"מסע פיננסי" – הספר להצלחה פיננסית של המשפחה הישראלית- ד"ר יריב שולם

 

חמישי שמייח

ישנם כמה דברים שלא מלמדים אותנו לגביהם, גם חינוך ילדים, וגם חינוך לחסכון וכלכלת המשפחה. שני דברים שלעניות דעתי חשובים לנו כל כך בחיים והם למעשה הבסיס לחיים, וצריך שיהיה בסיס עם יסודות חזקים וטובים כדי לחיות את החיים הטובים בצורה הכי טובה שיש מבלי לפגוע בכיס יותר מדי, לנווט נכון את הספינה.

בית זה כמו מפעל ואפילו לא קטן. הוצאות והכנסות ואנא שימו לב שההוצאות יעלו על ההכנסות. שימו לב והקפידו לא להיות במינוס בבנק. חשבו נכון את צעדיכם, איפה להשקיע כסף, האם כדאי לקחת סיכון או שמא לא.. קנו את הקניות במקום מרוכז וזול, בצעו סקרי שוק, אל תקנו בעיניים עצומות.

חסכו בדברים שאפשר, ספרי לימוד משומשים, מחזור של דברים מסוימים, העניקו מתנות מהלב אך לא מהכיס, כלומר מה שאני מתכוונת, אפו  עוגה כמתנה, עוגיות או רקחו ריבה ושימו בצנצנת עם סרט יפה. לדעתי זה הכי כיפי לקבל מתנה כזו מהנשמה.

התנהלו נכון, אל תפזרו את הכסף לכל עבר. תקציבו לעצמכן/ם סכום מסווים לבגדים, נעליים. חסכו בהוצאות הללו.

טיילו גם בארצנו היפה ויש הרבה שטרם ראיתן/ם תתפלאו.. החיים שלנו הם כמו מסע והכי טוב שהמסע יהיה מבוסס ומושתת על חיים בריאים ונכונים מבחינה כלכלית גם כן.

תוכלו לקרוא בספר ולהתרשם. אני ממש התרשמתי לטובה מהטיפים , מהנתונים, מהשינוי שהספר יכול לחולל אצלכן, איך להתנהל, ושכדאי לבדוק בכמה סוכניות ביטוח לפני שמבטחים את הרכב, לצמצם במספר כרטיסי האשראי, האמינו לי שאפשר וניתן גם להתנהל עם כרטיס אחד, היתר מיותרים לחלוטין. כל אלו ועוד יכולים לחסוך לכן/ם הרבה כסף בחודש.

ממליצה מאוד לקרוא את הספר, ללכת לפיו, יהיו לכן תובנות. שיהיה בהצלחה.

 

 

ספר חדש: מסע פיננסי, המפה להצלחה פיננסית של המשפחה הישראלית

ד"ר יריב שולם, בעל דוקטורט בהתנהגות צרכנים וחינוך פיננסי של התא המשפחתי, איגד את כל הידע המקצועי שלו לספר חדש שהוא מוציא לאור, המציע טיפים והמלצות להתנהלות כספית משפחתית בריאה. הספר "מסע פיננסי" מזמין את הקורא לייצר לעצמו תוכנית הבראה כלכלית שתלמד אותו לצמצם הוצאות בלי לקנות פחות, להגדיל הכנסות פאסיביות, מתי וכיצד מומלץ לקחת הלוואה כספית ועוד ועוד.

בטוחים שאתם יודעים כל מה שצריך על כסף, אבל לא מבינים לאן הוא נעלם לכם? הייתם רוצים לשפר את מצבכם הכלכלי בכמה מהלכים פשוטים מבלי לפגוע באיכות חייכם? חולמים לצאת מחובות שאתם שקועים בהם כבר שנים? ספרו החדש של ד"ר יריב שולם "מסע פיננסי" הוא התשובה עבורכם.

הספר הוא מדריך להתנהלות עם כסף, הכתוב בשפה קולחת וברורה. כל פרק בספר מחולק לשלושה חלקים: החלק הראשון כולל ידע – הסברים לוגיים ומחקרים ודוגמאות בנושא בו עוסק הפרק. החלק השני מסכם בתמציתיות את הנקודות המרכזיות בפרק והחלק השלישי הוא מעשי ומזמין את הקורא להפוך את התיאורה למעשה ולהפוך את החומר מדיון תאורטי לתהליך של שינוי מעשי. חלק זה וכולל משימות לתרגול ויישום ההמלצות שניתנו בכל פרק. את הספר מלווה מפה שמסייעת לקורא להבין איפה הוא נמצא בכל שלב בתוך תהליך ההבראה הפיננסית. מפה זו אף עוזרת למצוא מידע על סוגיות שמעניינות את הקורא ונוגעות להתנהלות הכספית שלו ושל משפחתו.

"מסע פיננסי" מציע מידע מפורט על סוגיות כלכליות שמעסיקות משפחות רבות בישראל. בין השאלות המרתקות שזוכות בספר להתייחסות מעמיקה וטיפים להתנהלות נכונה: כיצד מתמודדים עם הוצאות לא מתוכננות, איך יוצרים איזון נכון בין הכנסות להוצאות, כיצד הגדלת הכנסה ממקום עבודה נוכחי, איך מפתחים הכנסות פאסיביות, כיצד מייעלים את ההוצאות מבלי לוותר על כל מה שרוצים, סוגי כרטיסי אשראי מומלצים לשימוש, כיצד לצמצם הוצאות על ביטוחים, טיפים ללקיחת הלוואה בטוחה ונכונה עבורכם, כיצד מחליטים על גובה המשכנתא שכדאי לקחת, שלוש שיטות מומלצות לסחור בבורסה ועוד ועוד.

ד"ר יריב שולם, בעל תארים בעבודה סוצילאית (B.S.W), מנהל עסקים (M.B.A) ודוקטורט בהתנהגות צרכנים וחינוך פיננסי של התא המשפחתי. הוא ריכז סניף של עמותת פעמונים והיה שותף בצוות המרצים של הארגון. בעשרות האחרון עסק בהוראה וליווי פיננסי של אלפי משפחות בישראל וכיום הוא מעביר הרצאות בנושא ברחבי הארץ.

מחיר: 68 שקל

כריכה: רכה

איורים: אלישע שולם

הוצאה: אוריון

להשיג ברשתות הספרים סטימצקי וצומת ספרים ובחניות הספרים המובחרות.