ מקבלת מדריך או שניים שאיתם הם יכולים לעשות הכל בכפר ,שאר הילדים במשפ לפעמים מרגישים בצד בשאר השנה או בטיולים, ואז המדריך הוא עזר שנותן תשומת לב נוספת למי שזקוק שנותן להורים זמן להנות ולנוח באמת.

איך זה עובד:

 נרשמים לנופש דרך האתר של הכפר, עובדי הכפר אחראים לחלוקת התרומות כך שהנופש יאושר . יש יותר נרשמים ממה אפשר להגיע כי הם ממוינים על פי סוג המחלה וצריך לסדר את הסופי שבוע הנתונים לפי 24 משפחות בכל סוף שבוע באותו סוג מחלה ולפי גודל המשפחות.

סוף השבוע מעורבב חילונים דתיים וערבים יחד. זה הנופש האהוב על קרין, מאפשר להתחבר למשפחה וכשהם סומכים עלייך ומשתפים אותך בסיפור שלהם אתה מבין כמה נגעת בהם וכמה הם לא חוו דבר כזה

וזה הנופש היחיד שהם יכולים לחוות במהלך השנה. מדהים לראות אור ושמחה ואת השינוי שזה מחולל במשפחות.

ילדים ערבים מהגדה ומעזה מגיעים  דרך עמותות פרס לשלום ועמותת בדרך להחלמה . הם עשויים להגיע חולים ולא אחרי ההחלמה. מגיעים ילד והורה יחד.משפחות מהגדה מגובות במתנדבים דוברי ערבית .

מה יש בכפר:

בריכה מונגשת לנכים ובטיחותית לילדים, אולם ספורט, אולם תיאטרון,נגרות חריטה בעץ, אמנות ,קרמיקה

חדר אוכל ענק, מערכת מחשב מצויינת ומקרנים,פינת משחקים ,ביליארד, פינג פינג ,חדר מוזיקה, פינת חי גדולה עם חיות

מרפאה מאובזרת היטב עם רופא ראשי, לכל סוג נופש מגיע רופא מתמחה לסוג המחלה של הנופש

קמפינג עם אוהל אינדיאני עם פעילויות

פארק אתגרי הוא ההיי לייט קיר טיפוס גדול חבלי טיפוס מסלול מכשולים אומגה סנפלינג

אומגה מותאמת לכסאות גלגלים. כמעט תמיד התשובה לשאלה ממה הכי נהניית? היא קיר טיפוס אומגה ההצלחה להתגבר על הפחד

המדריכים מכינים פעילויות שהם מעבירים קבוצתי לגיבוש ברחבי הכפר השונים.לחוויות והצלחות וגם לגיבוש הקבוצה

לפעמים השבוע הזה נותן ביטחון להיפתח לספר דברים למדריך להיקשר ,חניכים מאוד רוצים קשר אחרי הכפר, אפשר להחליט שהמדריך נשאר בקשר אבל זה מאוד קשה פיזית כי זה כמויות של ילדים שרוצים לשמור על קשר וזה חיסרון שקשה נפשית להתמודד איתו למדריך

כל החוויות הצלחה עוברות בכפר האתגרי כי משהו שהם יחוו שם בטוח לא עשו בשום מקום אחר בחיים

מרחבי דשא כפר מאוד גדול, יש מרחב פתוח שאוהבים לבנות יחד עם הילדים עפיפונים לחווית הצלחה כדי לבנות את העפיפון שלך ולהעיף אותו לבד.

הכפר כיום נמצא בתפוסה מלאה ע״י מסגרות של בתי ספר ומשרד החינוך. מה שמיד גרם לציניקנית שכמוני לשאול אז למה הם צריכים פרסום? תפוסה מלאה שאינה למטרות רווח…

אבל המתולתלת היפה שלא חולקת את הציניות העסקית שלי ענתה בלי להתבלבל , את ילדי המסגרות קל יחסית לאסוף אבל מה עם אלא שחולים לבד בבית?

בחופשים במחזורים של הילדים שאינם נמצאים במסגרת, יש המון ילדים שלא שמעו על הכפר והכפר מתאים להם והם זקוקים לו. כך שמחפשים את הילדים שזקוקים לתמיכה שאין להם במסגרת קבועה

הכפר חדש יחסית רק בן 5 ולאט לאט מכירים יותר ומגיעים יותר, כיום יש יותר ילדים חוזרים ועובדים רק עם 2 בתי חולים בארץ ומחפשים להפיץ את הבשורה לעוד ילדים שזקוקים לעזרה.

 אז למי אתם צריכים להפנות את הפוסט הזה:

 אם אתם מכירים משפחות עם ילדים חולים לספר להם שיוכלו לחוות ולהירשם לנופש.

 אם אתם מכירים רופאים שיכולים להמליץ על הכפר למטופלים שלהם

 ולכל מי שנמאס לו לתרום 10 שח בקופת הסופר בלי לדעת לאן הם הולכים ובא לו להתנדב בעמותה גם לשבוע אחד ולקבל את הסיפוק הגדול ביותר בעולם.

14344846_952800628199197_240896448480504434_n

בריכה

לחגוג את החיים נופש פרס לשלום

———-><———-><———-><———-

רוצים לראות מה אני עושה? בואו לבקר באתר הבית שלי

רוצים לראות אותי לייב? מוזמנים לערוץ היוטיוב שלי

הכי הרבה אני אוהבת לעדכן את האינסטגרם שלי

והמתנות הכי שוות בחנות האטסי שלי

עינבר שחק
עיצוב משנה מציאות ,השפעות הפוליטיקה העולמית על שוק הצרכנות והאופנה. עינבר שחק מעצבת טקסטיל ותכשיטים בינלאומית בוגרת שנקר, מציגה בתערוכות עיצוב תכשיטים באירופה וארה"ב.מתמחה בייצור ושיווק תכשיטים לחו"ל. http://www.inbarshahak.com/about/