מפצח האגוזים – הגירסה העכשווית – שקטק

המלצה חמה – שקטק מציגים עיבוד כוריאוגרפי ומוסיקלי עכשווי למוסיקה של צ'יקובסקי וליצירת המחול הקלאסית

אנחנו אוהבים לחשוף את הבנות לתרבות על כל גווניה. כבר כתבתי בעבר, שתרבות עם ילדים, זו לא מילה גסה, הן בתחום האמנות והן בתחום המחול. חלק מהחשיפה בא לידי ביטוי דרך חוגים, שהם משתתפים בהם וחלק, כשהם מתבוננים ביצירה של אחרים. התחלנו לקחת את הבנות להופעות מגיל קטן. עם הגדולה התחלנו סביב גיל שנתיים, אבל כשהקטנה הצטרפה למשפחה, כבר בגיל שנה ו-4 חודשים הלכנו פעם ראשונה כל המשפחה יחד למופע של שקטק. הייתי מוקסמת ממנה. היא רצתה לשבת על כסא משלה והיתה מהופנטת למתרחש על הבמה. בלי שאף אחד אמר לה, ידעה מתי למחוא כפיים והיה נדמה שהיא כבר למודת מופעים. זו היתה ממש חוויה. מאז ראינו הרבה מופעים בסגנונות שונים. כששמעתי על המופע החדש של שקטק היה לי ברור שנצא לבילוי משפחתי.

מפצח האגוזים – הגירסה העכשווית – שקטק

אני מאוד אוהבת לראות את המופעים של להקת שקטק. מופעים אנרגטיים, עם המון תנועה, קול ושימוש באביזרים, שהם חלק בלתי נפרד מהמופע. במופעים שראיתי עד היום, בכיכובם של יוצרי הלהקה, דני רחום וצחי פטיש, רוב המופע סבב סביב התיגוף (תיפוף על הגוף) ותיפוף על מגוון אביזרים.
המופע של מפצח האגוזים בביצוע שקטק, שונה ומפתיע ממה שהכרתי עד היום. פשוט חגיגה לעיניים ולאוזניים. המופע משלב סגנונות מחול שונים, ביניהם דאנס, היפ הופ, ברייקדאנס, תיגוף, ג'אז, מחול מודרני ואפילו פלמנקו. כל היופי הזה משתלב ונשזר במספר סגנונות מוזיקליים. המוסיקה של צ'יקובסקי מתנגנת בעיבוד מוזיקלי בסגנון אלקטרו-דאנס והיפ הופ.

קרדיט צילום - C.P.U Photography

את המופע מלווים כל הזמן קטעי וידאו ואנימציה באיכות HD, המוקרנים על גבי מסך ענק. מה שמייחד את האנימציה, שהיא הופכת להיות חלק בלתי נפרד מתנועות הרקדנים. נוצרת חוויה מיוחדת, שבה יש פעמים שנראה שהאנימציה משתלטת על הרקדנים ובחלק מהמקרים הפוך. יחד נוצר מעין קסם על הבמה.
הבנות שלי, שלומדות ריקוד ומכירות את סגנונות הריקוד השונים, נהנו לראות ולזהות את מגוון הסגנונות. הקטנה, שלומדת נגינה, נהנתה להקשיב לצלילים ולזהות ביניהם את נגינת הפסנתר. הן פשוט היו מרותקות לבמה ואנחנו איתן.
המופע משלב את הסיפור הקלאסי של מפצח האגוזים עם אינטרפטציה של דני רחום וצחי פטיש לדמויות, לקצב, לצבע ולתנועה.
המופע נפתח בתקציר של הסיפור הקלאסי, כאנימציה מצויירת על גבי המסך הענק וממשיך כסיפור עכשווי, עם דמויות המזכירות את הנוער של ימינו. גם התלבושות ססגוניות ומוסיפות לחגיגה. במהלך המופע כולו משתלבים קטעים מהסיפור הקלאסי בסיפור העכשווי והופכים לסיפור יחיד ומיוחד, סוחף ומלא אנרגיה.


קרדיט צילום - C.P.U Photography

מומלץ בחום. רוצו לראות.

איפה, מתי, כמה ?

המופע הקרוב יעלה בשבת ה-26.10.13 בשעה 11:00 בהיכל אומנויות הבמה בהרצליה
מחיר כרטיס במכירה מוקדמת – 69 ש"ח במשרד הכרטיסים "השרון" בטלפון 03-5400551
המופע מתאים למבוגרים, לצעירים ולילדים