המסע להצלת הבית שלנו

לפעמים המסע המתוכנן נתקע באמצע הדרך וצריכים לעשות מעקף, משפחתי ואני הגענו לשלב המעקף. הפיגור בתשלום המשכתא הוביל אותנו לשעריו של כונס הנכסים. עלינו לגייס 180,000 ₪ כדי להציל את הבית שלנו

בחורה עם מחשב נייד

הבלאגן התחיל לפני כ-10 וחצי שנים.  כמובן שללא כוונה ודווקא עם הרבה רצון טוב והתכווננות לטוב ביותר.  כששלמה היה בן 60 ואני בת 45 החלטנו שהגיע הזמן להגשים חלום חיים. אחרי מגורים של 22 שנים בבית בן 3 חדרים קומה רביעית ללא מעלית 7 נפשות וכלב. בחרנו לאפשר לחלום להתגשם ולעבור לגור בבית גדול יותר עם  גינה ולהיות מאושרים, בחרנו לעבור לאזור ממש לא יוקרתי בקריית ים. שכונת ג' קרוב לחברים שלנו ולבית הכנסת. הנתונים שלנו היו טובים היה לנו נכס, הייתה לנו עבודה קבועה, שלמה כמציל בחוף הים בקריה ואני עבדתי כמנהלת חשבונות.  5 ילדים שיחיו, הגדול עזב את הבית והכי קטנה הייתה אז בת 4/ חיפשנו וחיפשנו מעל שנה ובסופו של דבר מצאנו את הבית המיועד. ממש כמו החלום של שלמה בית בקומה 2 מעט מדרגות גינה בחזית בקרבת בית הכנסת.

משפחת נמר

צילום: אלבום פרטי

נלהבים רצנו לבנק קיבלנו משכנתא ורכשנו בית עם אופציה לבניה ושיפוץ רציני. ה"בלגן" התחיל כבר בשלב אישור תוכניות השיפוץ והבניה כאשר במשך שנתיים וחצי המתנו לכל האישורים והתוכניות. לבסוף כשאלה הגיעו, שמחים התחלנו לבחור קבלנים לביצוע העבודה, מצאנו ואפשר להתחיל. מתחילים את השיפוץ בשלב הראשון היה צריך להרוס חלק מהמבנה הקיים. במהלך הימים ירדו גשמים שגרמו להצפת המבנה כולו כולל הקומה הראשונה בה התגוררו השכנים החדשים שלנו, היינו מיואשים, מנסים להבין איפה הבעיה? רי שילמנו לקבלן על יציקת גג!  בשלב הזה הבנו שהתשלום וקבלן א' נעלמו. מתחילים שוב לחפש קבלן, מוצאים, מתקדמים, גם הוא לא עומד בהסכמים ועושה נזקים. כך החלפנו 4 קבלנים, כל אחד מהם הורס וממשיך הלאה ואנחנו מנסים לתקן.  הקבלן הרביעי הגדיל לעשות, הוא יצר קרעים ביריעות האיטום וריצף עליהן את הגג.  בנינו את בית החלומות שלנו צנוע גדול ולכל ילד חדר.

כאשר תהליך הבניה נמשך עם כל התקלות כמובן שבאו גם התגובות הגופניות – שברתי כתף, החלפתי מקומות עבודה ובשנה האחרונה בדיוק לפני שעברנו אימי חלתה בסרטן הריאות בפעם השנייה ואני הייתי חולה כל הזמן.  במהלך השנה הראשונה בבית החדש קרו מספר ארועים שטלטלו בחוזקה את חיינו: אימי נפטרה,  אני עברתי 2 ניתוחים כשנה אחרי נפלתי בעבודה והייתי בתאונת עבודה שהיתה סמוכה לחופש פסח וישיבת שבעה על אחי למחצה ז"ל. כתוצאה מכך החליטו במקום עבודתי ש"כלו כל הקיצים" כאשר חזרתי מהשבעה פוטרתי מהעבודה. כעבור חודש בתנו הגדולה נפלה שברה את כף הרגל ומאז סובלת ממחלה איומה שנקראת C.R.P.S וכעבור חודש נוסף בדיוק ביום בו עשיתי חפיפה למחליפה שלי שלמה עבר ארוע מוחי בעבודה.

בגיל 50 הבנתי שכנראה כיוון שאני לא צועדת בנתיב הייעוד שלי אני "חוטפת" מכות גופניות ללא הרף, התחלתי להציע למכירה תכשיטים שהכנתי כתחביב כדי להכניס כסף לבית, עדיין לא הצלחתי להגשים את מלוא הפוטנציאל שלי כמטפלת מאמנת ומתקשרת.  לאט לאט במקביל למכירת תכשיטים ויצירת סדנאות, המשכתי ללמוד ולהתפתח. כעבור כשנה בחרתי להציע גם את שירותי התקשור והטיפול שלי וככה בהדרגה בניתי את העסק שלי שנמצא בצמיחה כל הזמן. בתקופה זו של בניית העסק ניסיתי לעבוד במקביל כמנהלת חשבונות ובכל פעם התקבלתי "דווקא" לעסקים שנסגרו תוך זמן קצר ובעצם נבעטתי החוצה כל הזמן כאילו שהיקום רצה לאמר לי תביני כבר! מאז אני בוחרת מדי יום להשקיע בעסק שלי בייעוץ הכוונה והדרכה ומבחינה בריאותית כבר 5 שנים שאני לא "חולה" לא בולעת אנטיביוטיקה  ובכללי מרגישה טוב.

שלמה ואני חתונה

שלמה ואני בחתונה (אלבום פרטי)

בתהליך בניית העסק (שאני עדיין בעיצומו) וכיוון ששלמה יצא לפנסיה היו חודשים בהם לא עמדנו בהתחייביות הכלכליות שלנו חזרו הוראות קבע, שיקים, נוצר גרעון גדול בתשלום המשכנתא, מלקוח מועדף הפכנו ללקוח מוגבל באמצעים. לפי היועצים הכלכלים היינו צריכים למכור את הבית מזמן ובכל זאת למרות כל המצב הגרוע, השיפוץ המסיבי שהבית צריך לעבור זו קורת הגג היחידה שלנו, זה החלום שלנו, הבית שעבדנו עבורו כל חיינו, הנכס היחידי שיש לנו אומנם ממושכן אבל מלא אהבה, ארוח ונתינה. שלמה לא חזר לעצמו לאחר הארוע המוחי ויש לי חשש שאיבוד הבית ישבור אותו ואותנו איתו.

 הפיגור בתשלום המשכתא הוביל אותנו לשעריו של כונס הנכסים. עלינו לגייס 180,000 ₪ כדי להציל את הבית שלנו. בשלב הראשון עלינו לגייס 80,000 ₪ לכיסוי חוב המשכנתא, השלב השני לגייס עוד 100,000 ₪ לטובת שיפוץ SOS שהבית חייב לעבור.

כאן אנחנו מבקשים עזרה, עזרה לגייס את הסכום בתמורה לשירותים ומוצרים שאנחנו וחברנו יכולים לספק.  

אנחנו מבקשים ממכם שתרכשו תמורה מבנק התמורות המצ"ב:

בבקשה שתפו ועודדו חברים ומכרים נוספים לרכוש מאתנו טיפולים, תכשיטים, מתנות לחג ועוד ועוד.

בעזרתכם נוכל להצליח ולהשיב לעצמנו את החלום.