מעצבן להיות עצמאית במדינה שלא סופרת אותי במיוחד בימי קורונה

בימים אלו אני מנסה לשמור על חיוביות לחיות בחיובי ולא בשלילי אבל ראבק זה מקומם אותי שליש מבני ברק חולים ואז אני נכנסת לאתר של לשכת התעסוקה ואין שם קטגוריה לעצמאים

Photo by Andre Hunter on Unsplash

מתחילת ימי קורונה הרו״ח שלי שולחת לנו מיילים עם עידכונים איך להתנהל, איך להגיש דוחו״ת מה הזכויות של העובדים שלנו וכל אלו לא עזרו לי בכלל.

אני עצמאית מעל 6 שנים יש לי עסק קטן שטיפחתי לבדי, Chic&Comfy אני יבואנית, אני מעצבת, אני משווקת, אני מוכרת, אני שירות לקוחות אני הכול! ומה עוד אני ? אני לא מתלוננת! כי זו הדרך שאני בחרתי. אבל ראבק בימים האחרונים אני כבר ממש כועסת
לפני יומיים קיבלתי מייל נוסף מהרו״ח שלי ובשורה חדשה בו הנחיות איך להיכנס לאתר הביטוח הלאומי ולישכת התעסוקה ולמלא את הטפסים כדי להגיש בקשה להחזר מהמדינה.

וואו מודה התרגשתי,אמרתי לעצמי הנה המדינה עושה משהו ובאה לקראת העצבאים שנושאים בנטל כל הזמן, המדינה תעזור לי לעברו את התקופה הכל כך קשה הזו.

״הבטחת הכנסה לעצמאים ולבעלי שליטה
טרם התפרסמו הנחיות של האוצר בעניין מענקים או פיצויים לעצמאים או בעלי שליטה אולם ממידע שהתקבל מביטוח לאומי אני ממליצה לכל העצמאים ובעלי השליטה שסוברים כי הכנסתם החודשית (מכל המקורות)במרץ תהה נמוכה מהסכומים הנקובים באתר של ביטוח לאומי להגיש תביעה לאבטחת הכנסה.לצורך כך יש להתייצב דיגיטאלית בלשכת התעסוקה בלינק הבא: כאן 
אבקש להדגיש כי לצורך תביעה בגין חודש 3/20 חובה להירשם עד 31/3 באתר לשכת התעסוקה על כן יש למהר ולהירשם.

לאחר מכן יש צורך להגיש תביעה להבטחת הכנסה באתר של ביטוח לאומי בלינק הבא: כאן   ״

 

ניכנסתי לאתר ואז ממש ממש ממש התעצבנתי!

עצמאי שניכנס לאתר של לישכת התעסוקה לא ימצא קטגוריה של עצמאי בכל הקטגוריות אבל אברך/תלמיד ישיבה כן!
כן עצמאי שעובד ומשלם מיסים כל חודש, עצמאי שנאבק יום יום כדי לתת שירות ולשרוד במדינה שלא מקלה בכלום, הוא לא זכאי לקטגוריה .
אך אברך / תלמיד ישיבה שיושב כל היום על התחת שלו לא תורם כלום למדינה חוץ מהפצת קורונה הוא זכאי לדמי אבטלה.

91521851_3107589709274957_5171849933937967104_o

התכתבתי עם הרו״ח שלי לאורך כל שלבי מילוי הטפסים שאלתי אותה מה אני אמורה לעשות אז היא ענתה לי ״לצערי הם לא שינו באתר ולא התאימו אותו לאופציה החדשה. תמצאי שם דרך למלא את הנתונים שפשוט יהיה לך רישום בלשכת התעסוק  גם אם חא כל הנתונים מלאים נכון. גם לא חובה למלא את כל הנתונים.״

לא שינו את האתר ??? נו באמת עמד רוה״מ מר בינימין נתניהו ואחריו שר האוצר מר כחלון ונהמו בפני האומה על התקציבים שהם יעבירו על העזרה שהם יתנו לעסקים הקטנים, לעצמאים ואף אחד לא חשב בכלל שאין שום דרך שזה יבוצע???

אני באמת משתדלת לא להתמרמר, לשמור על בריאות בני משפחתי, אנחנו יושבים בכונסים בביתנו כבר למעלה משבועיים, העסק שלי היה אמור להיות עכשיו בשיאו תקופת החג קניות מתנות, הרבה מכירות וכלום הכל נעצר.

אתמול ממש ממש התעצבנתי על החוצפה , על חוסר הצדק, על חוסר נוראי בחלוקת הנטל!!!!

ממשלת ישראל כשלת לגמרי !!!!!

Photo by Andre Hunter on Unsplash
Photo by Andre Hunter on Unsplash

 

 

תיזכרו אהבה לא תציל את העולם אבל היא תעשה אותו מקום טוב יותר לחיות בו!
יעל טייץ
Chic&Comfy

יעל טייץ
אמא לחמישה ילדים ,נשואה בהרבה אושר ואהבה ,בעלת עסק לטקסטיל יחודי chic&comfy, רוכשת אהבה גדולה מאוד לבישול ואפיה , אוהבת ספורט במינונים נמוכים,פעילה בהתנדבות בעמותת מעגל נשים 911 הרצליה-כ.שמריהו.מכורה לדיגיטל.