מעלוני מדרגות – הדרך הבטוחה לניידות

בחורה עם מחשב נייד

אנשים רבים, מבוגרים בעיקר אבל לא רק, מתקשים בניידות. אלה יכולים להיות מבוגרי שההליכה כבר קשה להם, אנשים הסובלים משיתוק ברגליהם, אנשים שעברו ניתוח בגפיים התחתונות וזקוקים לזמן התאוששות והחלמה רב, אנשים שנפגעו בתאונה ועוד. על מנת להקל עליהם את הניידות בתוך הבית פנימה, פותחו מעלוני מדרגות – מעלונים שמטרתם לסייע לאנשים המתקשים בניידות והמתגוררים בבית בן למעלה מקומה אחת.

התאמת הבית למצב החדש

אם בעבר אנשים רבים שנתקלו במצב חדש שבו הם עצמם או בן משפחה אחר המתגורר בבית נזקקו לסיוע בניידות אלצו לעבור לבית אחר, ללא מדרגות, על מנת להקל על הניידות ולאפשר נגישות מוחלטת לכל מקום, הרי שהיום הדבר הוא בכלל לא בגדר הכרח. זאת משום שלאחר פיתוחם של מעלוני מדרגות – מתקנים המסייעים לאנשים המוגבלים בניידות לעלות בקלות יחסית אל הקומה השנייה, אין צורך לעבור דירה ואפשר להתאים את הדירה הקיימת למצב החדש.

הסוגים השונים

ישנם שני סוגים עיקריים של מעלוני מדרגות:

  • מעלון מדרגות כיסא – מעלון הכולל כיסא ומיועד לאנשים שאינם מתניידים באופן קבוע באמצעות כיסא גלגלים אלא זקוקים רק לסיוע בעלייה במדרגות. המעלון מותאם בצורה מושלמת לתוואי המדרגות, ומאפשר את קיפול הכיסא כשהוא לא בשימוש, על מנת שלא לחסום את המעבר.
  • מעלון מדרגות משטח – מעלון הכולל משטח המיועד לנשיאת כיסא גלגלים. מדובר במעלונים המיועדים לאנשים המוגבלים בניידותם ואשר מתניידים במשך רוב הזמן באמצעות כיסא גלגלים. בצורה שכזאת הם יכולים להמשיך לשבת על כיסא הגלגלים ולעלות בקלות רבה אל הקומה השנייה.

שני הפתרונות הללו מאפשרים לבעלי מוגבלות בניידות להמשיך להתגורר בביתם המוכר, מה שמאוד עוזר להם משום שהם לא צריכים להתמודד עם שינוי נוסף בחייהם. כמובן שמומלץ מאוד להתייעץ עם בעלי מקצוע על מנת לבחור את המעלון הנכון והמתאים לצורך, ולהתאימו לתוואי המדרגות הקיים בתוך הבית פנימה.

גם במקומות ציבוריים

כמובן שאותם מעלוני מדרגות מדוברים מתאימים להתקנה לא רק בבתים פרטיים אלא גם במקומות ציבוריים כגון מסעדות, בתי קולנוע ועוד, הנמצאים במקום גבוה שאינו נגיש לבעלי מוגבלויות בניידות. למקומות כאלה יתאימו בדרך כלל מעלוני מדרגות משטח, המותאמים לאנשים המתניידים באמצעות כסאות גלגלים.

רק בחברה טובה

כמובן, שאם אתם מתעניינים בהתקנת מעלוני מדרגות, חשוב שתפנו לחברה המתמחה בתחום על מנת שתוכלו להיות בטוחים שאתם מקבלים מוצר מתוצרת החברות המובילות בתחום ובאחריות מלאה. חשוב לוודא שהמתקן עומד בכל תקני הבטיחות ויאפשר לכם ניידות בטוחה בתוך ביתכם. אם אין באפשרותכם לקבל המלצות על חברה שכזאת חפשו חברה ותיקה בתחום המשרתת לקוחות רבים, וודאו שאתם מקבלים ייעוץ מקצועי, אחריות והתקנה בטיחותית על ידי אנשי מקצוע.