מסע ביקב ויתקין

כל פעם שהרחתי את היין מסוג אחר, עצמתי עיניים וראיתי תמונות לא מוכרות לי, של כרמים, יערות,הרגשתי שביצירת היין נעשית עבודת קודש, יצירה מלאת אהבה שילוב של ידע ורצון להעביר את כל האנרגיות האלו בבקבוק לצרכן האוהב יין.

טוב תקשיבו, הייתי במסע ביקב ויתקין, מסע שאני חייבת להמליץ לכם עליו.

אני באופן אישי אוהבת מאוד יין, ממרומי גילי שעדיין אני מעכלת עד כמה "ממרומי גילי מדובר" , אני יודעת להבחין בין יין איכותי וטוב ליין בינוני. אני יודעת שיין טוב ואיכותי לפי שני מדדים מעבר לטעם והריח, הראשון – האם התעייפתי מהר וכל מה שמתחשק לי זה ללכת לישון והשני- האם לאחר כמה שעות מופיע לי כאב ראש, אגב אין קשר לכמות השתייה אך כן יש קשר לקיבה אז ברור שלא שותים על קיבה ריקה לעולם!

הגעתי למסע דרך סלונה, יחד עם חברותיי הבלוגריות, חברותיי אני אומרת כי בסוף המסע הרגשתי בונדינג קליל, כל מפגש מחוץ לרשת עם בלוגריות (ובכלל)מחבר, פה חווינו מסע  קליל ונעים, בייקב מרגש מאוד, שתינו יין טעים ומעורר השראה, אגב את היין המעורר השראה רכשתי  לי ול ד', עם השנים למדנו להעריך יין איכותי, אך היין הזה הוא הרבה מעבר לאיכותי, הוא טומן בחובו, בטעמו ובריחו, זיכרונות, מחשבות טובות, תמונות ממקומות שונים והמון אנרגיה טובה עד לכדי תחושת עונג לאורך הגוף.

היקב הוקם על רקע סיפור משפחתי ישראלי , חקלאי, סיפור יפה  על הסבתא – רבה מרים שהייתה מנכשת בידיה את חלקת הכרמים המשפחתית. אסף ושרונה אחים ודורון בעלה של שרונה החלטיו להחזיר עטרה ליושנה ולהחיות מחדש את השורשים, הקימו את הייקב על ערכיה ודרכה של סבתא מרים. אסף העביר לנו סדנת יין, כל אחד יכול להגיע לסיור/ סדנא/ סתם לעצור לביקור ולרכוש יין, גם אם אתם על הדרך עוברים במקרה באיזור ולא ממהרים לשום מקום, זאת יכולה להיות עצירה קסומה.

אסף בעל תואר הכבוד: הישראלי הראשון שלמד בבורדו, אהבתו ליין משכרת ומדבקת.

14859431_10210345722153530_1917263005_o

כל פעם שהרחתי את היין מסוג אחר, עצמתי עיניים וראיתי תמונות לא מוכרות לי,  של כרמים, יערות, סוסים, הרגשתי שביצירת היין נעשית עבודת קודש, יצירה מלאת אהבה שילוב של ידע ורצון להעביר את כל האנרגיות האלו בבקבוק לצרכן האוהב יין, גם הסיור בתוך הייקב היה מעניין, הריחות, הניקיון, היופי, ההיסטוריה, מסע מעניין ומעשיר.

במקום יש אוירה של בית, בית היסטורי, במרכז המבקרים יש אפשרות לעשות אירועים, ששמעתי את זה ישר התחשק לי לתכנן שם אירוע.

14881203_10210345722513539_1678907180_o

כל היינות היו טעימים לי, בסוף המסע לא כאב לי הראש, להפך חשתי עונג.

היו שלושה שאהבתי במיוחד, למדתי שיש כל כך הרבה זנים ושזה שכשהיינו ילדים והיו רק שלושה סוגי יין מוכרים הצחיק אותי, יש כל כך הרבה סוגים, היה יין לבן ריזלינד , אדום מרלו או קברנה אהה ורוזה….

אחד אהובים עליי היה ויתיקין- פינו נואר .

חמש ויתקין

 

אסף ושותפיו למסע החליטו לקרוא לסידרה שלהם – סדרת מסע ישראלי- גם בגלל המסע האישי שלהם להקמת הייקב, גם כי המסע של  הזנים שמגיעים מכרמים שונים במקומות שונים ברחבי הארץ.

14914784_10210345722233532_462231198_n

 

עוד סוד שאסף גילה לנו שפעם מזמן לפני מאות שנים, נתקעו באירופה עם ייצור של יין לבן ולא היה מה לעשות איתו, אז הכנסייה החליטה להפיץ שמועה שיין לבן הולך טוב עם דגים, מאז כולם אוכלים דגים שותים  יין לבן, היום אין חוקים , יש המלצות כמו לשתות יין רוזה בעל האש, כי הוא קליל ומתאים למזג האוויר הקייצי.

בשנים האחרונות ממש התפתחה פה תרבות שתייה, כבר אין קודים קבועים למה שותים ואיפה , כמובן מביני עדיין שומרים על קודים ואם סבתא שלי גניה ז"ל הייתה בחיים אז עד היום הייתה שותה כוסית קוניאק לארוחת צהריים, אז בטוח איפשהו יש עדיין חשיבות וחוקיות לעניין.

המסע המשפחתי שלהם מרגש אותי בעיקר בגלל אהבתם לעשייה שלהם אהבתם לאדמה, לחקלאות הישראלית שהולכת ונעלמת לצערי הרב.

ממליצה לכם בהמון אהבה לעצור שם או לקבוע מראש סיור או סדנא , המחירים נוחים ביותר יקב ויתקין- vitkin-winery.co.il

 

תודה והמון אהבה,

מאיה