מסר נועז של נשים מצליחות ויפות

על המלחמה של בילי אייליש בדימוי גוף, והמראה החדש של השחקנית אמילי רטיוואסקי נספר בפוסט זה

בחורה עם מחשב נייד

הנה שני סיפורים על נשים מצליחות:

1: השחקנית האמריקאית אמילי רטאייקאוסקי הגיעה לעיר הגדולה ניו יורק אתמול כדי להתארח בתכנית טוק שואו של סת' מאיירס עם אאוטפיט קיצי למדי, למרות מזג האוויר הקודר בתפוח הגדול.

מי שהוכיחה לאחרונה שהיא לגמרי מצטיינת בגזרת הסטריט סטייל, החליטה הפעם לצאת לסידורים בעיר עם הבגד שמיועד לצילומים באולפן.

חשוב לציין בהקשר זה כי מדובר בשמלת מיני חומה מבריקה עם חיתוך בבטן, השייכת לקולקציית אביב-קיץ 2020 של המותג האוקראיני BEVZA.

שמלת המשי עולה 375 אירו וחייבים להודות – היא נראית על רטאייקאוסקי הרבה יותר טוב מאשר על דוגמנית המותג.

לשמלה הקצרצרה הוסיפה אמילי סנדלים, כאילו עכשיו אמצע יולי, ואייליינר חתולי.

שמלת המשי החומה לא הייתה הבחירה היחידה של רטאייקאוסקי באותו יום.

, אחרי שהיא סיימה את הסידורים בעיר ואת הצילומים לתכנית, הגיעה לגאלה בניו יורק של ארגון בתחום האומנות, כדי להרים לחברה קרובה שעלתה לנאום במהלך האירוע.

לטובת הערב הנוצץ לבשה רטאייקאוסקי טופ שחור קטנטן שמתחבר למכנסיים שחורים רחבים עם חגורת בטן זהובה.

אפשר לסכם את היום הזה בתור יום שרירי הבטן החשופים של אמילי רטאייקאוסקי.

בנוסף היא הוסיפה למראה שלה את התיק השחור הפופולרי של בוטגה, שנראה שיש אותו בארון לכל הפאשניסטות באשר הן.

בעלה, סבסטיאן ביר-מק'קלארד, שהתלווה אליה לגאלה, הלך על הלוק הקז'ואלי ובחר בחליפה ספורטיבית אפורה ומבריקה מעט, עם חולצת טי שחורה מתחת.

2: ביום שני האחרון פתחה הזמרת הצעירה בילי אייליש את סיבוב ההופעות העולמי שלה במיאמי ) עם מסר חזק על החפצה ושיימינג-גוף.

בסרט הווידאו שהוקרן במהלך ההופעה, אייליש נראית פושטת את בגדיה בזה אחר זה, נשארת בחזייה שחורה ושוקעת אל תוך נוזל שחור עכור, דמוי זפת – עד שהיא נעלמת.

על רקע סרטון הווידאו הפרובוקטיבי, שמראה את הכוכבת בת ה-18 כפי שמעולם לא נראתה, אייליש מסרה לקהל שלה מונולוג חריף וחזק שנמשך כשלוש דקות, על הנטייה של הסביבה לשפוט אותה כל הזמן, על בסיס המראה שלה.

ניתן לראות כי הזמרת הצעירה בילי  אייליש יוצאת בחריפות נגד המשמיצים, שמצד אחד טוענים שהיא "לא אישה" בגלל הלבוש שלה, ומצד שני יאמרו שהיא מופקרת אם תיפרד מהבגדים הגדולים.

כלומר, המסר שהיא רוצה להעביר הוא כזה: לא משנה מה תעשי – תותקפי – זוהי תחושה המשותפת לנשים רבות בתעשייה, וכן לנשים מן השורה.

ניתן לראות כי כמה מאתרי הרכילות הגדולים בעולם כמו "הסאן", הצניעו את המונולוג הנוכחי, ובחרו להתמקד בכותרות בסגנון "בילי אייליש נשארת ללא חולצה בהופעה פרובוקטיבית במיאמי".

זו לא הפעם הראשונה שאייליש משיבה לביקורת. בריאיון בשנה שעברה אמרה: "לתגובות חיוביות על איך שאני מתלבשת יש את אלמנט הסלאט-שיימינג, כמו, 'אני כל כך שמח שאת מתלבשת כמו בן, כך שגם בנות אחרות יכולות להתלבש כמו בנים, ואז הן לא פרוצות'". בנוסף, מי שיצלול למילים של שיריה ימצא שם לא מעט ביקורת – ולא רק כזו שנוגעת לשיימינג-גוף. אייליש, שעובדת בצמוד לאחיה פיניאס (המפיק ומי שכותב יחד איתה את המילים והלחנים), נוגעת בסוגיות שמטרידות אותה באופן ישיר, אם מדובר בשימוש בסמים, דיכאונות, מערכות יחסים ועוד. במהלך הקריירה הלא-ארוכה שלה היא זכתה פעמים רבות גם במחמאות על הקול החדש והמרענן שהיא מביאה למוזיקה הפופולרית ועל העמדה הלא סטנדרטית שהיא מייצגת.

   פרטים אודות בילי אייליש

חשוב לציין כי הזמרת בילי אייליש עברה הרבה בשנה החולפת: היא הפכה לכוכבת הגדולה ביותר של עולם המוזיקה, עם אלבום בכורה ששבר שיאים, זכתה בלא פחות מחמישה פרסי גראמי  והייתה לזמרת הצעירה ביותר שכתבה וביצעה את שיר הנושא של סרט בסדרת ג'יימס בונד.

בנוסף, היא נודעה כמי שבוחרת ללבוש בגדים גדולים יחסית, בניגוד לכוכבות אחרות בתעשייה, ואפילו על כך ספגה ביקורת.

בדיוק כפי שכוכבות הבוחרות בלבוש מינימלי או פרובוקטיבי יותר – או בעצם כל סוג של לבוש – מוצאות עצמן כיעד להתקפות חוזרות ונשנות.

קשה לומר שהמסר של אייליש חדש או יוצא דופן.

חשוב לציין בהקשר זה כי נשים הנמצאות בפרופיל גבוה, בתעשיית המוזיקה וביתר ענפי הבידור, יצאו נגד שיימינג הגוף שהן והקולגות שלהן חוות, עשרות אם לא מאות פעמים.

ועדיין לא כדאי לזלזל או להקל ראש באמירה של אייליש שמגיעה במהלך סיבוב הופעות עולמי, בקליפ שיוקרן ככל הנראה בכל הופעותיה ויגיע אל ממיליוני מעריציה ברחבי העולם – שחלק נכבד מהם צעירים מאוד.