מעקב משלוחים מחו"ל

בחורה עם מחשב נייד

כמות ההזמנות מחו"ל בישראל כבר שברה כל שיא, ועוד ממשיכה לשבור את השיא של עצמה מידי שנה ושנה. יש אנשים שמזמינים כמות עצומה של פריטים מהאינטרנט בחודש, בין אם מדובר בקניות של ממש או סתם בקניות למטרות ריגוש וציפייה, ורובם כמובן מחו"ל ולא מהארץ, בעיקר בגלל המחיר. יכול להיות שעד היום כל הפריטים שלכם הגיעו אך יום אחד זה לא יהיה כך, ולכן הנה מדריך מלא שיסביר לכם כיצד עוקבים אחרי משלוח שמגיע מחו"ל.

השלב הראשון: לברר מתי הוא אמור להגיע

לפני שאתם מתחילים במעקב אחרי המשלוח חשוב להבין מה זמן ההגעה המשוער. זה יכול לעזור לכם לצאת מהפאניקה כי לעתים אנשים נלחצים סתם כשמוצר מסוים שהזמינו מחו"ל לא מגיע בעוד בכלל לא הגיע התאריך המיועד. בדקו מהו מועד ההגעה המשוער ובדקו מתי המוצר אמור להישלח. יכול להיות שגם אם תקבלו מספר מעקב, שעליו נדון בהמשך, הוא לא יהיה עוד רלוונטי כי הוא עוד לא נשלח מחוץ למדינת המוצא שלו ויכול להיות שהוא בכלל עוד לא קיים, אז אין טעם שתבקשו כזה.

משלוח מחו"ל

השלב השני: להבין כיצד הוא נשלח

זה שאתם מזמינים פריטים מחו"ל, או שמא מישהו שלח לכם אותו באופן פרטי, זה טוב ויפה, אך קחו בחשבון כי תהיו חייבים להבין כיצד הוא מגיע בכל שלב ושלב. יכול להיות שהוא נשלח מבין המדינות בדואר בלדרות, יכול להיות שהוא נשלח עם חברות שילוח ויכול להיות שהוא נשלח בדואר הרגיל. זה יעזור לכם להבין היכן תצטרכו לעקוב אחריו ואנשים רבים מפספסים את העניין הזה. יכול להיות שהוא נשלח עם חברה שבשלב מסוים לא מאפשרת לעקוב אחריו בגלל שהוא הגיע למדינה מסוימת או חברה שהמעקב שלה לא מצטיין כל כך, ולכן צריך להנמיך ציפיות כבר מההתחלה.

משלוח באמצעות רחפן

השלב השלישי: לקבל את מספר המעקב

יכול להיות שתקבלו את מספר המעקב יום אחרי שהזמנתם אותו ויכול להיות שתקבלו אותו רק שבוע לאחר מכן. הכול תלוי מתי הפריט הגיע אל חברת השילוח וזו סיפקה את מספר המעקב. מספר המעקב יהיה ארוך מאוד ולרוב יכיל גם מספרים וגם אותיות. את מספר המעקב מוטב לרשום במקום מסוים ולא רק לשמור אותו במחשב וכמובן לשמור אותו במקום שלא ייאבד. קל מאוד לשכוח ממנו בעיקר אם מדובר על משלוח שעתיד להגיע רק בעוד 30 או 60 ימים.

השלב החמישי: להיכנס לעמוד החברה

חברת השילוח חייבת להכיל פלטפורמה נוחה להכנסת מספר המעקב ומעקב משלוחים בין מדינות. בין אם מדובר על משלוח אקספרס קצר של כמה ימים בודדים או משלוח ארוך שנערך יותר מ-60 ימים, האתר של החברה חייב לספר לכם היכן הפריט נמצא בכל שלב. מספר המעקב יעזור לכם להבין האם הוא הגיע לקראת שליחתו הסופית מחוץ למדינה, האם הוא נשלח, האם הוא הגיע, האם הוא תקוע במכס וכולה. כך תוכלו תמיד להיות עם היד על הדופק ולהבין מתי הוא קרוב להגעה.

שוני מהותי בין החברות

אל תצפו שמעקב משלוחים יהיה נוח בכל פעם ופעם. יכול להיות שפעם אחת הזמנתם פריט מסוים ממוכר מסוים שמשתמש בשירותיה של חברת שליחות מהירה ויקרה יותר ולכן הכול עבר בצורה נוחה וחלקה, אך בפעם הבאה החברה תהיה הרבה יותר מבולגנת והפלטפורמה שלה לא תהיה נוחה כל כך. יכול להיות שהמוכר גם לא יספק לכם את מספר המעקב מה שיכול להרתיח אתכם מעצבים. כמו כן, יש חברות שמציינות רק את השלבים בכלליות בעוד חברות אחרות יציינו את הזמן המדויק שבו הפריט עבר כל שלב ברמת הדקות.