מצבים מאתגרים במשפחה – אבא מאבד את העבודה

שילי פרלמן בטור אישי עלך משבר משפחתי, על נקודת המבט הילדית ועל כיון למחשבה.

אבא עובד כל כך קשה, בכל בוקר הוא יוצא ממש מוקדם, וגם כשהוא כבר בבית מאוחר הוא ממשיך לדבר בטלפון בעניינים של העבודה, לפעמים זה נראה כאילו אבא כל הזמן בעבודה. "אבא דואג לפרנסה שלנו", ככה אמא אומרת כשהוא מפסיק לשחק איתי בכדי לדבר עם הבוס שלו, אני יודע שעל "הכתפיים" של אבא יש הרבה אחריות.

לפני שבועיים משהו השתנה, פתאום אבא בבית כל הזמן (וזה כל כך מוזר, אני בקושי מכיר אותו ככה), אף אחד לא סיפר לי, אבל אני מתחיל להבין שאבא לא בחופש, אולי הוא בעונש וכועסים עליו בעבודה? אני זוכר שעל הכתפיים של אבא יש הרבה אחריות לפרנסה שלנו, מה יקרה עלינו?

אני לא יודע איך להתייחס אל אבא, שפתאום יושב בבית, אני לא רוצה להפריע לו.

אני מפחד מאוד. מה יהיה עכשיו? יהיה לנו כסף לאוכל?

כל החברים הולכים לסרט, אבל אני לא אבקש מהם כסף – כי אין להם. אני לא בא בבקשות ובטח שלא בדרישות, אני לא רוצה לצער את ההורים שלי, אני לא רוצה להעמיד אותם במצב מביך – שאין להם כסף.

מצבים מאתגרים במשפחה שילי פרלמן הבית של שילי

עצרו! האם זה בדיוק הסיפור?
אנחנו לא מדברים עם הילד שלנו ואז הוא מייצר "סרטים", מתוך השלמת פערים.
בהחלט נכון שאבא איבד את העבודה וזו תקופה מאתגרת אבל הילד שלנו לא צריך לקחת את הכל על כתפיו.
מה תפקידנו בכל זה? האם השתיקה עוזרת? האם השיתוף המלא נכון?

אם גם אתם בצומת דרכים, קרה משהו שיצר שינוי במשפחה או כל דבר דומה, סרטון בנושא משברים והתמודדות עימם, הכוללים טיפים, הקישור מצורף כאן.

shailyshome
נעים מאוד - אני שילי פרלמן, נשואה ואם לארבעה ילדים, תושבת שוהם ובעלת המייזם "הבית של שילי". בבלוג אשתף בטיפים ורעיונות לחיזוק הקשר המשפחתי. מוזמנות לעקוב אחרי