מסע הקסם המסתורי של הביטלס

המלצה חמה לכל המשפחה על תערוכה שלא תשאיר אף משתתף פאסיבי: חוויה מוסיקלית מעשירה על הביטלס דרך 5 תחנות, שמאפשרת לכל מבקר ללמוד לפחות עוד משהו אחד חדש

GIL_3775

.
בשנות ה-60 הביטלס לא הגיעו להופיע בארץ, אבל עכשיו הם נמצאים כאן ובגדול וזו הזדמנות נפלאה להכיר את "ארבעת המופלאים" וללמוד על הדרך שהם טבעו בעולם המוסיקה, שהשפיעה גם על עולמות אחרים ומשפיעה עד היום. ניצלנו את חופשת הפסח לבילוי משפחתי בקצב שירי הביטלס בתערוכה האינטראקטיבית החדשה שבמוזיאון הילדים ויצאנו למסע מודרך קסום.

promo_long

מהרגע שנכנסנו למרכז "בגובה העיניים" לא יכולנו להפסיק להתפעל מהיופי שעטף אותנו. צילומים וציורים של ג'ון לנון, פול מקרטני, ג'ורג האריסון ורינגו סטאר בשחור לבן, בתבליטים ובצבעים מסתכלים עלינו מכל כיוון.
.

beatlescollage

.
המסע התחיל בסרטון היכרות עם הביטלס. אחרי טעימה קצרה מהאבולוציה שהם עברו במהלך השנים, התחלנו להכיר אותם קצת יותר מקרוב. התחלנו עם החדר של גלריית האמנות. החדר הזה סוקר את כל העשור שבו פעלה הלהקה, החל מהרגע שהם החליטו להקים את ההרכב והופיעו מול עשרות בודדות ועד שהפכו לתופעה שנקראה הביטלמניה והופיעו בפני 50,000 איש ובהמשך עד שהלהקה התפרקה.
.
artgallery
.
ההסברים בחדר מלווים בהשמעת המוסיקה של הביטלס מתקליטי ויניל של הלהקה על רקע פטיפון עם תמונות שלהם. על הקירות כל עטיפות התקליטים, צילומים, תמונות אמנות, מפרטים של גיטרות עם ציורי הלהקה, ציורים, פסלים ופריטי לבוש.
משם המשכנו אל חדר ה-Being a Beatle, שם שמענו סיפורים מעניינים על החיים והילדות של כל אחד מחברי הלהקה דרך משחק טריוויה.
.

GIL_3837

.
עכשיו כבר התחממנו מספיק ועברנו לחלק האחורי של החדר, בחרנו אחת מהתלבושות האופייניות של הביטלס והתנסנו בהופעה חיה עם גיטרות ותופים.
.

GIL_3838

.
אחרי שחיממנו את הגרון, היה הכי טבעי להכנס אל אולפן ההקלטות (Abbey road), לראות את כלי הנגינה בהם השתמשו הביטלס, לנגן עליהם ולשחק עם ערוצי הסאונד. למדנו איך בנוי אולפן ההקלטות, מה זו קונסולה, איך השיר מקבל עומק, גוונים וצלילים ומה התפקיד של כל כלי נגינה בשיר הבוקע מהתקליט.
.

GIL_3882

.
בתחנה הבאה, לצלילי השיר All you need is love, למדנו איך עורכים קליפ באמצעות מחשב ותוכנת עריכה. כל אחד ערך את הקליפ שלו מבין קטעי השיר, שביצעו אנשים וילדים מרחבי העולם. כל אחד ישב מול מסך ובחר את המקטע המועדף עליו בשיר מבין מספר אפשרויות. בכל שלב בחרנו עוד מקטע של השיר עד שהגענו לסופו. תוך כדי השמעת הקליפ הוספנו אפקטים וקיבלנו את הקליפ האישי שלנו.
.

GIL_3886

.
רגע לפני שסיימנו, הכינו לנו הפתעה. רוצים גם? ממליצה לכם להצטרף למסע שלכם ולהנות מההפתעה.

איפה, מתי, כמה

מרכז "בגובה עיניים" במוזיאון הילדים הישראלי, שדרות ירושלים 214, חולון
חובה לתאם ביקור מראש בטלפון 03-6503000 או דרך האתר
מחיר כרטיס : 65 ש”ח, כל הסיורים מודרכים והם מתקיימים לפי 3 קבוצות גיל: גילאי 5-8, גילאי 8-12, סיורי נוער מגיל 12 ומבוגרים
אורך הסיור: כשעתיים