מציירת באור מצלמת באהבה

מה בין ציור באור, טביעת עין וראיית הגלוי והחבוי או איך הצילום הפך לי למקצוע, דרך חיים ואוויר לנשימה.
אמא׳לה יש לי בלוג, מוזמנים להצטרף למסע.

בחורה עם מחשב נייד

ציור באור - קורס צילום מתחילים בהנחייתי ובהנחיית תמר סצמסקי

 

בילדותי חוויתי אפילה גדולה. חושך בתוכי, שנבע מהפער הגדול בין החינוך הנוקשה וחוקי הבית לעולמי הפנימי העשיר והצבעוני. פער בין חלומות, רצונות ומאוויים לגבולות ברורים ללא בחירה.                           כ״ילדה טובה״ ניסיתי לעמוד בציפיות. רציתי שיראו אותי, אותי עם מה שיש בי, רציתי שיאהבו אותי.          כל כך ניסיתי ששכחתי את הקול שלי. תוסיפו לזה מלים מסרסות שחסמו אותי מלשיר, לרקוד וגם לצייר,     כי אני לא מספיק טובה, אני מזייפת ועוד כהנה וכהנה אמירות.

 

והלב שלי, הלב שלי רצה לרקוד ולקפוץ ולצבוע את העולם בצבעים, ליצור בלי גבולות, לעוף, לדבר עם הטבע וכל היצורים בעולם, לחקור יבשות, לגלות עולמות ולהמציא המצאות משנות עולם.

 

paulandbear

 

 

 

אוכל״: באבריא, סטיילינג: נילי ססלר
אוכל״: באבריא, סטיילינג: נילי ססלר

 

ויכוחים בבית הובילו אותי לצאת ולמצוא את פינות החמד. בסופי השבוע ובפיקניקים משפחתיים תחושת המחנק היתה מגיעה והייתי נעלמת לזמן ארוך לתוך החורשה.                                                           עם צעדי בין העצים, השיחים והפרחים, החלו לבצבץ גם רסיסי האור. ירוק של עלה, אדום של כלנית,         ים של אורות שמשנה את המראות. נושמת אוויר נקי לריאות, מקפצת ושרה ומתקשרת עם עצים ואבנים ושלל יצורים.

 

wildflowers

בהחבא הייתי לוקחת את המצלמה של אבא. התמונות היו מתגלות רק כשפיתחו את הסרט.

 

מתוך סדרת צילומים ילדים בחברה הישראלית
מתוך סדרת צילומים ילדים בחברה הישראלית

 

ושוב פער בין חושך לאור – כעס עצום על שהעזתי והתרגשות מהתוצאות. מה שהביא למצלמה הראשונה רק שלי. מצלמת פוקט עם פילם בצורת ספר תורה, בני דורי אולי עוד זוכרים.

 

הציפור שצילמתי בגיל 9 מחלוני זכורה לכל מכרי עד היום
הציפור שצילמתי בגיל 9 מחלוני זכורה לכל מכרי עד היום

בגיל 12 בן דוד שלי צילם אותי בשקיעה על הסלעים ליד חוף אכזיב. התרגשתי עם כל תא בגופי מהמצלמה שלו עם הזום הגדול. מכאן כבר לא היתה דרך חזרה. מצלמה גדולה, מכנית עם שתי עדשות זום, טיולים בארץ עם חוגי סיור ואינספור רשמים. אור של זריחה ואור של שקיעה ובדרך גם גאוות יחידה ראשונה. תמונותי כיכבו בחברה להגנת הטבע.

שקיעה בפירנצה
שקיעה בפירנצה

את המקומות האפלים כבר מזמן שחררתי ואת מתנת הצילום לכל חיי לקחתי.

האור והמצלמה הם האהבה הגדולה שלי יום יום שעה שעה. הם האוויר לנשימה ודרך הביטוי הטובה ביותר שלי בעולם. מתרגשת מכל קרן שמש שובבה, אור של זהב בשעת הקסם לקראת שקיעה. הם מרחיבים לי יום יום את שריר הלב ומאפשרים לי להכיל בתוכו עוד אור ואהבה, לחקור עולמות, ללמוד בלי הפסקה את עולמות התוכן של לקוחותי ולצבוע עבורם באור את דרכם להצלחה.

הפער בין האור והצל, השחור הלבן וכל הצבעים שביניהם הצמיחו אותי ושכללו את הרגישות שלי לראות כל מי שאני פוגשת  גם מבעד לשכבות, שיפר את יכולתי להאיר אותו מבפנים ולהקרין את אורו החוצה לעולם, כדי שיהנו ממנו כולם. אני מציירת באור מצלמת באהבה יום יום שעה שעה.

דודו קדיר- אומן

דודו קדיר- אומן

 

צילום מוצר לאמזון
צילום מוצר לאמזון

 

אופטיק האוס, איפור: מורן פרידנר
אופטיק האוס, איפור: מורן פרידנר

 

בלה שחר הלל
צלמת שיווקית, מומחית ויז’ואל לעסקים ופוטותרפיסטית. חיה צילום, נושמת צילום מדברת צילום מאז שאני זוכרת את עצמי. בפרק ב׳ מיוחד, אמא לשלושה ולארבעה שעירים שתיים ממין כלבה ושניים ממין חתול. אוהבת טבע, קולינריה והכי בעולם להכיר אנשים ותרבויות.מלווה עסקים משלב הרעיון עד לשלב ההגשמה. יוצרת שפת ביטוי ויזואלית בעזרת מיתוג וצילום יוצרת קונספט ויזואלי מכוון אסטרטגיה עסקית. מרצה ומנחה סדנאות ויז’ואל בארגונים ולאנשים פרטיים. מלמדת צילום במצלמה ובסמרטפון ומעבירה תהליכי פוטותראפיה בקבוצות וליחידים.ממיסדות עמותת פרויקט עסקית ומפתחת מפגשי עסקית פלוס, בי״ס לנטוורקינג וצמיחה עסקית יצירתית. מנהלת תחום הנטוורקינג בעמותה.יזמית בלתי נדלית, ומתנדבת סדרתית. מציירת באור מצלמת באהבה.