מצפה רמון – יש מה לחפש שם

חוויות מסיור מיוחד במצפה רמון

נכון תמיד אמרו לכם על כל מיני מקומות, בעיקר בדרום, בעיקר מקומות קטנים ורחוקים מהמרכז כמו מצפה רמון את המשפט "אין מה לחפש שם?"
אז השבוע הייתי במצפה רמון, ודווקא כן, יש מה לחפש שם! והרבה.
20170115_103247
אומנם אף אחד לא מדבר על המקום הזה במונחים של מרחק מתל אביב (בתור מישהי שלא גרה בעיר כבר הרבה שנים התרגלתי לשמוע את ה"חצי שעה מתל אביב" וכו' כמגדירי אישיות למקום בו אנשים חיים) אבל היי, קסם מדברי כזה בשילוב עם אפשרויות תעסוקה חדשות ומתחדשות, אנשים יוצרים ומאמינים והרבה שקט ושלווה – לא תמצאו באף מקום אחר. בדוק.

יש מה לעשות

מכירים את אלו שאומרים "אין מה לעשות! ככה זה. תעסוקה יש רק במרכז, מקסימום בערי הלווין, ומי שרוצה עבודה שיילך לשם"? אז מסתבר שלא כולם כאלו.
חנה רדו היא אישה מעוררת השראה. לפני מספר שנים, קצת אחרי המחאה החברתית ולפני שהיה משרד פרסום במצפה רמון, היא החליטה שהגיע הזמן לשינוי בתחום. רדו הקימה את מקאן ואלי, הסניף הדרומי של משרד הפרסום התל אביבי. היא עשתה את ההחלטה כדי לפתח רעיון מקצועי שיאפשר תעסוקה לצעירים, לא רק במרכז, וישמש עבורם כמקום בו יוכלו גם לעבוד ולהתפרנס בכבוד, וגם ליהנות מהנוף המקסים ומהאווירה המשפחתית והחמה. כל עובד הנקלט כאן זוכה להכשרה מקצועית, ליווי של חונך תושב המקום, וסיוע בשכר דירה. בא לכם שינוי? רוצים לנסות? מוזמנים לעיין בעמוד המשרות של מקאן ואלי.
20170115_163946
בביקור שלנו במצפה רמון היא מארחת אותנו במקום החדש שנולד ממש לא מזמן, מדבר תשע עשרה. היא מגדירה את המקום כמרחב תעסוקה שמתאים גם לנשים שצריכות שעות עבודה גמישות, עבודה מכבדת ומקום לצמוח בו מקצועית.
20170115_115020
אנחנו נכנסות למשרד גדול ומאיר עיניים, שבו אופן-ספייס מזמין ומעוצב וחדרי הרצאות שונים. חנה מספרת שהקימה את המשרד כדי לתמוך בעסקים המחפשים שירותי משרד ולהרחיב את אפשרויות התעסוקה באזור.  יש במקום נשות טייסים, רקדניות, אימהות ועוד. המטרה היא לתת תעסוקה ופרנסה לכל תושבי מצפה רמון בעיקר לאלו הלא מקצועיים, עם שעות גמישות ותנאים מכבדים.

עצמאיות בשטח

פגשנו מספר נשים עצמאיות. הנשים שפגשנו יצירתיות, מעניינות ומלאות בסיפורים ובמילים טובות על המקום ועל האנשים שמגיעים אליו.
מיכל קפלוטו הייתה רקדנית, תל אביבית ומעצבת תלבושות. בסופו של דבר היא הגיעה לפה ופתחה את המקום הקסום הזה: קפלוטו – המתפרה.
20170115_121832-COLLAGE
היא עושה כאן סדנאות תפירה לילדים ולנוער, מעצבת שמלות כלה ותלבושות שונות, עושה תיקוני תפירה ועוד. וכל זה כשהיא נושאת את ביתה הקטנה במנשא על הגב. אפשר להזמין סדנאות לקבוצות תוכן שונות, ובנוסף אפשר ליצור בהנחייתי דברים מיוחדים לאירועים כמו שמלת כלה, מתנות וכל דבר העולה בדמיון.
אירוס חיון (גילוי נאות: היא גם בלוגרית בסלונה וחברה וירטואלית יקרה!)  היא הרבליסטית, צלמת ומנחה סדנאות צילום מדבריות. יש לה גם קו מוצרים טבעיים מצמחי מרפא, ותוכלו לעשות איתה ממש מסיבת תה! תראו איזה יופי
20170115_132355
בקיצור, סעו למצפה רמון. אם לא תחליטו להישאר שם – תחזרו לספר לי איך היה.