מעטפת הלב

אסף צפור, מיוצרי "החמישייה הקמארית", "בטיפול" ועוד, הוציא ספר חדש: מעטפת הלב. קיראו מה חשבתי על הספר.

בחורה עם מחשב נייד

במכתב המקדים שקיבלתי עם הספר היה כתוב שמדובר בספר שנכתב במבנה חדשני וייחודי, שבו מסופר סיפור אהבה אחד בארבע ווריאציות שונות.
הרומן מתרחש בעצם בקווים מקבילים, בזמנים משתנים, ובנסיבות אחרות. הדמויות משתנות ומשנות צורה, ורק שמות הדמויות והנושאים המעסיקים אותן נשארים זהים.

על מה הספר

הספר עוסק בגרסאות שונות לסיפור רומנטי בין כמה גיבורים מתחלפים, ששמותיהם נשארים זהים. הנושאים הם כמובן מה שמעסיק את כולנו: החיפוש הבלתי פוסק אחר אהבה אבודה או כזו שאף פעם לא נמצאה ולכן גם לא ממש אבדה, בגידות, פרידות וחזרות, ומה מילים ומעשים שלנו עושים לאחרים.
pericardium

מה חשבתי עליו

מאוד אהבתי את כל החלק הראשון של הספר: התחברתי לדמויות: ליאיר, לאוסי, למאירה, אפילו לצ'רלי. רציתי לקרוא עליהן עוד, לדעת מה הן בחרו בסוף, מה הן עושות עכשיו, מה השתנה בחיים שלהן ומה נשאר אותו הדבר. למרות שרציתי, המחבר בחר משהו אחר. כל חלק עוסק לכאורה באותן דמויות ורק בנקודת זמן אחרת אך בפועל הן שונות לחלוטין. אותי זה בלבל, ולא ממש התחברתי לחלקים האחרים בספר. למרות זאת, הספר בהחלט כתוב היטב והנושאים בהם הוא עוסק כמובן עניינו אותי באופן אישי ואני בטוחה שגם יעניינו אחרים.

איך זה מתחיל

"מה את, מטומטמת? תעופי מפה," קרא יאיר בכעס, אבל שמר על מרחק בטוח מהנערה. היא נשענה קדימה, ידיה אוחזות בסורגי הברזל שסגרו על החנות, ראשה היה שמוט ושערה הסתיר את פניה, אבל יאיר זיהה אותה. "סליחה," היא מלמלה באומללות, אבל המשיכה ונזפה בו, "אבל מה אתה צועק עלי? אתה לא רואה שאני מקיאה?"
"בסדר," הוא אמר, "מה את מקיאה בכניסה לחנות?"
היא ניסתה להרים את הראש, אבל זה היה יותר מדי בשבילה והיא כמעט מעדה, אצבעותיה נאחזו בחוזקה בסורגים.
"את בסדר?" הוא שאל בבהלה.
לעוד המלצות ודיונים על ספרים – קליק למועדון הקוראות שלנו.